בע"ה כ"ז כסלו תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ריכוז חדשות היום: רביעי כ"ד אייר התשפ"ב (25/5/22)

ריכוז חדשות היום בקצרה: סמוטריץ': הכספים יזלגו לפשיעה וטרור, הרב שמחה קוק מובא למנוחות, פיגוע ירי סמוך לקבר רחל ובמחסום המנהרות, מרכז רפואי חדש בבאר שבע

  • שלום פרידמן, הקול היהודי
  • כ"ד אייר תשפ"ב - 15:59 25/05/2022
גודל: א א א

הלך לעולמו הרב שמחה הכהן קוק זצ"ל

אמש (ג') הלך לעולמו בגיל 91 רבה של העיר רחובות ואב"ד הרב שמחה הכהן קוק זצ"ל. מסע הלוויה יצא היום בצהריים מבית הלוויות שמגר בירושלים אל בית העלמין ברחובות.

סמוטריץ': הכספים יגיעו לפשיעה וטרור

ח"כ בצלאל סמוטריץ תקף היום את שרת הפנים איילת שקד לאחר שלדבריו מלבד מאות מיליוני שקלים שהועברו אתמול לרשויות הערביות לצרכי פיתוח, הועברו גם 200 מיליון ₪ מענקי מזומן ללא מנגנוני פיקוח שעל פי גורמי המקצוע עתידים לזלוג לארגוני פשיעה וטרור.

בכיר רע"מ נפגש עם תומך טרור

היום פירסמנו בקול היהודי כי בכיר רע"מ, כמאל ריאן, המשמש כראש עמותת "אל אקצה" של רע"מ וממקרוביו של מנסור עבאס נצפה כשהוא מתחבק עם עם עלי אל-קרדאגי תומך חמאס, מבכירי האחים המוסלמים המשמש כמזכ"ל "האיחוד הבינלאומי של חכמי הדת המוסלמים"- אירגון שמוגדר במדינות ערביות כארגון טרור.

בניין בחולון פונה מחשש קריסה

בניין בחולון שהחל לאחרונה בתהליך תמ"א 38 פונה היום מדייריו לאחר שבהתייעצות עם מהנדסת העיר הוגדר הבניין כמסוכן למגורים.

ריקוד הדגלים: חמאס ממשיך לאיים

אירגון הטרור חמאס הודיע היום כי לקראת יום ירושלים וקיום צעדת הדגלים הורה לפעיליו להיכנס לכוננות. על פי דיווחים שונים אחד מבכירי חמאס איים: "נכניס את הצועדים למקלטים".

פיגוע ירי סמוך לקבר רחל ובמחסום המנהרות

במהלך הלילה התפרסמו שני תיעודים מהם עולה כי מחבלים ערבים פתחו באש אל מחסום המנהרות בין גוש עציון לירושלים וכן אל עמדה צבאית סמוך לבית לחם. המחבלים נמלטו.

"יסוד שביסוד": אלפים בקבר יוסף

הלילה לכבוד ציון יום ספירת "יסוד שביסוד" נכנסו אלפי יהודים להתפלל בקבר יוסף. בין הנכנסים הגיעו גם הרב שלום ארוש והאדמו"ר מזוועיהל.

מחבל חוסל בשכם

מאות פורעים ערבים יידו אבנים ובקבוקי תבערה השליכו צמיגים ואף פתחו באש לעבר לוחמי צה"ל ומתפללים יהודים שנכנסו לקבר יוסף. חיילי צה"ל השיבו באש ומחבל אחד חוסל.

טרור האבנים: בנה ונכדיה של אורית סטרוק נפצעו

במשך שעות פורעים ערבים יידו אבנים אל רכבי יהודים בכפר חווארה שבשומרון. בעקבות יידוי האבנים בנה של ח"כ אורית סטרוק איבד שליטה על ריכבו ונפצע יחד עם שני ילדיו. האב והתינוק פונו במצב בינוני ובת נוספת פונתה במצב קל. בנוסף, נהגת יהודיה שריכבה נרגם גם הוא באבנים לקתה בחרדה, ונהג יהודי כבן 68 נפצע קל מאבנים שיידו אבנים מצפון לעפרה ופונה לטיפול רפואי במצב קל.

הלמ"ס: עלייה בהרוגים בתאונות דרכים

מדו"ח של הלמ"ס שפורסם היום עולה כי במהלך 4 החודשים הראשונים של השנה הלועזית הנוכחית נהרגו 123 בני אדם בתאונות דרכים. עלייה של 3.4% לעומת התקופה המקבילה בשנה שעברה. יחד עם זאת מספר התאונות הכולל קטן באופן משמעותי.

אושר: מרכז רפואי חדש בבאר שבע

וועדת השרים הכלכלית חברתית אישרה היום את התכנית להקמת מרכז רפואי חדש בבאר שבע.

החוק למניעת החזרת גופות מחבלים מגיע לכנסת

היום צפויה להתקיים הצבעה על החוק של מפלגת הציונות הדתית למניעת החזרת גופות מחבלים. באופוזיציה קראו לראשי מפלגות הקואליציה שהביעו בעבר תמיכה בחוק להצביע בעדו.

ח"כ מיכאל ביטון: לא אצביע עם הקואליציה

ח"כ מיכאל ביטון מכחול לבן הודיע היום כי יפסיק להצביע יחד עם הקואליציה על רקע הרפורמה בתחבורה הציבורית שלדבריו מייקרת את התח"צ בפריפריה וביישובים עניים.

טרור ההצתות

במהלך היום פורעים ערבים הציתו מספר מוקדי אש סמוך ליישובים יצהר והר ברכה. אמש פורעים ערבים הציתו אש סמוך לחומש.

החוק לבטול ההתנתקות מגיע לכנסת

בשעות הצהריים החל דיון בכנסת על החוק לביטול ההתנתקות שמטרתו לאפשר כניסה והתיישבות יהודית בחומש ובצפון השומרון. במהלך הדיון הגיע הרב מרדכי דימנטמן אביו של יהודה דימנטמן הי"ד שנרצח בפאתי חומש אל יציע הכנסת.

תחזית

הלילה ומחר צפוי להיות מעונן חלקית עד בהיר. תחול עלייה קלה בטמפרטורות וייעשה מעט חם מהרגיל לעונה.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


3 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 48 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד