בע"ה ב' סיון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ריכוז חדשות היום: ראשון, י"ב אב תש"פ (02/08/2020)

חדשות היום בקצרה מהקול היהודי: אלפים הפגינו נגד נתניהו, בית המשפט בפסקה נגד יאיר נתניהו, אנטישמיות בגרמניה, אינתיפאדה המושתקת, מינויים בממשלה ובמשרד החוץ, מענקי הקורונה ועוד

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ב אב תש"פ - 16:01 02/08/2020
גודל: א א א

בג"ץ הבוגדת: בג"ץ דחה את בקשת ההצטרפות של 'תורת המדינה'

"לא ראיתי מקום להיענות לבקשת ההצטרפות לעתירה ונסתפק בעמדה הכתובה", כתבה נישאת בית המשפט העליון אסתר חיות, ללא שנימקה כלל את החלטתה. הדיון יערך ביום שלישי, במהלכו תשעה שופטים ידונו בסמכויות בתי הדין הרבניים ובחיוב בין בני זוג לנאמנות.

אלפים הפגינו נגד נתניהו בירושלים, תל אביב וקיסריה

אלפי בני אדם הפגינו במוצאי השבת בירושלים, תל אביב, קיסריה ובמקומות נוספים, במחאה נגד מדיניות הממשלה ונגד ראש הממשלה בנימין נתניהו. על פי הדיווחים, כ-15,000 השתתפו בהפגנה בירושלים.

יאיר נתניהו פרסם את כתובות מארגני ההפגנות – בית המשפט הורה לו למחוק את הפרסום

יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, פרסם בחשבון הטוויטר שלו את כתובות ראשי תנועת 'קריים מיניסטר' שארגנו הפגנות מחאה נגד אביו. בית משפט השלום בירושלים הורה לו היום למחוק את הציוץ מחשבון הטוויטר שלו. כמו כן, בית המשפט קרא לנתניהו הצעיר שלא להטריד את ראשי התנועה לתקופה של כחצי שנה.

גרמניה: אלמוני צייר דגל עם צלב קרס בתחנת רכבת במוהלאוזן

בצאת ט' באב, בתחנת הרכבת במוהלאוזן גרמניה אלמוני צייר דגל של הרייך השלישי ולידו אדם שמשתין על דגל ישראל. המשטרה פתחה בחקירה.

הממשלה אישרה את מינוי חוטובלי לשגרירה בלונדון; הנגבי מונה לשר ההתיישבות

הממשלה אישרה היום את מינויה של ציפי חוטובלי לתפקיד שגרירת ישראל בלונדון. כמו כן, הממשלה אישרה את מינויים של חמישה ראשי נציגויות של משרד החוץ בעולם. את תפקיד של חטובלי יחליף השר צחי הנגבי, בראשות המשרד לענייני התיישבות.

חשד: מטפלת סיעודית ממולדובה פגעה בצורה קשה בקשישה בה טיפלה

המשטרה עצרה היום מטפלת סיעודית בת 51 ממולדובה, בחשד שביצעה עבירות אלימות ופגיעות קשות נוספות בקשישה בת 84 בפחת תקווה. מעצרה הוארך בארבעה ימים.

מענקי הקורונה ייכנסו היום לחשבונות הבנק

הביטוח ה לאומי העיבר היום את הפעימה הראשונה במענק למשפחות עליו החליטה הממשלה, והוא ייכנס לחשבונות הבנק במהלך היום. כל משפחה שתקבל 500 ₪ עבור כל ילד מהראשון עד הרביעי כולל, ומהילד החמישי ואילך תקבל 300 ₪ לילד. תחילה יועבר הכסף עבור ילדים תחת גיל 18. מדובר בכשלושה מיליון ילדים שיזכו למענק כולל של כ מיליארד ו-450 מיליון ₪.

משרד הבריאות: 625 מאובחנים חדשים בקורונה;    סך הכל 531 מתים במגפה

משרד הבריאות עדכן הבוקר כי 625 מאובחנים מאומתים בנגיף הקורונה אותרו בישראל ביממה האחרונה. זאת, מתוך 7,739 בדיקות שנעשו ביממה האחרונה. בכך, עלה מניין המאובחנים בנגיף בארץ ל72,315, בהם 26,153 חולים פעילים ובתוכם 340 במצב קשה. מספר המתים מהנגיף בישראל עלה ל-531 בני אדם. 45,631 החלימו ושוחררו לבתיהם.

האינתיפאדה המושתקת: כוחות צה"ל הותקפו בקלקליה; אוטובוס נרגם בעציון

ערבים השליכו היום אבנים לעבר אוטובוס בכביש גוש עציון-חברון סמוך לחלחול. במהלך הלילה התפרעו ערבים בקלקליה ותקפו כוחות צה"ל.

מזג האוויר: מעונן חלקית עד בהיר ללא שינוי בטמפרטורות

מזג האוויר היום מעונן חלקית עד בהיר ללא שינוי בטמפרטורות. בלילה יהיה בהיר.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


12 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 96 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד