בע"ה י"ג תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

תבעה על הפסד של 28 ש"ח ותשלם - 17.5 אלף

צרכנית הגישה תביעה ייצוגית נגד חברת רמי לוי תקשורת לאחר שהפסידה 28 שקלים. בסופו של דבר, אך נאלצה לשלם הוצאות משפט בגובה 17,500 ש"ח

  • כ"ד שבט תשע"ט - 13:18 30/01/2019
גודל: א א א

תביעה ייצוגית שהוגשה כנגד רשת התקשורת רמי לוי בסך כולל של יותר מ-50 מיליון שקלים, נדחתה בידי בית המשפט המחוזי בחיפה. השופט מנחם ריאל דחה בסופו של תהליך המשפט את טענות התביעה וחייב את התובעת בתשלום הוצאות המשפט בסך 17.5 אלף שקל, כך פורסם באתר דה-מרקר.

התובעת, שהינה יו"ר עמותה העוסקת בין השאר בהגשת תביעות ייצוגיות, ניסתה לטעון כי ברשת התקשורת רמי לוי הפרו את תנאי הרישיון של משרד התקשורת והיא חויבה שלא כדין בסך של 28 שקלים.

על פי טענתה, ברמי לוי תקשורת לא פרסמו כראוי את תעריפי השיחות השונות, כגון חיוב נוסף על ביצוע שיחה לקידומות 059 ו-056 של "הרשות הפלסטינית" או ביצוע השלמת שיחה לשירות המודיעין 144 של בזק.

לטענת התובעת, כתוצאה מחוסר פרסום התעריפים כראוי, נגרמו נזקים כלכליים ללקוחות החברה עקב חוסר ידיעה בגין החיוב הנוסף. על פי התביעה, בהנחה שלרמי לוי תקשורת ישנם כ-500 אלף לקוחות ולכל לקוח גובים על חיוב שכזה כ-5 שקלים, הזנק הכלכלי לכלל הלקוחות הינו בגובה של כ-50 מיליון שקלים. בנוסף לתשלום זה, דרשה התובעת להשית על רמי לוי תקשורת תשלום פיצויים בסך 10 מיליון שקלים.

בית המשפט קבע: אין חיוב להציג תעריפי צד שלישי

על פי הפרסום באתר דה מרקר, ברשת רמי לוי דחו את הטענות בתוקף ואכן בסופו של דבר, בית המשפט קבע שתעריפי השיחה אכן פורסמו כראוי. בנימוק להחלטתו, כתב בית המשפט שאין על רשת רמי לוי חובה לפרסם את תעריפי חברת בזק המספקת את שירותי מוקד 144 וכן שאר החברות השונות.

בנוסף, בחברת רמי לוי טענו שתעריפי ביצוע חיוג לקידומות לא ישראליות כמו אלו של הרשות הפלסטינית מובאים בהסכם עליו חותמים הלקוחות. השופט הוסיף על טענתם ואמר שצרכן ישראלי ממוצע אמור להכיר את הקידומות הישראליות ויכול לזהות אם מדובר במקרה השונה מכך.

כפי האמור, בית המשפט חייב לבסוף את התובעת בסך של-17,550 שקלים וקבע שאין במקרה של חיוב תשלום מלקוח גועל או עלבון כפי שניסתה התובעת להציג.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 24 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד