בע"ה י"ג כסלו תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מתקשים להירדם? הנה 3 טיפים לשינה טובה

שינה איכותית מתחילה בהתאמה של החדר ובהחלפת התפריט התזונתי. בנוסף, מומלץ להקפיד על שגרה נכונה של פעילות גופנית מאוזנת

  • גוד נייט | תוכן שיווקי
  • כ"ח כסלו תשע"ט - 09:44 06/12/2018
גודל: א א א

סקר שינה שנערך בישראל בחודש אייר תשע"ו (מאי 2016) חשף מצב עגום. קודם כל, מהסקר עולה שרוב הישראלים לא ישנים מספיק ושבקרב האוכלוסייה הבוגרת עומד זמן השינה הממוצע על 6.4 שעות – בעוד איגוד השינה הבינלאומי של ארצות הברית ממליץ על 7-9 שעות ביום.

שנית, כ-56% מהנשאלים דיווחו שהם מתעוררים לפחות פעם אחת בלילה ומתוכם יש 11% שמתעוררים 4-5 פעמים. נדודי שינה כאלה פוגעים מטבע הדברים באיכות השינה ובמקרים מסוימים אף מנטרלים לגמרי את ההשפעות החיוביות שלה על הגוף, המוח והבריאות.

אז מה עושים? הנה 3 טיפים לשינה טובה יותר כבר מהלילה הקרוב:

1. נסו ליצור תנאים לשינה איכותית

האופן שבו חדר שינה מעוצב משפיע על איכות השינה שלכם. קודם כל, זה הזמן להוציא החוצה מכשירים אלקטרוניים שפולטים אור כחול ובהם לא רק טלפונים סלולריים אלא גם שעונים דיגיטליים. הסיבה לכך היא שהגלים הקצרים שנובעים מהאורות הכחולים מפריעים לשינה ומקשים עליכם להשלים מחזורי שינה חיוניים.

שנית, החשיכו היטב את החדר והשתמשו בפתרונות בידוד אקוסטי במידה ויש רעשים שמגיעים מהבית או מבחוץ. אפשר למשל לתלות וילון מעל החלון המרכזי וניתן גם להחליף מיטה כדי להשיג תמיכה אורטופדית לכל חלקי הגוף. אלו פעולות שכרוכות בהוצאה כספית מסוימת, אך שינה טובה שווה את ההשקעה.

2. הפחיתו צריכת קפאין ואלכוהול

ההשפעה של צריכת קפאין על הגוף מוכרת לכל מי שרגיל לפתוח את הבוקר עם אספרסו. עם זאת, הטעות הנפוצה היא לחשוב שהקפאין מתפוגג בגוף מהר ממה שקורה באמת. בפועל, קפאין משבש את שלבי השינה ואפילו כמות קטנה שנמצאת בשוקולד עלולה להשפיע על היכולת של הגוף להתאושש. כמו כן, זכרו שתרופות לשיכוך כאבים מכילות לעיתים קפאין וקראו היטב את התווית לפני השימוש.

עוד טעות שכיחה היא לייחס לאלכוהול סגולות של הירדמות מהירה ושינה איכותית. גם כאן המציאות הפוכה, כי אלכוהול אמנם גורם לתחושת נמנום – אך לאחר מספר שעות הוא יוצר אפקט הפוך של התעוררות. המסקנה היא שכדאי להפחית צריכת קפאין ואלכוהול או לפחות להגביל אותם עד לשעות הצהריים המוקדמות.

3. בצעו פעילות גופנית

פעילות גופנית משפרת את איכות השינה ועוזרת להיכנס לשינה טובה. כאן התנאי הוא לסיים את הפעילות כ-3-4 שעות לפני מועד השינה ולקנח אותה עם ארוחה קלילה בלבד. בכל מקרה חשוב להימנע מארוחות גדולות בשעות המאוחרות של הלילה ולסיים כל ארוחה לפחות שעה לפני השינה.

לסיכום, שינה טובה היא פונקציה של הרגלים נכונים. התחילו בחדר, המשיכו עם תזונה ושלבו פעילות גופנית. זה המתכון לשינה בריאה ובטווח הארוך גם לשיפור באיכות החיים.

*מערכת הקול היהודי אינה אחראית על התוכן הפרסומי באתר, האחריות הינה על המפרסם בלבד

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 16 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד