בע"ה ג' שבט תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

חדש: אינטרנט בהתאמה אישית

פיתוח חדש מבית אינטרנט רימון: הגולש יחשף רק לתכנים אליהם הוא זקוק, תוך חסימת תוכן שאינו ראוי. "הנגשת החומר בצורה מדודה ומדויקת למי שצריך אותו"

  • ט' אלול תשע"ו - 17:07 12/09/2016
גודל: א א א

אם נמאס לך לבזבז זמן על גלישה באינטרנט, בטח יעניין אותך הפטנט החדש שפיתחו ב'אינטרנט אתרוג' מבית אינטרנט רימון – סינון אישי בטכנולוגיה חדישה המאפשרת לשרת האינטרנט להציג בפניך רק את התוכן שאתה צריך.

"מערך הרובוטים האוטומטי שאתרוג מציג היום בגאווה רבה, מלווה את הגולש כמו שומר ראש", אומרים באינטרנט אתרוג. "לכן, כמו ששומר הראש של ראש הממשלה, נכנס לחדר לפניו על מנת לבדוק שהשטח פנוי, כך בדיוק, נכנסים הרובוטים של אתרוג לכל תוכן אפשרי שבריר שניה לפני הגולש, כדי שיוכלו להגן עליו, ממש - כמו שומרי ראש אמיתיים, במהירות ובביטחון מלא".

הרובוט המסנן לא מציג לכולם את אותו סינון, גם כשמדובר בתוכן צנוע. ברור הרי, שאברך פשוט לא צריך לראות מידע ותמונות שמעניינים איש עסקים, למשל, סוכן נסיעות או גרפיקאית.

הרובוטים החדשים של אינטרנט רימון (אתרוג)

"אינטרנט אתרוג פועל על כמה מישורים בו זמנית. זה לא רק עניין הסרת תמונות, זוהי גם הנגשת החומר בצורה מדודה ומדויקת למי שצריך אותו", מסביר הרב אפרים שבדרון, שהשגיח על פיתוח הטכנולוגיה מקרוב. "למשל, אין סיבה לפתוח אתרים רבים לאברך הנצרך לכמות מזערית של אתרים. מאידך, אנשי עסקים הצורכים גלישה מאסיבית חייבים גישה למיליוני אתרים שונים בעולם. אתרים שעברו סינון קפדני כאמור".

בתום תקופה ארוכה של מחקר ופיתוח, עומדים לרשות לקוחות החברה שלושה רובוטים הפועלים עצמאית 24 שעות ביממה.

| כללי הסינון מתעדכנים ואין השפעה על מהירות הגלישה

תפקידו של הרובוט הראשון הוא לסרוק מילים וטקסטים בכל אתר ואתר, לזהות את התוכן וההקשר שלו ולאחר מכן, במידת הצורך, לחסום אתרים או אפילו לחתוך טקסט ספציפי מתוך האתר. הרובוט השני סורק תמונות ברחבי הרשת בזמן אמת, עוד לפני שהעיניים של הגולש נחשפות אליהן, ומסתיר את התמונות הבעייתיות. הרובוט צולל עד לפיקסלים של כל תמונה וכך מזהה העם מדובר בתוכן בעייתי, וכל זה בתוך 'ננו-שניות' (מיליארדית השניה). כאמור, הרובוט עובד בזמן אמת, פותח או חוסם תמונות מתוך האתר.

>לחץ כאן ותישאר מעודכן בכל הכותרות החשובות!<

לצד הרובוטים הללו, פועל צוות נשים שאינן יהודיות, אשר עברו מיונים והכשרות, והן מפקחות על הפעילות התקינה של הרובוט ובהתאם לצורך מבצעות אבטחת איכות. כללי העבודה והסינון של הרובוטים מתעדכנים מעט-לעט בהתאם לשינויים ולטכנולוגיה והכל קורה במהירות, ללא השפעה על מהירות הגלישה של הגולש.

הרובוט השלישי מכונה באתרוג העוזר האישי. הוא דואג להתאמה אישית של התוכן לגולש, לפי בחירתו. הרובוט לומד את אופי הגלישה של כל לקוח ולקוח ובהתאם לצרכיו בונה לו מסלול הפתוח לתכנים אותם הוא צריך לתחום עיסוקו הספציפי. הרובוט שולח באופן אוטומטי ובמהירות קישורים לפתיחת אתרי מקצוע בהתאם לדרישותיו, ומלווה אותו עד שיגיע לרמת המידע המדויקת הדרושה עבורו, כל זאת ללא חשיפה לתכנים מיותרים ומבלי להפעיל חסימות מיותרות לתוכן הנצרך עבורו.

מלבד הייתרון שיש בסינון התוכן המגיע לגולש, באתרוג פיתחו לראשונה טכנולוגיה המסייעת, כעוזר אישי, לאיש המקצוע. הגרפיקאי יקבל את האתרים המתאימים לו, האברך את אלו המתאימים לו ואת המוכן הדיגיטלי את האתרים הנצרכים עבורו.

"אתרוג היא החברה היחידה היודעת לסרוק כל אתר, תמונה וטקסט במהירות שיא ובזמן אמת", אומר מנכ"ל אינטרנט רימון ואתרוג יריב פאר. "בזכות הניסיון שצברנו באתרוג וברימון ב-9 השנים האחרונות, אנחנו יודעים היום לתת לציבור החרדי אינטרנט מהיר בסטנדרטים בינלאומיים ואנחנו היחידים שיודעים לספק הגנה בזמן אמת ובהתאמה אישית".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 29 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד