בע"ה כ"ז כסלו תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ריכוז חדשות היום: ראשון י' אדר ב' התשפ"ב (13/3/22)

ריכוז חדשות היום בקצרה: גרפיטי תוך כדי נהיגה, מיכסת הפליטים נפרצת, איראן תקפה בעיראק, "גנץ דיקטטור", טלפונים לתקשורת בשבת, פרוייקט תמ"א 38 יוארך, פשיעה ערבית, גל קור ושלג

  • מערכת הקול-היהודי
  • י' אדר ב תשפ"ב - 18:13 13/03/2022
גודל: א א א

"גנץ דיקטטור"

אמש (מוצ"ש) התקיימה מחאה מול ביתו של שר הבטחון בני גנץ בעקבות צו מעצר מנהלי שחתם עליו בסוף השבוע כנגד עצור יהודי שהיה בחקירת שב"כ במשך 3 שבועות ולא נמצאו כנגדו ראיות. היום התקיים דיון בבית המשפט על אישור הצו.

נוהג ומרסס

נהג הסעות ערבי תועד כשהוא מוציא את ידו מהחלון תוך כדי נהיגה ומרסס גרפיטי על רכבי יהודים בשכונת עיר דוד בירושלים. ככל הנראה המשטרה נמנעת מלייחס לו מניעים לאומניים.

המכסה נפרצת

למרות ההחלטה לקבל לישראל 5,000 פליטים מאוקראינה שאינם זכאי חוק השבות, בעקבות חוות דעת משפטית יורשו גם קרובים של הפליטים שנקלטו ושייקלטו בישראל וכן קרובים של זכאי חוק השבות שהגיעו לישראל להכנס לארץ לפחות באופן זמני.

בגץ נגד המיכסה

בעקבות עתירה של עו"ד תומר וורשה שהוגשה לבקשת שגרירות אוקראינה בישראל כנגד המיכסה שקבעה שרת הפנים על כניסת פליטים שאינם זכאי חוק השבות לישראל, קבע השופט ביהמ"ש העליון עוזי פוגלמן כי על המדינה להשיב עד היום (א') ב-17:00, מדוע לא תבוטל המיכסה.

טלפונים בשבת

כתבים זרים ברחבי העולם קיבלו שיחות במהלך השבת מלשכת ראש הממשלה בנט, על מנת ליידע אותם כי בשום שלב בנט לא הציע לנשיא אוקראינה וולודימיר זלנסקי לקבל את הדרישות הרוסיות.

איראן תקפה בעיראק

אמש (מוצ"ש) נורו מאיראן שני טילים בליסטיים שפגעו בבניין הקונסוליה האמריקאית בארביל שבעיראק. משמרות המהפיכה האיראניים נטלו אחריות על הירי ולדבריהם הטילים פגעו בבסיס סודי של ישראל.

מעצר בכירים ברוסיה

בסוריה מדווחים כי נעצרו ראשי מערכת הביון הרוסית ה-FSB, ככל הנראה בשל הערכת החסר שלהם ביחס להתנגדות האוקראינית. בתוך כך אוקראינה מאשימה כי רוסיה חטפה את ראש עיריית מליטופול שבדרום מזרח המדינה.

בני 80 נספו בשריפה בירכא

נקבע מותם של זוג בני 80 מהכפר ירכא שבגליל לאחר שסבלו משאיפת עשן בעקבות שריפה שפרצה בביתם.

אליעזר גולדברג ז"ל

מבקר המדינה ושפט בית המשפט העליון לשעבר אליעזר גולדברג הלך לעולמו במהלך השבת בגיל 90.

פרוייקט תמ"א 38 יוארך

שרת הפנים איילת שקד החליטה היום להאריך בשנה נוספת את מיזם תמ"א 38. במהלך השנה הקרובה תיכנס חלופה למיזם והמיזם לא יוארך עוד.

פשיעה ערבית

במבצע אכיפה של לוחמי מג"ב בסוף השבוע האחרון נעצרו 212 ערבים בחשד לאחזקת אמצעי לחימה, ופעילות טרור. בנוסף נתפסו 584 ערבים שוהים בלתי חוקיים ועוד 94 שסייעו להם בהסעות בהלנה ובהעסקה.

בתום מרדף נעצר אתמול (שבת) ערבי תושב יטא שבדרום הר חברון, החשוד כי פרץ לרכבים של יהודיים בחבל לכיש. ברכבו נתפס רכוש רב החשוד כי נמצא אצלו בגניבה. בנוסף, לוחית הזיהוי של הרכב בו נהג לא התאימה למספר השילדה.

גל קור

הלילה ומחר יהיה מעונן חלקית עד מעונן וייתכן טפטוף עד בצפון, במרכז ובמישור החוף. קיים חשש מקרה בהרים. הטמפרטורות ימשיכו להיות נמוכות מאד. וביום שלישי צפוי שלג בצפון ובמרכז כולל שלג קל בירושלים.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


3 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 48 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד