בע"ה כ"ג אב תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ריכוז חדשות היום 25/08/2019 כ"ד אב התשע"ט

רוצחי רינה שנרב הי"ד טרם נתפסו | בן גביר ייצג חרדי שהושפל על ידי ערבי עובד שופרסל | צה"ל סיכל פיגוע בתוכנן לצאת מסוריה | לכל החדשות >>

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ד אב תשע"ט - 14:33 25/08/2019
גודל: א א א

ריכוז חדשות היום 25/08/2019 כ"ד אב התשע"ט

  • גופת ערבי נמצאה סמוך לאפרת
  • בן גביר ייצג את העובד החרדי שהותקף ברשת שופרסל
  • צה"ל תקף מטרות איראניות בסוריה
  • אמו של דני גונן שנרצח במעיין ליד דולב לפני שלוש שנים: "רצחו שוב את דני"
  • אריה דרעי שלל תושבות של מחבלים ערבים מירושלים
  • 8,000 ערבים התפרעו ביום שישי על גבול הרצועה
  • חברי פרלמנט צרפתים דורשים חקירה בעקבות הסכם שנערך עם ארגון טרור

 

בן גביר ייצג את העובד החרדי שהותקף ברשת שופרסל

היום לפני הצהריים הגיע הצעיר החרדי שהותקף בשבוע שעבר בסניף שופרסל שבגוש עציון יחד עם משפחתו ועורך דינו איתמר בן גביר, על מנת להגיש תלונה במשטרה נגד תוקפיו. התלונה תוגש בתחנת המשטרה בביתר עלית.

אמש הודיע עו"ד בן גביר כי משפחתו של הצעיר שכרה את שרותיו על מנת לייצג אותם בתיק נגד התוקף. בשל חשיבות הנושא לקח על עצמו בן גביר את הייצוג בתיק למרות שבימים אלו הוא מתמודד לכנסת.

מבדיקה ראשונית עולה כי לא מדובר בפעם הראשונה בה מותקף הצעיר על ידי עובדים ערבים תושבי הרשות. כמו כן, משיחה של בן גביר עם הצעיר עולה שזאת לא הפעם הראשונה שהתעללות בו צולמה.

הפרשה נחשפה לאחר שבשבוע שעבר פורסם סרטון בוא נראה עובד שופרסל, תושב הרשות, מתעלל בבחור חרדי בעל מוגבלויות. בסרטון רואים את התוקף עוטף הצעיר החרדי בניילון נצמד תוך כדי שהם מכריחים אותו להגיד דברים שונים.
 

צה"ל תקף מטרות איראניות בסוריה

צה"ל מסר אמש לקראת חצות, כי חיל האוויר תקף יעדים ליד דמשק זאת במסגרת "נסיון פיגוע של כוח קודס האיראני".

על פי הודעת צה"ל, מדובר בפיגוע שהיה אמור להתבצע באמצעות רחפנים תוקפים ותוכנן לצאת מסוריה ולפגוע במטרות ישראליות. מפקד פיקוד צפון שוחח אמש עם ראשי המועצות גולן וקצרין ועדכן אותם בהתפתחויות אך לא ניתנו הנחיות מיוחדות לתושבים. צה"ל פרס מערכות הגנה בצפון.

בתדרוך של צה"ל נמסר כי מטוסי קרב תקפו מספר יעדי טרור בכפר עקרבה שמדרום לדמשק: "אנו עוקבים לאחרונה אחרי ההתארגנות הזו בראשות קאסם סולימאני לבצע את הפיגוע הזה, באמצעות שיגור של כמה רחפנים תוקפים לעבר צפון שטח ישראל. תקפנו כמה יעדים בעקרבה שבהם יש פעילים איראנים ופעילים של מיליציות שיעיות, כולל ציוד שנועד לשמש בפיגוע הזה".

אריה דרעי שלל תושבות של מחבלים ערבים מירושלים

שר הפנים אריה דרעי, ביטל את מעמד הקבע של שני ערבים תושבי מזרח ירושלים, אשר ביצעו פיגועים כנגד יהודים. המחבל, אצחאק טאהר צלאח עארפה, מרצה עונש מאסר עולם + 60 שנות מאסר בשל פיגוע שהתבצע ליד בניני האומה בירושלים וגרם למותם של שתי נשים ולפציעת עשרות אחרים.

מוניר רג׳בי הורשע ונדון למאסר עולם בעקבות מעורבותו בפיגוע התאבדות בחיפה בו נרצחו 17 אנשים, ביניהם תלמידים רבים. רג׳בי הורשע בתכנון הפיגוע, בהסעת המפגע ובבחירת המיקום המדויק. 

8,000 ערבים התפרעו ביום שישי על גבול הרצועה

במהלך יום שישי התפרעו 8,000 ערבים במספר מוקדים על גדר המערכת בגבול רצועת עזה. המתפרעים יידו עשרות מטענים ורימונים וחיבלו בגדר המערכת.

כוחות צה"ל השתמשו באמצעים לפיזור הפגנות, כדי להרחיק את המתפרעים מן הגדר. על פי דיווחי משרד הבריאות בעזה 122 מתפרעים ביניהם שלושה חובשים נפצעו במהלך ההפגנות

העיתון הלבנוני 'אל אחבאר' דיווח בסוף השבוע כי ישראל סירבה להכניס את הכספים הקטאריים לרצועת עזה, עד שתתקבל התחייבות לשמירה על שקט עד לאחר הבחירות בחודש הבא.

חברי פרלמנט צרפתים דורשים חקירה בעקבות הסכם שנערך עם ארגון טרור

2 חברי פרלמנט צרפתים חתמו על דרישה שיזם חבר הפרלמנט היהודי מאיר חביב, להקמת ועדת חקירה פרלמנטרית עקב חשיפת הסכם חשאי בין ארגון הטרור 'אבו נידאל', הפועל בצרפת לבין שירותי הבטחון של צרפת.

הארגון הוציא מספר פיגועי תופת בשטחה של צרפת ובעקבות חשיפת ההסכם פנו משפחות הקורבנות לנשיא צרפת עמנואל מקרון ודרשו לפתוח את תיק החקירה שנותר חסוי עד היום. המשפחות קראו לנשיא להקים ועדת חקירה פרלמנטרית שתבחן את ההסכם עם ארגון הטרור.

אמו של דני גונן שנרצח במעיין ליד דולב לפני שלוש שנים: "רצחו שוב את דני"

המעיין בו נרצחה רינה שנרב, ואביה ואחיה נפצעו, נקרא "מעיין דני" על שמו של דני גונן אשר נרצח בדיוק באותו המקום לפני שלוש שנים ביוני 2015 . דבורה גונן, אמו של דני שהגיעה אל בית החולים הדסה עין כרם בירושלים כדי לחזק את הפצועים בפיגוע, אמרה בלב שבור ל"ישראל היום":  "הכאב שלי הוא כפול. כי כשדני נרצח לא ידעתי שהיה אפשר למנוע את הפיגוע. לא הכרתי את כל המערכת למניעת טרור, את הענישה וההרתעה. היום העצב שלי כפול ומשולש, כי היה ניתן למנוע את הפיגוע. אין הרתעה בכלל. מדינת ישראל לא לוקחת את עצמה בידיים". גונן הוסיפה כי "המסר שצריך לצאת הוא לא לוותר על ארץ ישראל, למרות הקושי והכאב. חובה להיאחז בארץ שלנו". 

בתוך כך המצוד אחר המחבלים שביצעו את הפיגוע נמשך כל העת וכוחות רבים של צה"ל משתתפים בו. לא דווח על מחסומים שהוצבו באיזור לאחר הפיגוע. 

גופת ערבי נמצאה סמוך לאפרת

גופתו של גבר ערבי אותרה ליד היישוב אפרת במהלך היממה האחרונה. מהמשטרה נמסר כי עם איתור הגופה הוזנקו לאיזור כוחות וחוקרי זיהוי פלילי במטרה להבין את סיבת המוות. לא נמסרו פרטים נוספים.

 

 

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 8 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד