בע"ה י"ז תמוז תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ריכוז חדשות היום: חמישי ה' טבת תשפ"ב (9/12/21)

ריכוז חדשות היום בקצרה: הפרקליטות לא תערער על גזר הדין של שיף, מבוא דותן: נעצר מחבל שזרק אבנים, נסגר התיק נגד הלוחמים שהרגו מחבל, צינור עיבוי גז התפוצץ בבית זיקוק באיראן ועוד.

  • מערכת הקול-היהודי
  • ה' טבת תשפ"ב - 17:35 09/12/2021
גודל: א א א

ריכוז חדשות היום בקצרה מהקול היהודי:

פרשת אריה שיף: הפרקליטות לא תערער על גזר הדין
הפרקליטות לא תערער על גזר הדין של אריה שיף, שירה למוות במוחמד אל אטראש שניסה לגנוב את רכבו. שיף, הורשע בהמתה בקלות דעת וקיבל תשעה חודשי עבודות שירות ותשלום פיצוי למשפחת הפורץ.

פיגוע הדקירה בשמעון הצדיק: הוארך מעצרן של שתי חשודות
היום הוארך מעצרן של שתי חשודות בפיגוע הדקירה שהתבצע אתמול בכניסה לשכונת שמעון הצדיק. אחת מהעצורות היא המחבלת הדוקרת ועצורה נוספת חשודה בסיוע לאחר מעשה ושיבוש הליכי חקירה. עשרות יהודים הפגינו אתמול סמוך לבית היהודים אליו פלשה משפחתה של המחבלת  בשכונת שמעון הצדיק. המפגינים קראו לגירוש משפחת המחבלת, שדקרה את שכנתה היהודיה.

נעצר מחבל שזרק אבנים לעבר יישוב בשומרון
חוליית מחבלים השליכה אמש אבנים לעבר כביש סמוך ליישוב מבוא דותן בשומרון. חיילי צה"ל פתחו בירי ופגעו באחד מחברי החוליה. צה"ל סרק את השטח אחר חשודים נוספים.

לאחר חקירה במח"ש: נסגר התיק נגד לוחמי מג"ב שירו במחבל
פרקליט המדינה החליט היום לסגור מחוסר אשמה את התיק נגד לוחמי מג"ב, שירו במחבל שביצע פיגוע בשער שכם לפני שבוע. בסיכום בחינת מכלול הנסיבות הוחלט כי יש לגנוז את התיק נגד הלוחמים מחוסר אשמה. כזכור, הלוחמים נחקרו במח"ש מספר שעות לאחר שמנעו פיגוע כבד יותר.

בן 19 נעצר בחשד להסתה נגד ח"כ אחמד טיבי
המשטרה עצרה היום בן 19 מתל אביב בחשד להסתה נגד ח"כ אחמד טיבי. על פי החשד הצעיר הגיב לפוסט של ח"כ טיבי בפייסבוק וכתב "אחמד טיבי הדין שלך ושל החברים שלך יגיע גם אם נצטרך לפגוע"

איראן: צינור עיבוי גז התפוצץ בבית זיקוק
צינור עיבוי גז התפוצץ בבית זיקוק בדרום מערב איראן. נמסר כי לא היו נפגעים, וכרגע פועלים במקום כוחות הצלה.

גנץ: "איראן - איום קיומי על ישראל "
שר הביטחון יצא הלילה לביקור בארצות הברית, שם ייפגש עם שר ההגנה לויד אוסטין ושר החוץ אנתוני בלינקן. לפני טיסתו, אמר גנץ כי "איראן היא איום על שלום העולם ומבקשת להפוך לאיום קיומי על ישראל". גנץ אמר כי ידון עם שר ההגנה של ארה"ב על "דרכי הפעולה האפשריות בכדי להבטיח את עצירת הניסיון שלה להגיע למרחב גרעיני ולהרחיב כך את פעילותה באזור". השניים צפויים לתאם תרגילים צבאיים כהכנה לאפשרות של השמדת מתקני הגרעין של איראן. מחלקת המדינה של ארצות הברית הודיעה היום כי תוחמר אכיפת הסנקציות נגד איראן.

פרשת הסוהרות: הכנסת הצביעה נגד ועדת חקירה
מליאת הכנסת הצביעה אמש נגד הקמת ועדת חקירה פרלמנטרית בפרשת סרסור הסוהרות. 46 התנגדו להחלטה לעומת 41 שתמכו. לטענת שר הבט"פ שהצביע נגד ההצעה, התנגדותו נובעת מרצונו לאפשר מיצוי הליכים אחרים.

אחרי 6 שנים: פוענח רצח קשיש - בזכות DNA שהופק מגרב
רצח אכזרי שארע במעלות לפני שש שנים. פוענח בעקבות הפקת פרופיל DNA מגרב שנמצאה בזירת הרצח. פרקליטות חיפה הגישה נגד החשוד, בן 35 תושב מעלות, כתב אישום בבית המשפט המחוזי בחיפה.

עקב נפילת עמודי חשמל: כביש 20 נחסם לתנועה
כביש 20 נחסם היום לתנועה, מהעלייה למחלף לה גווארדיה לכיוון צפון, עקב נפילת שני עמודי תאורה.

מאומתי אומיקרון ישהו בבידוד שבועיים מיום הבדיקה
משרד הבריאות עדכן כי מאומתים לווריאנט האומיקרון ישהו 14 יום מיום הבדיקה, במקום עשרה ימים הנהוגים בקרב מאומתים לווריאנטים אחרים של קורונה.

התחזית: גשמים בצפון ובמרכז הארץ, חשש משיטפונות
גשמים מקומיים קלים ימשיכו לרדת היום בצפון הארץ ובמרכזה, וצפויים להיחלש לקראת שעות הערב. הטמפרטורות ימשיכו להיות נמוכות מהרגיל לעונה. במהלך הלילה יהיה בהיר עד מעונן חלקית. קיים חשש משיטפונות במדבר יהודה וים המלח, והים התיכון יהיה גבוה וסוער. שלג ירד בחרמון. ביום שישי תחול עלייה בטמפרטורות. ינשבו רוחות דרום מזרחיות חזקות בהרים בשפלה ובצפון. בשבת צפויה עלייה נוספת ויהיה חם מהרגיל. בראשון צפויה התחממות נוספת ובשני דומה.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 5 מהשבוע האחרון