בע"ה ג' שבט תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

קונים מחו"ל? תקבלו החזר על תשלום המכס

מהם המיסים בקנייה מחו"ל וכיצד בזיפי בחרו לצ'פר את הלקוחות שלהם – רוצים החזר על תשלום המכס? כל הפרטים

  • י' אייר תשע"ט - 16:10 15/05/2019
גודל: א א א

סביר להניח שגם אתם נתקלתם בתופעת הקניות ובהזמנת מוצרים מחו"ל ואף ייתכן שגם אתם הזמנתם מוצר כלשהו מחו"ל באינטרנט אי פעם. מה שלא כולם יודעים הוא שייתכן והמוצר שקניתם עלול להיעצר במכס. מה שאומר שבמקרים מסויימים ייתכן שגם אם בתשלום על המוצר חסכתם סכום כסף מסוים אתם בהחלט עלולים לשלם תשלום נוסף במכס, כך שלא בכל קניה הרכישה מחו"ל משתלמת.

על מה תחויבו במכס?

בתהליך הזמנת מוצר מחו"ל כיום, כאשר סכום המוצר עולה על 75 דולר מתחייב המוצר על פי חוק במס ערך מוסף (מע"מ) ששיעורו כיום עומד על כ-17%. בנוסף, יש לשלם עלות שחרור במכס שמחירו נע בין 60 ל-300 שקלים.

תשלום נוסף שמגיע במהלך שחרור המוצר במכס היא הפקת אגרת רשומון. גם על אגרת רשומון זו ישנה אגרה בגובה 30 עד 90 שקלים. בנוסף, על מוצרים מסוימים כגון רכב מנועי, טבק, משקאות משכרים וכדומה ישנו שיעור מס קנייה שמשתנה בהתאם למוצר.

במקרה שמדובר על יבוא, אף על מוצרים שעולים יותר מ-500 דולר ישנו מס המשתנה בין מוצר למוצר.

שירות מגן מכס עשוי להשתלם לכם

אתר זיפי, נותן שירות במערכת די ידידותית המאפשרת הזמנת מוצרים מחו"ל בזול ובצורה פשוטה יחסית.

האתר שצבר תאוצה במהלך השנים האחרונות בשיווק ומכירת מוצרים שונים מחו"ל, מציע למשתמשים בשירותיו מגן מכס שנותן החזר של כל הכסף ששולם בתהליך שחרור המוצר במכס החל מעלות השחרור, המע"מ, אגרת הרשומון, ומס הקנייה. בנוסף, המס שמוטל על היבוא, מוחזר גם הוא על ידי זיפי.

השירות של מגן המכס אשר היה זמין עד עתה למנויים בלבד, נפתח לכלל המזמינים דרך האתר, מה שיכול לחסוך לכם גם את התשלום של שחרור המוצר שקניתם מהמכס.

נתקלתם במכס? כעת התהליך הוא פשוט למדי. משלמים על המכס ומקבלים החזר מלא על תשלום המכס. 

מגן תשלום מכס - כיצד זה עובד?

במידה וביצעתם קנייה של מוצר מחו"ל באתר זיפי והמוצר נתקע במכס או נדרשתם לשלם מיסים, אתם משלמים את המיסים שקיבלתם לרשות המיסים כחוק ולאחר מכן שולחים לזיפי את הקבלות על התשלום לרשות המיסים וזיפי מזכה אתכם בסכום המיסים ששילמתם. בסופו של ענין, יש לציין שבזיפי אומרים שהתכנית הזו כרגע בפיילוט ויתכנו שינויים.

-------------------

*מערכת הקול היהודי אינה אחראית על התוכן הפרסומי באתר, האחריות הינה על המפרסם בלבד

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 29 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד