בע"ה כ"ז כסלו תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ריכוז חדשות היום: ראשון ט"ו טבת תשפ"ב (19/12/21)

ריכוז חדשות היום בקצרה: הרב ולדמן הובא למנוחות, "צוואתו של יהודה להמשיך ללמוד תורה בחומש", "לישראל אין יכולת לתקוף באיראן", ירי לעבר תחנת משטרה, כדור פגע בבית ברמלה, סופת 'כרמל' - סוער ואביך.

  • מערכת הקול-היהודי
  • ט"ו טבת תשפ"ב - 18:11 19/12/2021
גודל: א א א

ריכוז חדשות היום בקצרה מהקול היהודי:

ראש ישיבת ניר - הרב אליעזר ולדמן – הובא למנוחות
הרב אליעזר ולדמן, ראש ישיבת ניר קרית ארבע, ממחדשי ההתיישבות בחברון, וממכונני ההתיישבות בכל רחבי יהודה ושומרון נפטר במוצאי שבת קודש ויחי. מאות תלמידים ורבנים ליוו אותו מישיבת ניר בקרית ארבע, דרך מערת המכפלה, אל בית העלמין העתיק בחברון.

אתיה דימנטמן: "צוואתו של יהודה להמשיך ללמוד תורה בחומש"
אלמנתו של יהודה דימנטמן שנרצח בפיגוע ירי בשומרון אמרה היום כי "יהודה לא השאיר לי צוואה, הוא היה בן 25. חבר שלו הראה לי שהוא כתב לפני שש שנים וחצי, שאם יישאר לו שבוע אחד לחיות, מה שיעשה זה ללמוד תורה בחומש". חברי כנסת מסיעת 'הציונות הדתית מתכננים להעביר את הלילה בחומש וקוראים לציבור להצטרף ולחזק את המקום.

המחבלים הרוצחים שביצעו את פיגוע הירי בחומש נתפסו
כוחות צה"ל לכדו הלילה את המחבלים שרצחו את יהודה דימנטמן בן ה-25 ושניים נוספים נפצעו. הכוחות פשטו על בית משפחת ג'רדאת ועצרו את מאג'ד סאלח ג'רדאת, בנו של מחבל שנהרג בעבר מאש צה"ל. בנוסף, הכוחות עצרו את האסיר לשעבר ופעיל הג'יהאד האסלאמי איברהים מוסא טחאיינה. כלי הנשק והרכב ששימשו את המחבלים נתפסו לאחר לכידתם של ארבעת המחבלים המעורבים בפיגוע הרצחני.

גורמים ישראלים: "לישראל אין את היכולת לתקוף באיראן"
עיתון הניו יורק טיימס מדווח כי גורמים ישראלים אמרו כי אין לישראל היכולת לתקוף באיראן בקרוב.  בכיר בממשל ביידן אמר כי "איראן תשיג נשק גרעיני תוך זמן קצר מאוד, וזה מדאיג"

בנט: "הזמן אוזל, האומיקרון כבר בארץ"
רה"מ בנט, אמר היום בישיבת הממשלה כי: "הזמן אוזל, האומיקרון כבר בארץ". עוד אמר כי כל משפחה צריכה להיערך. הוועדה לסיווג מדינות במשרד הבריאות המליצה היום לממשלה להכריז על איטליה, ארה"ב, בלגיה, גרמניה, הונגריה, מרוקו, פורטוגל, קנדה, שווייץ ותורכיה כמדינות אדומות. זאת לאחר שועדת החוקה אישרה את הוספת איחוד האמירויות, אירלנד, נורבגיה, ספרד, פינלנד, צרפת ושבדיה לרשימת המדינות האדומות שהיציאה אליהן אסורה החל ממחר.

ירי בוצע לעבר תחנת משטרה בנגב
ביום שישי נשמעו קולות ירי באזור תל שבע, בעקבותן נפתחו סריקות משטרתיות ואותרו פגיעות ירי במבנה תחנת המשטרה.  

רמלה: ערבים ירו צרורות, כדור פגע בחלון בית בעיר
אמש דווח על ירי מסיבי מנשק אוטומטי רצוף בשכונת ג׳ואריש ברמלה. קליע מצרור היריות שנורה, פגע בחלון בית ברחוב בן גוריון בעיר וחדר לסלון הבית. "הכדור כמעט פיצץ לי את הראש - יש לי ארבעה ילדים בבית".

סוהר חשוד שהבריח פלאפונים וסמים לראש ארגון פשע ערבי
סוהר נעצר היום בחשד לקבלת דבר במרמה ולקיחת שוחד מאסיר. עפ"י החשד, הסוהר תושב הצפון ששירת בתוך בית הכלא הממוקם בדרום, הסליק לאסירים, חפצים אסורים ביניהם סמים וטלפונים ניידים, זאת בתמורה לסכומי כסף וטובות הונאה שקיבל מהאסירים. כמו כן, אישתו של הסוהר חשודה שסייעה לבעלה בפעילות הפלילית.

הפיליפינים: לפחות 75 מתו בסופה שהכתה את מרכז המדינה
לפחות 75 בני אדם מתו בסופת הטייפון שפקדה את מרכז הפיליפינים

התחזית: ירידה בטמפרטורות, ייעשה סוער ואביך
בעקבות הסופה 'כרמל', ירדו גשמים מצפון הארץ ועד לצפון הנגב מלווים בסופות רעמים. קיים חשש לשיטפונות בנחלי המזרח. בחרמון ירד שלג כבד. ינשבו רוחות חזקות עד עזות בעוצמה של כ-80 קמ"ש, משעות אחה"צ הגשמים יתגברו וקיים חשש להצפות בערי מישור החוף והשפלה. בדרום יתחוללו סופות חול. גלי הים יתנשאו לגובה של 3-5 מטר. בעכו ונהריה הודיעו שהלימודים מחר יתקיימו במתכונת של "למידה מרחוק". קק"ל הזהירה שלא להגיע לפארקים וליערות ממחר ועד יום שישי בעקבות הסופה.

האינתיפאדה המושתקת: מטען הבשלה לעבר אוטובוס ורכבים
ביממה האחרונה מעל שישה אירועי טרור מדווחים, ביניהם: זריקות אבנים בכביש חוצה יהודה, סמוך לגשר בית כחיל, נזק נגרם לרכבים. ערבים יידו אבנים ובקבוקי צבע לעבר רכבים בכביש גוש עציון חברון בין צומת העוקפים לארכיאולוגי. בין צומת אל חאדר למחסום המנהרות דווח על בעירה על הציר כתוצאה מיידוי בקת"ב. ערבים יידו אבנים לעבר רכבים במבתרי יברוד צפונית לעפרה. מטען הבשלה נזרק  סמוך לבית אומר לעבר אוטובוס ורכב. ערבים יידו בקת"ב לעבר אוטובוס ורכב בכביש גוש עציון חברון סמוך לכפר בית אומר. כל האירועים הסתיימו בנס ללא נפגעים.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 47 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד