בע"ה י"ח תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ריכוז חדשות היום: ראשון, ח' טבת (05/01/2020)

  • מערכת הקול-היהודי
  • ח' טבת תש"פ - 14:00 05/01/2020
גודל: א א א

כותרות היום בקול היהודי בשעות הצהרים:

  • אישום: עובד תחזוקה ערבי תקף קטינה בתוך ביתה
  • הרמטכ"ל הורה להרחיב את הפיילוט לשילוב נשים בשיריון
  • המשטרה לא אישרה הפגנת מחאה נגד קווי התחבורה הציבורית בשבת
  • יועמ"ש הכנסת: ועדות הכנסת יכולות לדון כעת בבקשות חסינות
  • הצפות בתל אביב: בני זוג טבעו למוות כשנתקעו במעלית

חדשות היום בהרחבה:

אישום: עובד תחזוקה ערבי תקף קטינה בתוך ביתה

הפרקליטות הגישה לבית המשפט באשקלון כתב אישום נגד מחמוד עסוד, ערבי כבן 66 מחברון, בגין עבירות של ביצוע מעשה מגונה בקטינה, בתוך ביתה. על פי כתב האישום, עסוד, שהינו עובד כאיש תחזוקה בבניין בקרית גת, נכנס לביתה של הקטינה בכדי להכין לעצמו קפה, ושם תקף את הקטינה. הקטינה נמלטה מהמקום לשכנתה. הפרקליטות מבקש לעצור את הנאשם עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו.

הרמטכ"ל הורה להרחיב את הפיילוט לשילוב נשים בשיריון

הרמטכ"ל אביב כוכבי החליט להמשיך למשך שנתיים לפחות את הפיילוט לשילוב נשים בשריון בכלל ובטנקים בפרט, כך עולה מהודעת דובר צה"ל בנושא. כוכבי הנחה לערוך פיילוט מורחב לשילוב נשים בשיריון.

מארגון תורת לחימה נמסר בתגובה, כי "לראשונה צה"ל מאשר כי הוא נדחף לפיילוט שני של כשירות נמוכה, לאחר שפיילוט הטנקיסטיות הראשון נכשל. הוכח שניתן לכופף את צה"ל ולפגוע בכשירותו המבצעית בבג"ץ, תוך טשטוש ההבדלים בין המינים. אנו קרואים לשר הבטחון בנט לפעול למשילות משרד הבטחון ולעצמאותו מפני בג"ץ וארגוני השמאל הקיצוני".

המשטרה לא אישרה הפגנת מחאה נגד קווי התחבורה הציבורית בשבת

לאחר כחודש, בו בכל מוצאי שבת נערכו הפגנות מחאה מול ביתו של ראש עיריית תל אביב נגד קווי התחבורה הציבורית בשבת, החליטה המשטרה שלא לאשר את קיום ההפגנה במוצאי השבת האחרונה, וזו אכן לא התקיימה. הפגנות דומות נערכו במקום, באישור המשטרה, כבר 4 פעמים ובהם השתתפו הרב יהושע שפירא, הרב חיים גנץ, הרב דוד פנדל, הרב צבי קוסטינר וחבר מועצת העיר תל אביב נפתלי לוברט.

יועמ"ש הכנסת: ועדות הכנסת יכולות לדון כעת בבקשות חסינות

היועץ המשפטי לכנסת איל ינון העביר הבוקר לח"כ אבי ניסנקורן, יו"ר הועדה המסדרת בכנסת, את חוות דעתו בשאלה האם בסמכותן של ועדת הכנסת ומליאת הכנסת לקיים דיונים בבקשות לקביעת חסינות בפגרת הבחירות. ינון קבע כי אין חובה או מניעה משפטית להקים את הועדה ולדון בחסינותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו. עוד מסר יועמ"ש הכנסת בחוות דעתו כי ישנם קשיים בקיום דיוני החסינות בתקופת בחירות, אך למרות הקשיים ניתן לעשות זאת.

הצפות בתל אביב: בני זוג טבעו למוות כשנתקעו במעלית

אסון בתל אביב: בני זוג בני 25, נתקעו אתמול במעלית בשכונת התקווה בתל אביב. המעלית הוצפה במים בעקבות מזג האוויר והשניים, דין שושני וסתיו הררי, טבעו למוות. על פי הפרסומים, המוקד הטלפוני של שירותי הכבאות קרס באותן השעות, ולמקום הגיעו כוחות חילוץ רק לאחר שדיירי הבניין קרוא פיזית לכבאים.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 11 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד