בע"ה ט"ז ניסן תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ריכוז חדשות היום - (30/07/2019) כ"ז תמוז התשע"ט

נתניהו מקדם בנייה ערבית בשטחי C | ערבים הטמינו מטען צינור בקבר יוסף | בג"ץ פסק כי יוקם המקווה ביישוב ניל"י | כתב הארץ בעלילת דם נגד המשטרה | לכל החדשות >>

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ז תמוז תשע"ט - 14:01 30/07/2019
גודל: א א א

 

ריכוז החדשות היומי (30/07/19) - כ"ז תמוז התשע"ט

  • נתניהו מקדם בנייה ערבית בשטחי C
  • 1,300 יהודים נכנסו לקבר יוסף. מטען צינור הוטמן במקום
  • לשכת ההסברה של המחבלים: אחד מרוצחי הזוג הנקין אושפז בישראל
  • כתב הארץ ניסה לייצר עלילת דם נגד המשטרה
  •  מפלגת בל"ד תחבור לרשימה הערבית המשותפת
  • יהודי בן 25 הותקף על רקע אנטישמי בגרמניה
  • לאחר ההתנגדות הארוכה: מקווה יוקם בניל"י
  • נעצרו שלושה בדואים שפרצו לכלי צמ"ה וגרמו לנזקים של למעלה מחצי מליון ש"ח

נתניהו מקדם בנייה ערבית בשטחי C

דיון חריג שנערך בקבינט בתחילת השבוע דן במהלך של ראש הממשלה לקידום בנייה המיועדת לערבים בשטחי C. את הבנייה הערבית יקדם נתניהו בתמורה לבנייה ביישובים. הדיון שהתקיים היה ארוך ולא שגרתי, וכלל גם דיון המשך בעקבות הסתייגויות מצד חלק מחברי הקבינט. שרים בקבינט אמרו לכאן חדשות כי מדובר בסוגיה רגישה אשר הדעות חלוקות לגביה.  בימים הקרובים הייתה אמורה להתקיים ישיבה במנהל האזרחי שעוסקת בקידום בנייה ביישובים יהודים, אך ברגע האחרון זו נדחתה.

ארגונים הפועלים בנושא וח"כים רבים תקפו את המהלך של נתניהו. גם ראשי המועצות ביהודה ושומרון תקפו את המהלך. 

1,300 יהודים נכנסו לקבר יוסף. מטען צינור הוטמן במקום

1,300 יהודים נכנסו הלילה לקבר יוסף הצדיק בשכם. הכניסה התקיימה לרגל כ"ו בתמוז אשר מצויין על פי חלק מהמסורות כיום הילולת יוסף הצדיק. בסריקות שערך הצבא בקבר לפני כניסת המתפללים אותר במקום מטען צינור שהניחו הערבים. כמו כן לאורך הכניסה תקפו ערבים כוחות צה"ל ואוטובוסים שנכנסו לעיר. 

 מפלגת בל"ד תחבור לרשימה הערבית המשותפת

הוועד המרכזי של מפלגת בל"ד החליט על הצטרפות לרשימה הערבית המשותפת לקראת הבחירות לכנסת ה־22.

חברי הוועד נדרשו להכריע בין שלוש הצעות – חבירה לחד"ש, רע"ם ותע"ל, התמודדות ברשימה נפרדת או הימנעות מהתמודדות בבחירות הקרובות. 26 מחברי הוועדה תמכו בהצטרפות לרשימה, אחד התנגד ואחד נמנע. ח"כ מטאנס שחאדה יוצב במקום השני. מאזן גנאים, מספר 3 ברשימת בל"ד, הודיע כי לא יתמודד במקום ה־12 שיועד לו וקרא למפלגה לבחור מועמד אחר במקומו.

נחשפו מתקני הכושר ששב"ס העמיד לרשות המחבלים

תנועת 'אם תרצו' חשפה באמצעות שאילתה שהגישה לשב"ס את פירוט מתקני הכושר להם זוכים המחבלים הכלואים בבתי הכלא השונים, ביניהם מתקני חתירה, מקבילים, ספת בטן ואופני כושר.

בכלא גלבוע ישנם 9 מתקני חתירה ו־8 מתקני מקבילים סה"כ 17 מכשירים. בכלא מגידו 9 מתקני אופניים, 9 מתקני חתירה ומתקן אחד של מקבילים סך הכל 19 מתקנים. בכלא נפחא מתקן מקבילים אחד וספת בטן אחת, סה"כ 2 מתקנים. בכלא עופר ישנם 10 מתקני חתירה ו־10 מתקני מקבילים סה"כ 20 מתקנים. בכלא קציעות יש 21 מתקני מקבילים ו־21 ספות בטן בסך כולל של 42 מתקנים בכלא רמון ישנם 10 מתקני מקבילים 10 ספות בטן בסך כולל של 20 מתקנים.

בתשובה לשאלה על מספר העיתונים וכתבי העת להם נחשפים המחבלים בבתי הכלא נחשף כי אסיר בטחוני זכאי למנוי יומי לעיתון ולמנוי אחד לכתב עת.

כתב הארץ ניסה לייצר עלילת דם נגד המשטרה והותקף

כתב הארץ ג'קי חורי שיתף סרטון תעמולה שקרי שהפיצו כלי תקשורת ערביים בו נראה ילד ערבי בן 5 שזומן לכאורה לחקירת משטרה בגין ידוי אבנים. בסרטון נראה הילד מובל על ידי אביו לתחנת המשטרה בליווי המון ערבי.

"הילד מוחמד עליאן בן 4 מאלעיסאוויה בדרך לחקירה הבוקר לאחר שקיבל זימון ממשטרת ירושלים בחשד שזרק אבן", כתב חורי וצירף את הסרטון. מבירור עולה כי הילד כלל לא הוזמן לחקירה אלא אביו וזה לקח עמו את הילד על מנת לייצר מצג שווא של התנכלות משטרתית.

גולשים הגיבו לו "שקרן הילד לא זומן, האבא מוזמן" אך חוגי סירב למחוק את הציוץ.

יהודי בן 25 הותקף על רקע אנטישמי בגרמניה

יהודי כבן 25 המתגורר בפוטסדאם שבגרמניה, הותקף מול תחנת הרכבת המרכזית של פוטסדאם וספג עלבונות.

שוטרים מהמשטרה הפדראלית חקרו לאחר התקרית שני מהגרים סורים כחשודים. את הדבר דיווח שירות המעקב והאיתור של משטרת ברנדנבורג.

לאחר ההתנגדות הארוכה: מקווה יוקם בניל"י

לאחר מאבק משפטי ארוך חייב בג"ץ את וועד היישוב נילי להקים מקווה טהרה ביישוב. לפני כשנתיים התחילו תושבים ביישוב לבנות מקווה טהרה באחת מחצרות הבתים. וועד היישוב התנגד ופנה למועצת בנימין בדרישה שלא תאשר את בניין המקווה. בתגובה ועל סמך תקדים משפטי פנו התושבים לבג"ץ שיחייב את הוועד, משרד הדתות והמועצה לבנות מקווה ביישוב. אמש פסק שופט בג"ץ ניל הנדל לטובת התושבים והמקווה יוקם. 

נעצרו שלושה בדואים שפרצו לכלי צמ"ה וגרמו לנזקים של למעלה מחצי מליון ש"ח

כתבי אישום שהוגשו אתמול נגד שלושה בדואים מהנגב מעלים כי השלושה פרצו לכלי צמ"ה רבים בתקופה האחרונה וגנבו מהם את מחשבי הרכב.  

במשטרה מעריכים שהנאשמים היו שיטתיים מאוד וחבריה היו משאירים מספר טלפון על הרכב ממנו היו גונבים את המחשב וכשהבעלים היה מתקשר הוא היה נסחט ונדרש לשלם סכום גדול של כסף בתמורה למחשב.

בסך הכל מיוחסים לנאשמים גניבתם של 12 מחשבי רכב ושני לוחות שעונים בשווי של כ- 600,000 ש"ח. 

לשכת ההסברה של המחבלים: אחד מרוצחי הזוג הנקין אושפז בישראל

לשכת ההסברה של המחבלים הודיעה כי המחבל באסם סאיח הועבר למרכז הרפואי העמק בעפולה בשל הידרדרות חמורה במצבו. סאיח היה חלק מחוליית הטרור שתכננה את הפיגוע בו נרצחו בני הזוג הרב איתם ונעמה הנקין הי"ד.ישראל תקפה מתקני חיזבאללה בסוריה?

כלי תקשורת המזוהים עם המורדים בסוריה פרסמו אתמול תמונות שבהן נראה עשן מיתמר מסביבות מפקדת חיזבאללה בעיירה יברוד, מצפון לבירה דמשק. הסיבה לפיצוץ שהתרחש בעיירה, הסמוכה לגבול הלבנוני בהרי מארון, עדיין איננה ידועה ולא נמסר על נפגעים באירוע.

בשבועות האחרונים דווח כי ארגון חיזבאללה עורך מחדש את כוחותיו בדרום סוריה ונערך לעימות עם ישראל במקרה של הסלמה בין איראן לבין ארה"ב במפרץ הפרסי.

יחידה לשוויון מגדרי ותרבותי במשטרת ישראל

בעקבות מותו של סלמון טקה מירי של קצין משטרה וטענות של בני העדה האתיופית ל"שיטור יתר", תוקם במשטרה יחידה חדשה בשם "היחידה לשוויון מגדרי ולמגוון תרבותי".

במסגרת ההחלטה על הקמת היחידה על ידי השר לביטחון הפנים גלעד ארדן ומ"מ המפכ"ל, ניצב מוטי כהן, יוקם לראשונה מדור מקצועי שיהיה אחראי להטמעת "התודעה הרב־תרבותית" בקרב השוטרים ויפקח על הטיפול בתלונות ציבור נגד שיטור יתר.

היחידה תחליף את יחידת יועצת המפכ"ל לענייני נשים שתאורגן מחדש ותורחב כך שתכלול את נושא הרב־תרבותיות.

מזג האוויר: עלייה בטמפרטורות

תחזית מזג האוויר המשוערת להיום ולהלילה. היום: תחול עליה נוספת בטמפרטורות. צפויה הכבדה בעומס החום. הלילה: מעונן חלקית.

האינתיפאדה המושתקת

במהלך היממה האחרונה אירעו מספר אירועי טרור נגד יהודים באיזור יהודה ושומרון. ניתן לעקוב אחר האירועים השוטפים ביומן האינתיפאדה המושתקת של הקול היהודי.

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 1 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד