בע"ה י"ד סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

"על המצבה שלך לא יכתבו שעשית ספונג'ה כל יום"

נדיה מטר מספרת על העשייה לצד חמותה ז"ל שלימדה אותה למסור הכל עבור ארץ ישראל. והתכנית האדריכלית המקיפה שמחכה ליום בו תוכרז הריבונות

  • דוד אור שחר
  • כ"ח כסלו תשע"ט - 20:22 06/12/2018
גודל: א א א
נטיעות נשים בירוק (נשים בירוק)
נטיעות נשים בירוק (נשים בירוק)

נדיה מטר היא פעילה ציבורית מוכרת, מראשי תנועת 'נשים בירוק', הפועלת בין היתר להחלת ריבונות מלאה ביהודה ושומרון.

נדיה נשואה לדוד, רופא ילדים וחוקר תלמוד, אמא לשישה, סבתא ל-שני נכדים בינתיים, כן ירבו בע"ה: "את הפעילות שלי אני זוכה לעשות בזכות הגיבוי, העידוד והתמיכה של בעלי דוד ועל כך אני מודה לו".

לפני מספר חודשים הלכה לעולמה חמותה, רות מטר ז"ל אשר יחד איתה הקימה את תנועת 'נשים בירוק' לפני שנים.

רות מטר:

"אומנית ולוחמת למען עם ישראל וארץ ישראל, הקימה את נשים בירוק, אוהבת ואהובה".

גוש עציון:

"החיבור בין שתי ערי הקודש  ירושלים וחברון".

יהודית קצובר:

"חברתי הכי טובה. זכיתי לפגוש את יהודית בגוש קטיף. יהודית הצטרפה אז להובלת התנועה ואני רואה את עצמי כתלמידתה.

יהודית מהחלוצים הנפילים שהקימו את ההתיישבות היהודית המחודשת בקרית ארבע חברון. כל דקה בחייה מוסרת למען ארץ ישראל. היתה בין 13 הנשים שהתבצרו בבית הדסה ובזכותן נפתחה חברון מחדש ליהודים. הקימה מכללה למורות בקרית ארבע חברון וניהלה אותה 20 שנה. קורות חייה גדושים בעשייה אינסופית שכאן אין מקום לפרט בשל חוסר מקום.

לעבוד עם יהודית זה לעבוד עם מנהיגה טורבו הנותנת לכולנו את הכח הפיזי והרוחני ואת השמחה והאופטימיות לפעול למען ארץ ישראל. אסור לעמוד במקום. כל יום יש להתקדם ולדחוף לעוד עשייה ולעוד פרויקטים. קמפיין הריבונות הוא הרעיון שלה וכמו כל שאר הרעיונות והחלומות, יהודית גם יודעת לממש אותם.

היא תהרוג אותי על כך שכך כתבתי עליה כי יהודית  אוהבת להישאר מאחורי הקלעים אבל דוקא חשוב לפרסם את זה ולהודות לה כאן בשורות אלה בשם צבא הפעילים הרואים ביהודית מנהיגה אמיתית, על כל מה שהיא עושה.

העבודה הציבורית עם רות:

בימי אוסלו יצאנו כמעט כל יום להפגנות. הייתי אמא צעירה לילדים קטנים. התלוננתי באוזני רות שבשל עומס הפעילות שלנו, הבית שלי כל הזמן מבולגן ואין לי זמן לנקות ולסדר אותו כמו שצריך. רות אחזה בכתפיי, הסתכלה בעיניי ואמרה: נדיה, אף אחד לא יכתוב על המצבה שלך "היא עשתה ספונג'ה כל יום". וכך לימדה רות את כולנו שעלינו לזכור להתמקד בעשייה של הדברים החשובים בחיים.

בג"ץ נתיב האבות:

עוול הזועק לשמים. אם היה ריבונות, זה לא היה קורה.

נשים בירוק:

ארץ ישראל לעם ישראל על פי תורת ישראל. 25 שנה של פעילות. ממשיכים.

נצר:

"האדמות בלב גוש עציון בין אלעזר לאלון שבות. בזכות עשרות הפעילים שהצטרפו אלינו לנטיעות ונוכחות במשך שנים כדי לשמור על אותן אדמות מפני השתלטות ערבית ובינלאומית עוינת, הצלחנו להפוך את אדמות אלה לחלק רשמי של גוש עציון ובזכות זה הפך נצר למקום בו מפוני נתיב האבות בנו את השכונה החדשה. הזורעים בדמעה, ברינה יקצורו".

הניצחון בשדמה:

"שדמה המחנה הצבאי בין תקוע להר חומה. ננטש על ידי צה"ל ב-2006 . ערבים ובינלאומיים ניסו להשתלט עליו כדי לחתוך את הרצף היהודי בין ירושלים וגוש עציון. בזכות הפעילות המתמדת של שנים, עם פעילים מהאזור יחד עם מועצת גוש עציון ושרים וחברי כנסת של הלובי למען שדמה יהודית, חזר המחנה לידי צה"ל והיום משמש כמחנה גדול שוקק חיים. אמנם ניצחון, אבל זה לא מספיק. הערבים, במימון בינלאומי אדיר, משתלטים באין מפריע על כל האזור מסביב (כמו שהם עושים בכל יו"ש). יש לפעול מיד להחלת הריבונות כדי לעצור את הכיבוש הזוחל של הערבים".

הסכמי אוסלו:

"מצעד איוולת ורשלנות בלתי נסלחת. לחיצת היד עם רב המרצחים ערפאת, הכנסתו יחד עם חבר מרצחיו לארץ ומסירת נשק ותחמושת וחבלי מולדת שהפכו לערי מקלט למחבלים גרמו לא רק לאלפי קורבנות אוסלו, הרוגים ופצועים, אלא ערערו את כל ערכי המוסר ויסודות הציונות. העם הנפלא והבריא שלנו העניש את אדריכלי אוסלו בקלפי והיה רוצה לראות מזמן את ביטול הסכמי אוסלו בשטח, אך לצערנו זה עדין לא קורה. רק החלת הריבונות על יהודה ושומרון תתקן את העוול של אוסלו ותחזיר את ישראל ליעודה".

תנועת הריבונות:

"לא מספיק לזעוק "לא להקמת מדינה פלשתינית!". מה הכן שלנו? מה החזון שלנו? הבנו בגירוש מגוש קטיף וצפון השומרון שמדיניות "עוד דונם ועוד עז" אינה מספקת ואינה ערובה לכך שהשטח יישאר בידינו. יש לדחוף תוכנית מדינית של הימין.  יחידים כגון אורי אליצור ז"ל וקרוליין גליק תבדל לחיים ארוכים ואחרים כבר כתבו על הצורך להחלת הריבונות. יהודית קצובר הגתה את הרעיון להפוך את זה לקמפיין ולהקים תנועה. בהתחלה גם במחנה שלנו חשבו שאנו הזויים. "תתמקדו בהתיישבות-מי צריך ריבונות? " אמרו. אבל ב"ה מאז שהתחלנו ב20011 וקיימנו כנסים, חוגי בית, סמנריונים, הפצת כתב-עת במאות אלפי עותקים- חזון הריבונות נכנס לקונסנזוס ויותר ויותר אישים וגופים הצטרפו להפצת החזון. בשנה האחרונה הולך ונבנה נדבך חדש ומרענן לתנועה - נוער מכל הארץ, חדור אידיאולוגיה ואהבת הארץ, הצטרפו אלינו להטמעת חזון הריבונות".

ההתיישבות:

"מימוש הציונות וקשר ישיר לתנ"ך ולאבותינו. כל גבעה שאנו זוכים לפתח היא עוד העמקת ההיאחזות היהודית בארצו. הקמנו ב-2014 את שמורת עוז וגאו"ן כתשובה ציונית לרצח שלושת הבנים גיל-עד, אייל ונפתלי הי"ד וזה מרומם את הלב. הפכנו את המקום לאתר תיירותי-חינוכי בו מבקרים אלפים. מוזמנים לבקר.  אבל לא מספיק התיישבות. צריך גם ריבונות ולכן תנועתנו פועלת ב2 מישורים אלה במקביל. גם התיישבות. גם ריבונות".

מבט לעתיד:

"יהודית ואני עובדות יחד עם האדריכל יורם גינזבורג על תמ"א 100 – תוכנית מתאר ארצית לשנת 2048. אם מדברים על החלת הריבונות, חייבים הרי גם לתכנן איך זה ייראה בשטח. אז המבט לעתיד? בע"ה אם נפעל נכון אז תהיה ריבונות על יהודה ושומרון. עשרות ישובים חדשים יוקמו לא רק ביו"ש ובבקעת הירדן אלא בנגב, בגליל ובגולן. מרכז הכובד של ישראל יעבור מגוש דן לרכס ההר. מחירי הדירות יוזלו בהרבה בזכות הבנייה בכל הארץ ופיזור האוכלוסיה. ירושלים רבתי תהיה עיר בירה לתפארת.  2 מיליון היהודים שיעלו לארץ יחד עם הגידול בפריון היהודי בארץ יגרמו אחת ולתמיד לביטול החשש מהשד הדמוגרפי ויוודאו שיהיה רוב יהודי מוצק בארץ ישראל . הכלכלה תפרח עוד יותר. מיליוני תיירים יפקדו את ארצנו . ישראל תהיה בע"ה מדינה יהודית  משגשגת ופורחת. אור לגויים.  זה בידינו. אם רק נרצה. בע"ה".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד