בע"ה ב' סיון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ריכוז חדשות היום: חמישי, ו' אייר תש"פ (30/04/2020)

חדשות היום בקצרה מהקול היהודי: בג"ץ מחייב לאפשר הכנסת חמץ בפסח, פינויים בעמונה ובחומש, ערבי גנב פרות ומת במהלך מנוסתו, מובלעת צופר הועברה לירדן ועוד...

  • מערכת הקול-היהודי
  • ו' אייר תש"פ - 16:22 30/04/2020
גודל: א א א

היום אחד ועשרים יום שהם שלושה שבועות לעומר. "הרחמן הוא יחזיר לנו עבודת המקדש במהרה".

חדשות היום בקצרה מהקול היהודי:

הנערים שוב פונו מביתם בעמונה "אחרי חודש וחצי של בנייה ושמחה"

כוחות משטרה הרסו הבוקר מבנה בו התגוררו נערים על חורבות בתיהם בישוב עמונה שבבנימין. מדובר בנערים שגדלו בעמונה וגורשו מהמקום יחד עם משפחותיהם לפני כשלוש שנים. "השוטרים איימו לעצור אותנו ואז הרסו את המבנה".

הרס נוסף: המשטרה הרסה מבנים השייכים לישיבת חומש

כוחות משטרה הרסו היום מספר מבנים בישוב החרב חומש. המבנים, בהם בית מדרש, שימשו את תלמידי ישיבת חומש הפועלת שם מזה כ-12 שנים.

ערבי גנב פרות בשומרון - גופתו אותרה אמש סמוך לאיתמר

שלושה ערבים גנבו בשבוע שעבר כ-50 פרות מחווה הסמוכה לישוב איתמר. כשהבחינו שרודפים אחריהם, עזבו את הפרות ונמלטו. הגופה הועברה לחקירה ועל פי הדיווח, לא אותרו סימני ירי והחשד הוא כי נהרג מנפילה במהלך הריצה.

שופטי בג"צ:  אין סמכות לאסור הכנסת חמץ למרכזי רפואה בפסח

שופטי בג"צ קבעו היום כי למרכזי הרפואה בישראל אין סמכות לאסור על הכנסת חמץ בפסח לשטחם. השופטים, עוזי פוגלמן ועופר גרוסקופף, קבעו כי האיסור הגורף על הכנסת מזון במהלך הפסח, פוגע בזכויות יסוד ובעיקר באוטונומיה של הפרט ובחופש מדת ופוגע בזכותו של המטופל להגדרה עצמית.

סופית: מובלעת צופר הועברה באופן סופי לממלכת ירדן

מעבר צופר, שבגבול בין ישראל לירדן, נסגר היום סופית, ומובלעת צופר בערבה התיכונה הועברה לממלכת ירדן. זאת על פי החלטתו של מלך ירדן.

פסק חתום: גלריית ברבור תפונה עוד היום

לאחר הפרסום על פעילות מסיתה נגד ישראל מתוך המבנה העירוני בירושלים, דרשה העירייה כי העמותה תפנה את המקום. הסיבה: במקום יוקם גן ילדים. השופט: "איני מקל ראש בפגיעה במיזמי התרבות".

בג"צ הוציא צו מניעה להארכת כהונתו של מ"מ פרקליט המדינה דן אלדד

בג"צ הוציא היום צו זמני המונע את הארכת כהונתו של ממלא מקום פרקליט המדינה דן אלדד. זאת לאחר שהיועץ המפשטי אביחי מנדלבליט הודיע כי לטעמו ישנה מניעה משפטית להמשיך את כהונתו של אלדד. כמו כן, מנדלבליט תקף את אלדד על כך שלא יידע אותו על פגישות שערך עם שרים בממשלה. מוקדם יותר השבוע פורסם כי אלדד ביצע בדיקה בחשדות שעלו כנגד מנדלבליט.

בשבוע הבא: 50,000 פועלים ערבים מיו"ש ישובו לעבוד בערי ישראל.

בשבוע הבא: כ-50,000 פועלים ערבים ייכנסו מיו"ש לערי ישראל. כך על פי סיכום שנערך בין הרשות הפלסטינית לצה"ל. הפועלים, יקבלו היתרי לינה וישהו במקום עבודתם בשלושת השבועות הקרובים, עד לחג עיד אל פיטר המוסלמי, המסמל את תום חודש הרמדאן. לאחר שעזבו לביתם ביו"ש בתחילת משבר הקורונה, ישולבו הפועלים הערבים בענפי הבניה, החקלאות והתעשייה. במקומות העבודה שלהם תערך בדיקה רפואית בכדי לוודא שאינם נשאים של קורונה.

כ-150 בני אדם הפגינו מול בג"צ: "עוצרים את ההפיכה השיפוטית"

כ-150 בני אדם השתתפו היום במפגן מחאה מול בית המשפט העליון בירושלים לקראת הדיון שיערך שבוע הבא בבג"צ בנוגע להסכמים בין המפלגות להקמת ממשלת אחדות. בין הקריאות שהושמעו בהפגנה "גונבים לנו את הדמוקרטיה", "איראן זה כאן", "העם הוא הריבון", "עוצרים את ההפיכה השיפוטית" ועוד.

הקורונה בישראל: 219 מתים במגפה; 8,412 החלימו ממנה

משרד הבריאות מודיע הבוקר כי מניין המתים במגפת הקורונה עומד על 21 בני אדם, בהם יהודים ואינם יהודים, כולם אזרחי ישראל. סך הנדבקים במדינה עומד על 15,870 בני אדם, מתוכם 117 במצב קשה ובהם 85 מונשמים. עד כה 8,412 בני אדם החלימו מהנגיף ושוחררו לבתיהם.

גרמניה הכירה בחיזבאללה כארגון טרור; ארה"ב קוראת לאיחוד האירופי לבצע הכרזה דומה

בגרמניה הכירו באופן רישמי בארגון הטרור חיזבאללה כארגון טרור. גרמניה אסרה על פעילות חיזבאללה ברחבי המדינה והמשטרה המקומית ערכה פשיטות ומעצר של חשודים כחברי הארגון. בעקבות כך, ארצות הברית קראה לא יחוד האירופי לנקוט בצעד דומה.

האינתיפאדה המושתקת: ערבים יידו היום אבנים בבנימין בגוש עציון; מאבטחים ניצלו מדריסה

ערבים יידו אחר הצהרים אבנים לעבר כלי רכב בכביש 443, סמוך לתחנת הדלק דור אלון. כמו כן, ערבים יידו אבנים לעבר כלי רכב בכביש גוש עציון-חברון סמוך לחלחול. אמש, ערבים יידו אבנים לעבר רכב של מאבטחים בשכונת ראס-אל-עמוד בירושלים.

במעבר בצפון השומרון, האיץ ערבי את מהירות הרכב ופגע בחזקה בבטונדות, סמוך למאבטחים אזרחיים. לא היו נפגעים. על פי החשד, ניסה הערבי לדרוס את המאבטחים. בחקירה ראשונית מסר כי רצה למות.

מזג אוויר: מעונן חלקית עד נאה עם עלייה בטמפרטורות

מזג האוויר היום נאה עד מעונן חלקית ותחול עלייה בטמפרטורות. בלילה יהיה מעונן חלקית.

בתוך כך, רשות המים מעדכנת, כי מפלס הכנרת ירד בחצי ס"מ במהלך היממה האחרונה והוא נמדד על -208.925 מטרים, זאת בשל שאיבה מוגברת במהלך יום העצמאות. חסרים עוד 12.5 ס"מ לכנרת מלאה.

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


12 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 96 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד