בע"ה כ' אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

פתרון הלכתי לחקלאים שנפגעו במבצע

חקלאים מעוטף עזה שביקשו לשמור על שנת השמיטה נתקלו בקשיים בעקבות הפגיעה שחוו ב'צוק איתן'. היום (ב') נערך באזור סיור של רבני 'מכון התורה והארץ' במטרה לספק פתרונות לחקלאים

  • יח"צ
  • כ"ד כסלו תשע"ה - 14:42 16/12/2014
גודל: א א א
סיור הרבנים (מכון התורה והארץ)
סיור הרבנים (מכון התורה והארץ)
רבני 'מכון התורה והארץ' ערכו היום (ב') סיור בשטחים החקלאיים באזור חלוצה ואשכול במטרה לבחון מקרוב את הצרכים של חקלאי האזור בשנת השמיטה.
הסיור, בו השתתפו גם אנשי המחלקה המדעית של המכון, נועד לפטור בעיות שנוצרו לחקלאים בשל מבצע 'צוק איתן'. החקלאים שומרי השמיטה הודרכו בידי 'מכון התורה והארץ' לבצע פעולות מסוימות עוד בטרם החלה שנת השמיטה, אולם רבים מהם היו מגויסים לעבודה שוטפת בישובים או במילואים, או שלא יכלו להגיע לשטחים החקלאיים שהפכו לאזורי לחימה.
רבני המכון סיירו ונפגשו עם חקלאים במועצה אזורית אשכול, ראו מקרוב את הצרכים של החקלאים ונתנו פתרונות בשטח לשאלות שעלו, כל זאת בשילוב הדרכה מקצועית של אגרונום המכון, מוטי שומרון.
סיור הרבנים (באדיבות מכון התורה והארץ):
בהמשך הגיעו הרבנים לחלוצה, וסיירו בשטחים בהם מגדלים מגורשי גוש קטיף ירקות עלים עבור "אוצר הארץ", תחת פיקוח המכון.
יש לציין כי מדובר באזור חולי אשר תחילה רבים לא האמינו כי המתיישבים יצליחו לגדל בו יבול חקלאי, אך בעזרת חידושים טכנולוגיים הצליחו החקלאים להביא לתוצרת חקלאית ייחודית.
"מכון התורה והארץ רואה חשיבות עליונה בקשר הבלתי אמצעי עם החקלאים, בירידה לשטח ובפגישה עם הסוגיות מקרוב", אומר מוטי שומרון אגרונום המכון. "תפקידנו בין היתר הוא סיוע לחקלאים שנפגעו בעקבות מבצע 'צוק איתן' ולאפשר להם להמשיך לקיים חקלאות יהודית אמיתית בשנת השמיטה".
הכתבה באדיבות יח"צ
תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד