בע"ה י"א תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

המדריך לרכישת סמארטפון חדש

תהליך הבלאי של הסמארטפון שלנו נובע לרוב מהתוכנה ולא מהחומרה

  • תוכן שיווקי
  • כ"ב שבט תש"פ - 16:44 17/02/2020
גודל: א א א

הסמארטפונים פרצו בסערה לחיינו, ושינו אותם ללא היכר. כמעט לא ניתן היום לדמיין ניווט בכבישים בלי עזרתה של וויז, הזמנת מלונות בלי בוקינג ודומיה, העברה של זמן בתחבורה ציבורית בלי מוזיקה או משחקים, וקריאת חדשות שלא ממסך המכשיר.

למרות כל יתרונותיו, הפלאפון שלנו עובר תהליך של בלאי, המחייב אותנו להחליף אותו כל מספר שנים. הבלאי של הפלאפון שלנו הוא איננו בלאי של החומרה שלו, ולמעשה היה מתרחש גם אם לא היינו מוציאים אותו מהאריזה. הבלאי של הפלאפון שלנו נובע מהתיישנות של מערכת ההפעלה שלו, אשר בסופו של דבר אינה מסוגלת לתמוך באפליקציות המפותחות למערכות המתקדמות והחדשות יותר.

מהם הדגשים העיקריים בבחירת סמארטפון חדש?

הבלאי הטבעי של הפלאפון מחייב רכישה של סמארטפון חדש בכל מספר שנים. בעבר, היו שני דגמים עיקריים, גלאקסי של סמסונג ואייפון של אפל. היום, ישנו מגוון עצום של מכשירים, והבחירה שלנו חייבת להיות מושכלת יותר מאשר בעבר. הדגשים העיקריים בבחירת סמארטפונים חדשים הם:

  • מערכת ההפעלה: בשוק היום קיימות שתי מערכת הפעלה עיקריות, ועוד מספר מערכות המנסות להדביק את הפער. מערכת ההפעלה של אפל, IOS היא מערכת המאפשרת ביצועים חלקים, אך היא מגבילה יותר את המשתמש. מערכת אנדרואיד של גוגל לעומת זאת, מאפשר חופש פעולה כמעט מלא, הורדה של מבחר עצום של אפליקציות ותמיכה במגוון של מכשירים. למרות היתרונות, נוחות השימוש בה נחשבת לפחות טובה.
  • תמיכת תדרים: המכשירים הסלולאריים השונים תומכים בטווח תדרי תקשורת משתנה. אם אתם רוכשים את המכשיר בישראל לא צפויה  לכם בעיה, אך אם אתם מזמינים מכשיר באינטרנט או רוכשים אותו בחו"ל חשוב שתבדקו שהוא פועל בתדרים של רשת התקשורת שלכם .
  • הגדרות שפה: רוב חברות הפלאפונים הגדולות כבר מכילות התאמה איכותית לשפה העברית. עם זאת, אם תרצו לחסוך ולרכוש מוצרים של יצרניות סיניות יתכן ותתקלו בבעיות התאמה לשפה העברית, כתב מהופך ועוד.
  • אופן השימוש שלכם: ללקוחות שונים שאיפות שונות מהמכשיר הסלולארי שלהם. עבור חלק מהאנשים, המצלמה היא החלק המהותי של הפלאפון, והם יעדיפו לשלם סכום גדול בשביל מצלמה איכותית. אחרים יעדיפו מכשיר קטן ונוח שניתן להכניס לכיס בקלות, או זמן סוללה ארוך.

רכשו מוצר שישרת אתכם לאורך זמן

לאחר שהגדרתם היטב את השאיפות שלכם מהמכשיר, חשוב שתבחרו במוצר איכותי שישרת אתכם זמן ארוך ככל האפשר. למרות שנראה שמדובר בהוצאה חד פעמית, חלק גדול מהסמארטפונים פועלים בצורה איכותית רק למשך שנה עד שנתיים, ובעלות ממוצעת של 2000 שקלים ויותר, מדובר בהוצאה כלכלית לא מבוטלת. נסו לרכוש מוצר שישרת אתכם זמן ארוך ככל האפשר, ובמידת האפשר רכשו סוללה רזרבית כגיבוי, מאחר והסוללה היא פעמים רבות הרכיב הראשון במכשיר שמתקלקל.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 24 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד