בע"ה ג' סיון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

'טו"ב הארץ' – פירות מיהודים בארץ ישראל

יש אלטרנטיבה: פירות חיים ויבשים מאדמת ארץ ישראל ומחקלאים יהודים במיזם 'טו"ב הארץ'. "זה בסדר לקנות מנוכרים? השמיטה מעוררת אותנו לעבודה עברית"

  • אברהם שפירא
  • ט"ו שבט תשע"ה - 11:36 04/02/2015
גודל: א א א
מארץ פירות מארץ ישראל (טוב הארץ)
מארץ פירות מארץ ישראל (טוב הארץ)

מיזם 'טו"ב הארץ' הוקם בשנת התשס"ח, גם אז שנת שמיטה, במגמה להעמיק את המודעות לערכם וקדושתם של פירות ארץ ישראל מחקלאות יהודית.

המיזם נולד בעקבות ההתמרמרות הציבורית על כך שדווקא בט"ו בשבט, חגם של פירות הארץ, אנו אוכלים פירות מתורכיה וקליפורניה. 'ט"וב הארץ' יצרה אלטרנטיבה – אפשר לחגוג את ט"ו בשבט בשולחן מלא פירות חיים ויבשים מארץ ישראל, אותם ניתן לקנות במארזים של טו"ב ארץ.

בראיון לקול היהודימדבר הרב נתנאל יוסיפון, יוזם הפרויקט, על חשיבותה של ארץ ישראל ופירותיה יחד עם החקלאות היהודית בארץ. הרב יוסיפון, עתיד לערוך היום (רביעי)סדר ט"ו בשבטלנוער בהפקת תנועת הנוער 'בית דוד'.

"השנה אנחנו משלימים מעגל להקמת המיזם" אומר הרב יוסיפון. "כמובן שהכול פירות שנה שישית ואנחנו משווקים פירות ארץ ישראל מחקלאות יהודית. יש לנו בעצם את פירות שבעת המינים כולל עוגיות מקמח חיטה ושעורה מהארץ וריבת תאנים, ובנוסף יש לנו גם את ערכות הפירות היבשים שגם בזה הייחודיות שלנו היא שכולם מחקלאות יהודית בארץ" מספר לנו הרב יוסיפון על טיב הסחורה.

פירות ארץ ישראל בעבודה עברית (טוב הארץ)

"ט"ו בשבט זה זמן שבו עם ישראל ייחד אותו כיום כיסופים לארץ ישראל וקדושתה. המיוחד ביום הזה הוא שאנחנו קשורים לכיסופים דרך השאיפה אל השלמות לקדושה של ארץ ישראל, לתהליך הגאולה. כי זה העניין, הפרי הוא השיא של העץ ובתוך הפרי יש את זרע ההמשך. לכן התקופה של מקובלי צפת והאר"י בעצם התחילה את השיבה לציון בדורותינו. בנוסף, ט"ו בשבט זה גם זמן ליהנות מארץ ישראל. כל השנה אנחנו נלחמים עליה, דורכים עליה, כובשים אותה, ועכשיו הזמן גם ליהנות ממנה ולהרגיש מה היא נותנת לנו".

ט"ו בשבט מעורר לעבודה עברית כל השנה

"יש אמירה שהיא לדעתי מאוד חשובה בנושא של שמיטה", אומר הרב יוסיפון. "תמיד בשמיטה מתחולל פולמוס גדול מה היא הדרך ההלכתית המועדפת והמון יהודים מתעוררים לחשיבות הדבר שצריך לקנות מהחקלאות היהודית בארץ. יוצא שהשמיטה מעוררת אותנו על שאר השנים, מה אנחנו עושים בשאר השנים, זה בסדר לקנות מחוץ לארץ? זה בסדר לקנות מנוכרים? אני באופן אישי התעוררתי לנושא הזה לפני שתי שמיטות כשפתאום, כשעמדתי בחנות, קלטתי, בשמיטה זה חשוב לך ובשאר השנים זה לא חשוב?" שאל הרב יוסיפון את עצמו.

לסיום הוא אומר "ט"ו בשבט בעצם מעורר אותנו ומקשר אותנו לארץ ישראל. שנזכה שהחג יעורר אותנו לכך שכל השנים אנחנו צריכים לקנות מחקלאים יהודים בארץ ישראל".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


63 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 268 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד