בע"ה י"ג תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

עזרה ייחודית לנזקקים: חווית קניה במקום בושה

עמותת 'הצד הנותן' מבקשת לעשות מהפיכה בתחום העזרה למשפחות נזקקות. במקום סלי מזון יבש, הם מעניקים גיפט-קארד לנזקקים עם יכולת לרכישת מזון, ביגוד ומוצרים נוספים בעצמם. "בן העשר הודה לאמו שאפשרה לו לקנות מילקי בפעם הראשונה. זה שווה הכל"

  • תוכן שיווקי
  • ג' אייר תש"פ - 12:11 27/04/2020
גודל: א א א

בימים שבשגרה, ועם דגש מיוחד בתקופת משבר הקורונה, משפחות רבות נזקקות לסיוע כלכלי בכדי להתפרנס ולעמוד על הרגליים. ארגוני צדקה וחסד הוקמו לרוב וכל אחד מהם מתייחד בפעילותו. זה עוסק בחסד לתושבי הישוב או השכונה, אחרים עוסקים בחסד בצורה רחבה ומקיפה וכן קיימים רעיונות יצירתיים רבים לסיוע למשפחות.

עמותת 'הצד הנותן' הוקמה לפני כשנה וחצי בידי דוד לוי, היום מנכ"ל העמותה ופועל בהתנדבות. לוי, בעל היכרות עמוקה עם עמותות רבות וארגוני חסד רבים לאורך השנים, החליט להקים את 'הצד הנותן' בכדי להעניק מענה ייחודי. "הרבה יותר יעיל ואפקטיבי, לטובת המשפחות הנזקקות", אומר לוי.

העמותות הגדולות, אוספות סלי מזון יבש, הם אורזים את זה בארגזי קרטון ועד שאלו מגיעים למשפחה הנזקקת הדבר דורש עליות רבות של מחסנים, ארנונה, חשבונות, כוח אדם, נסיעה ועוד. יש לעקוב אחר תוקף של המוצרים וניתן להעביר למשפחות אך ורק מצרכים יבשים. "משפחות רבות לא מעוניינות בכל המוצרים המגיעים אליהן, והן זורקים אותם ללא שימוש".

בשורה תחתונה אומר לוי "בעמותות חסד רבות, הכסף אינו מנוצל כראוי".

השיטה בה פועלת עמותת 'הצד הנותן' היא כזו: כל משפחה הזכאית לתמיכה, לאחר שקיבלה אישור משירותי הרווחה, מקבלת מ'הצד הנותן' GIFT CARD (גיפט קארד) לקניית מוצרי מזון ומוצרים נוספים בחניות.

"באנו לפה לעשות מהפכה בתחום העזרה למשפחות נזקקות, שכמה שיותר קרוב למאה אחוז מהכסף שנתרם יגיע למשפחות הנזקקות", אומר לוי. מנכ"ל העמותה עובד בהתנדבות. משרדי העמותה פועלים בחדר וחצי. "אנחנו מצמצים את העלויות למינימום האפשרי כדי שמקסימום ילך למשפחות. זה המודל של גיפטקארד".

   | להעניק למשפחות נזקקות את חווית הקנייה

בנוסף לחסכון בכוח האדם, במחסנים ועוד, כל משפחה יכולה ללכת בעצמה לקניות. משפחות נזקקות יכולות להעניק לילדים שלהם חווית קניה, שזמן רב לא יכלו להעניק להם.

בעוד בשיטת סלי המזון לא ניתן להעניק למשפחות מוצרים הדרושים להכנת אורחת ערב רגילה, הגיפטקארד של 'הצד הנותן' מאפשר למשפחות הנזקקות לקנות בשר, דגים, פירות, ירקות וכן שאר מוצרי מזון טריים.

לתרומות לעמותת הצד הנותן - לחצו כאן >>

בנוסף, הגיפטקארד של 'הצד הנותן', מעניק למשפחות הנזקקות את היכולת לרכוש מוצרים נוספים, כדוגמת מטרנה לתינוקות, משחת שינויים, מוצרי חשמל בסופר כמו תנור חימום למי שחסר, בגדים חדשים, וכן מוצרים נוספים הנדרשים למשפחות נזקקות, גם לאחר שאלו מקבלות סלי מזון יבש.

לוי מספר כי משפחות נזקקות רבות, לאחר שעוזבות את מרכזי החלוקה, משליכות את הקרטון בפח צדדי, כיוון שהן מתביישות להסתובב איתו ברחוב. "כשאתה מעניק להן גיפטקארד, אתה חוסך להן את המבוכה".

דוד לוי, מנכ"ל העמותה, מספר כי עד היום העמותה הצליחה לסייע למאות רבות של משפחות. "קרוב לאלף משפחות קיבלו מאיתנו עד היום גיפקארדים לרכישת מזון ומוצרים", אומר לוי ומוסיף "אנחנו מעניקים סיוע רק למשפחות שקיבלו לכך אישור משירותי הרווחה".

בתקופה הזו, של משבר הקורונה, מתמקדת עמותת 'הצד הנותן' במתן סיוע לקשישים ומבוגרים ועבורם, הם מבצעים את הקניות כיוון שאלו לא יכולים לצאת מהבית בשל החשש מהידבקות בנגיף הקורונה.

עוד מוסיף לוי, כי בתקופה הזו ישנם יותר משפחות נזקקות מצד אחד, ומהצד השני ירידה חדה בתרומות, בשל משבר הקורונה. "יותר ויותר אנשים פונים אלינו בבקשה לסיוע. לצערנו איננו יכולים לסייע לכולם כיוון שנפח התרומות שלנו אינו גדול".

עם זאת, לוי לא מתייאש וממשיך לפעול לגיוס תרומות בכדי שיוכל לסייע למשפחות הנזקקות. "כל הזמן אנחנו מגייסים עוד ועוד ומחפשים אפיקים חדשים. אם זה גיוס טלפוני, אם זה פרסום במקומון או בפייסבוק, באתרים ועוד.

לסיום, לוי מבקש לספר סיפור קצר שריגש אותו. "אמא אחת שהענקנו לה קיפטקארד בשווי של 1,000 ₪, הלכה לקניות יחד עם הבן שלה בן העשר. עבורו, זו הייתה הפעם הראשונה ללכת עם אמא לסופר. היא סיפרה לי, כי הבן שלה הודה לה על כך שהסכימה לו לקנות מילקי, בפעם הראשונה. מבחינתי זה היה שווה את הכל".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 16 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד