בע"ה א' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

אלו האפשרויות לשליחת מוצרים ברכישה מחו"ל

אם גם אתם נמנים על הקונים מחו"ל או שעד עכשיו חששתם לבצע קניה ברשת בגלל הבעיות של המשלוח – הבאנו לכם מספר אפשרויות לשליחה ומעקב אחר חבילות מחו"ל

  • כ"ז אדר תשע"ט - 09:00 04/03/2019
גודל: א א א

אין חולק שבקניה באינטרנט ובהזמנת משלוחים מרחבי העולם יש מספר יתרונות כגון המחיר והמבחר אך לעיתים רבות דבר אחד מעיב על כל הקניה – המשלוחים מחו"ל. במשלוח רגיל מחו"ל החבילה עוברת לעיתים דרך ארוכה ומפרכת עד שמגיעה אל היעד וכדאי מאוד לבדוק לפני ביצוע הקניה את אפשרויות המשלוח והמעקב השונות לאחר החבילה.

65 מיליון חבילות בשנה

האמת היא שאל מול התקלות השונות שירותי הדואר מנסים להשתפר בכל עת אך לפעמים המרחק וכמות המשלוחים עדיין משפיעים לרעה על השירות. לצורך המחשה, בשנה הלועזית אחרונה רק בדואר ישראל דיווחו על כ-65 מיליון (!) חבילות שעברו דרכם. תתארו לעצמכם מה קורה בשאר שירותי הדואר בעולם.

נתחיל בסקירה על אפשרויות השליחה השונות. קודם כל יש לנו את המשלוח הפשוט, החינמי ולפעמים אף הזול אך הוא ללא אפשרות מעקב כלל. החיסרון במשלוח שכזה הוא ברור, לא ניתן לעקוב אחר המשלוח במהלך המסע שלו ברחבי העולם. במידה והמשלוח הלך לאיבוד לא נדע על כך ויכול להיות שנמתין לחבילה עד ועד בכלל.. אם קניתם מוצר זול ולא חשוב כנראה שמשתלם לכם לבחור במשלוח שכזה.

מעקב לכל אורך הדרך

אפשרות נוספת למשלוח הוא שירות הדואר הרשום. לחבילה שלכם יש מספר מעקב מסודר וכך ניתן לעקוב אחר החבילה לכל אורך הדרך. חסרון קל בדואר הרשום הוא זמן ההמתנה שלפעמים ארוך ומייגע אבל כך לפחות תדעו היכן החבילה שלכם נמצאת.

אם אתם ממש רוצים שהחבילה שלכם תגיע במהירות ובבטחה תוכלו לבחור בדואר אקספרס לסוגיו ותוך מספר ימים החבילה כבר אצלכם. בשירות הנוכחי כמובן שיש לחבילה מספר מעקב אשר יכול לשמש אתכם במעקב, שירות כזה ישנו גם לדואר ישראל שנקרא EMS וגם לחברות אחרות כמו DHL ואחרות.

שירות מקורי וקצת חדש

אפשרות נוספת ומעניינת שפותחה אמנם לפני מספר שנים אך רק כעת צברה תהודה היא שירות הלוקרים.

שירות הלוקרים הוא בעצם מאפשר לנו את קבלת המשלוח לנקודת החלוקה או החנות הקרובה אלינו וכך בעצם לוותר על הגעה לדואר. גם באפשרות זו יש מספר מעקב והודעות עם הגעת המוצר. גם כאן ישנם מספר חברות שעוסקות בשירות כמו boxit או e-post.

כיצד נעקוב עם הקוד שלנו?

לאחר ביצוע הקניה תקבלו בדרך כלל את מספר המעקב (Tracking Number) שלכם למוצר. באתרים כמו זיפי למשל תוכלו להכניס למעקב המשלוחים שלהם ובקלות רבה לראות את סטטוס החבילה בכל שלב ובכל שירותי האספקה המובילים בעולם.

מספר המעקב נוצר על ידי החברה הבינלאומית של השילוח שהמוכר שלח דרכה. לפעמים נדע על ידי המספר לאיזה שירות הוא שייך לדוגמא אם המספר החל באות E השירות הוא של רשת EMS, אם האות L תפתח את המספר כנראה שמדובר בשירות הרגיל של דואר ישראל ובאתר דואר ישראל ניתן לעקוב אחר החבילה.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 15 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד