בע"ה כ"א תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מחדשים את הסלון? הנה 3 טיפים לעיצוב סלון מושלם

הצבת כורסא, החלפת תאורה וצביעת קירות יאפשרו לכם לרענן את מראה הסלון. איך עושים זאת בתקציב נמוך? הנה המדריך המלא

  • אמריקן קומפורט | פרסומי
  • ג' טבת תשע"ט - 10:48 11/12/2018
גודל: א א א

שיפוץ ממוצע בדירת 4 חדרים של כ-100 מ"ר עולה כ-50-80 אלף ש"ח. במסגרת השיפוץ ניתן להדביק מחדש קרמיקה, לצבוע את הדירה, להחליף פורמייקות ולשדרג חדרי אמבטיה. לשם השוואה, שיפוץ מאסיבי יעלה כ-200 אלף ש"ח ויכלול התקנת כלים סניטריים חדשים, שפכטל על כל הדירה, ריצוף שיש במידות גדולות וכמובן שיפוץ של המטבח.

אך האמת היא שניתן להסתפק בחידוש של הסלון כדי לשפר את איכות החיים ולהעלות את ערך הנכס. אם כבר נכנסים לתהליך כזה, יש 3 טיפים שכדאי להכיר לעיצוב סלון מושלם:

1. השתמשו בכורסת טלוויזיה כרהיט דומיננטי

הכינוי של כורסת טלויזיה קצת מטעה כי כיום היא משמשת להרבה מאוד דברים שלאו דווקא קשורים לצפייה במסכים. ראשית, זה יכול להיות האלמנט העיצובי המרכזי והדומיננטי ביותר בסלון שלכם. בעזרת כורסא חדשה ניתן לשנות לגמרי את האופי של הסלון ולשפר את הרושם שמקבלים אורחים.

שנית, לכורסא יש תפקיד פונקציונאלי חיוני: אנחנו משתמשים בה כדי לנוח, משתרעים עליה כדי לתפוס תנומה בשבתות ונעזרים בה כדי לקרוא. בניגוד לספה רגילה שהיא פחות נוחה לישיבה ממושכת, הכורסא מיועדת לתמיכה אורטופדית בכל חלקי הגוף ומומלצת עבור גברים ונשים בגילאים שונים.

2. החליפו את התאורה

עוד טיפ חשוב שיעזור לכם לרענן את המראה בסלון בלי להתאמץ וללא צורך בשבירת קירות או הרמת מרצפות קשור להחלפת תאורה. התאורה המלאכותית קובעת את האווירה בסלון ואת משך הזמן שתבלו בו יחד עם המשפחה והילדים. במידה והמטרה היא לשדרג את חלל הפנים המרכזי של הבית בלי לחרוג מתוך מסגרת התקציב, החלפת גופי תאורה תעניק לכם פתרון אידיאלי.

את התאורה מתאימים לסגנון העיצוב המבוקש של הסלון ולמבנה שלו. בסלון פתוח וגדול שמעוצב בסגנון כפרי רצוי להשתמש בגוף תאורה מרכזי או בנברשת שתלויה מהתקרה, בעוד סלון קטן בעיצוב מודרני ניתן להאיר עם ספוטים עדינים שמולבשים בתוך נישות גבס. בהמשך, משחקי אור וצל יעזרו לכם להשיג אשליה אופטית של חלל גדול ובעזרת התאורה אפשר להקל על ההתנהלות היום יומית בשאר רחבי הבית.

3. צבעו את הקירות

בהוצאה של כמה אלפי שקלים תוכלו לצבוע מחדש את כל הקירות בסלון. אפשרות אחרת היא לצבוע קיר אחד בלבד בצבע מסוים, בעוד את שאר הקירות להשאיר בצבע אחר. כמו כן, ניתן להשיג צבעוניות על ידי חיפוי הקיר בלבנים, סרגלי עץ ועוד.

הגוון הנבחר אמור להיות הרקע לתוספות האחרות שקשורות לצבעי הכריות, השטיחים והתמונות. לבסוף, בצבע אפשר להשתמש על מנת להסתיר פגמים בקירות וכדי ליצור הפרדה בין אזורים נקודתיים בסלון ובבית.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד