בע"ה י"ח תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מנכ"ל ידידים - על חלום החסד שהולך ומתגשם

הוא בן 33 ומנהל את מעצמת החסד 'ידידים'. ישראל אלמסי, על המהפכה שהחלה ב-5 בבוקר בגשם השוטף ותוך 3 שנים תגיע בע"ה לחצי מליון מתנדבי חסד באהבת חינם

  • דוד אור שחר
  • ג' אדר תשע"ט - 09:00 08/02/2019
גודל: א א א

ארגון ידידים התופס תאוצה מסחררת בשנים האחרונות קם על מנת להעניק כל סיוע ראשוני שאינו רפואי לכל אדם בכל מקום. קצר ולעניין עם ישראל אלמסי מנכ"ל ידידים.

***

מי אתה?  ישראל אלמסי בן 33 נשוי ,אב לארבעה, גר בבני ברק.

מה אתה עושה?  החיים שלי מתחלקים לשני מסלולים.  לפרנסתי אני עובד כמנהל פרוייקטים באחת מחברות האשראי הגדולות במשק. בכובע השני אני משמש כיו"ר ומנכ"ל ארגון ידידים.

ידידים:

הארגון קם בשנה הלועזית 2006 על ידי מאיר וינר כאשר המטרה היא בעצם לבא ולסייע בכל מה שקשור לעזרה ראשונה לא רפואית. כבלים, החלפת גלגל, דלתות נעולות, גם בבתים, מעליות תקועות וכדו'. כשתם עידן המירסים הארגון דעך והגיע לנקודת שפל.

ההתחלה מחדש:

אני באופן אישי לפני משהו כמו שמונה שנים יורד לעבודה ביום גשום בחמש בבוקר והרכב לא מניע.

תמיד היו לי כבלים בבגז' ואני יוצא איתם החוצה מחבר צד אחד של כבלים וממתין.  אני רק צריך מצבר של רכב נוסף לא מעבר.

 אני עומד ככה במשך שעה ורבע ואף אחד לא עוצר. באותם רגעים הבנתי שיש אנשים שאני יכול לבקש מהם עזרה.

 יש אנשים שיכולים לבוא לעזור לי וחסר רק הממשק ביננו. היום אני אומר תודה לכל מי שלא עצר לי אז.

קבוצות 'כבלים':

פתחתי קבוצת ווצאפ שנקראה כבלים זה היה בתחילת עידן הווצאפ כשהיו עוד 20 איש בקבוצה.

התחלתי לצרף אנשים למיזם החדש שלי ואחרי שבועיים שלושה שאני מצרף אנשים, אז חבר אומר לי תקשיב יש ארגון שנקרא ידידים. אחרי כמה דקות דברתי עם מאיר וינר והוא אומר לי ישראל שוט. והשאר - היסטוריה.

אחרי עשור:

 אנחנו כבר עם למעלה מ- 10,000 מתנדבים בכל רחבי הארץ. והגדילה פשוט מטורפת. ביום סטטי רגיל בלי פרסום בלי כלום מצטרפים בין 25 ל-50 חדשים. בכל הארץ. בחודש דצמבר צירפנו 1700 מתנדבים בכל רחבי הארץ!

הפרוייקט:

לפני שלושה חודשים עשינו גיוס של שלושה מליון שקלים לצורך העניין שמטרתו היתה לחלק ערכות פריצה ואפודים לכל המתנדבים. ב"ה היעד הושלם והתוצאה הושגה וזה כיף גדול. הפעילות מאוד מאוד מרגשת.

חילוץ ילדים מרכב:

לפני ארבע שנים חבר טוב שלי שכח ילד ברכב והילד נפטר. הגעתי להמון מקרים של ילדים שנשכחו ברכב. ולכולם הייתה משוואה אחת. כולם אנשים עם ראש על הכתפיים. אנשים שהסדר יום שלהם לא חריג והבנתי שפשוט לכולם זה יכול לקרות. אמרתי שאני יוצא למלחמת חורמה נגד הדבר הזה.

ואני יכול לומר בגאווה גדולה שאם בקיץ 2016  נפטרו 13 ילדים כתוצאה מכך שנשכחו ברכב, בשנת 2018 נפטרו רק שני ילדים. ה'רק' הזה הוא מזעזע אבל זו המשוואה. אנחנו לקחנו חלק בחילוץ של 1104 ילדים בקיץ הזה

הפתרון:

פשוט העלאת המודעות. שכל אחד יחשוב מה הגירוי שלו מה יעזור לו לזכור את זה. אנחנו בעולם מפוצץ בהפרעות קשב ושכל אחד יחשוב מה יעזור לו להכניס את זה למודעות.

חילוצים ממעליות:

הכשרנו את כלל המתנדבים ברחבי הארץ לחלץ ממעליות. ואנחנו עובדים בשת"פ מלא עם כלל גורמי החילוץ וההצלה.  אם יש נפילת קו מתח גבוה גם אם הכיבוי יוציא פק"ל מהתחנה אין להם סיכוי לפתוח מעליות בעשרות בנינים במקביל.

האפליקציה:

יש אפליקציה שאנחנו הולכים להשיק. היא כבר קיימת בפיילוט גדול. בעיר אלעד כבר לא יוצאים לאירועים בווצאפ אלא רק באפליקציה. המטרה היא לייצר את פלטפורמת ההתנדבות הגדולה בישראל עד 2025 ואני בטוח שאנחנו נכבוש את היעד הזה עוד הרבה לפני. ב-2022. החשבון מאוד פשוט ברגע שנשיק את האפליקציה יש כרגע 3.8 מליון רכבים בישראל אם רק 50%  מהם יורידו את האפליקציה הגענו לשני מליון איש. אם רק רבע יסכימו לתת יד במקרה הצורך הגענו לחצי מליון.

התנדבות:

המטרה שלי שבאמת כל אדם שמתעוררת בו רוח ההתנדבות פשוט יגיד בו נראה מה יש לידידים להציע. זה לא יהיה רק בעולם הרכב אתה תרצה לשמח חולים יהיה לך איך להגיע אליהם לחלק מים  לאנשים שתקועים בפקקים או כל דבר אחר תהיה לך כתובת ממשק.

אהבת ישראל:

קודם כל מעבר לכל הפעילות המדהימה של המתנדבים 24 שעות ביממה יש כאן איחוד מטורף בין קהלים. כולם יחד כאיש אחד בלב אחד. הרגישות למען האחר ואהבת חינם פשוטו כמשמעו.

אין שום הסבר הגיוני לזה שמתנדב עוזב את את הבית שלו ואת העבודה שלו ב-2 בלילה ויוצא לסייע לאדם אחר. אין שום הסבר מעבר לאהבת חינם

בטיחות בדרכים:

 אנחנו מעבירים הכשרות למתנדבים ישנם עשרות ערבי הכשרה בכל הארץ כדי להגיע למצב שמתנדב יוצא לשטח ויודע כל מה שצריך לעשות בצורה הכי בטוחה. בנוסף יש ביטוח לכל אחד מהמתנדבים גם חובה וגם צד ג' כדי להבטיח את המתנדב.

ידידים בעולם:

תחכו להפתעות בקרוב

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 11 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד