בע"ה ד' סיון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ריכוז חדשות היום: רביעי, י"ב אייר תש"פ (06/05/2020)

חדשות היום בקצרה מהקול היהודי: הרב נחום אליעזר רבינוביץ' נפטר, ערבים מעזה ירו רקטות ובתגובה צה"ל תקף ברצועה, מעט מאוד ישראלים עזבו את הארץ לאחרונה, אושרו יח"ד בגוש עציון ועוד...

  • י"ב אייר תש"פ - 15:00 06/05/2020
גודל: א א א

ברוך דיין האמת: הרב נחום אליעזר רבינוביץ' נפטר

הרב נחום אליעזר רבינוביץ', ראש ישיבת מעלה אדומים ומזקני רבני הציונות הדתית, נפטר הבוקר, והוא בגיל 92. הרב, שהיה גם פרופסור, כתב את הספרים 'יד פשוטה' על הרמב"ם וכן שו"ת מלומדי מלחמה ו'שיח נחום' וכן ספרים נוספים.

טענות לאי חוקיות בפינוי ביצהר

פינוי בית משפחת חסדאי ביצהר לפני כשבועיים היה לא חוקי, כך טוען עו"ד מנשה יאדו מארגון חוננו. לפי הטענה העיקרית, לצבא לא היתה כל סמכות להרוס את בית המשפחה, אלא לפנות אותם בלבד. כתוצאה מהרס הבית נגרמו לבני הזוג נזקים על סך עשרות אלפי שקלים. עו"ד יאדו מארגון חוננו "הרס והיזק בלתי מוצדק ובלתי סביר".

ערבים מעזה ירו רקטה; צה"ל בתגובה תקף עמדות חמאס בצפון הרצועה

ערבים מרצועת עזה שיגרו במהלך הלילה האחרון רקטה לעבר יישובי ישראל. בעקבות ירי, הופעלה התרעת צבע אדום והרקטה התפוצצה בשטח פתוח. בתגובה, טנקים של צה"ל תקפו שלושה ע מדות של ארגון הטרור חמאס בצפון רצועת עזה.

הקורונה בישראל: 25 חולים חדשים בקורונה במהלך הלילה

משרד הבריאות מעדכן הבוקר כי מניין הנדבקים בנגיף הקורונה בישראל עומד על 16,314 בני אדם, כש-238 בני אדם מתו כתוצאה מ הנגיף. 0 מהחולים במצב קשה ו-70 מונשמים.

ארה"ב: 2,333 איש מתו מנגיף הקורונה תוך יממה

בארצות הברית מתו ביממה האחרונה 2,333 בני אדם מנגיף הקורונה, כך עולה מהמעקב של אוניברסיטת ג'ונס הופקינס. עד כה, מתו 71,022 בני אדם מנגיף קורונה במדינה.

רק 2,700 ישראלים עזבו את הארץ בחודש האחרון

על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, 2,700 ישראלים בלבד יצאו מהארץ בחודש האחרון, זאת לעומת 799 אלף, באותו החודש בשנה שעברה. כמו כן, בחודש הלועזי האחרון, 6,100 בני אדם נכנסו לארץ, לעומת 766 אלף בתקופה המקבילה בשנה שעברה.

אושרה בנייתן של אלפי יחידות דיור חדשות בגבעת העיתם בגוש עציון

שר הבטחון נפתלי בנט אישר היום את בנייתן של אלפי יחידות דיור חדשות בשכונת גבעת העיטם שבישוב אפרת בגוש עציון. האישור מעניק הרשאה למשרד השיכון לתכנן כ-7,000 יחידות דיון חדשות במקום.

מזג האוויר: גשמיים מקומיים בצפון ובמרכז, הטמפרטורות ללא שינוי

מזג אוויר היום צפוי להיות עם גשמים מקומיים בצפון הארץ ובמרכזה שייחלשו וייפסקו במהלך היום. הטמפרטורות יישארו ללא שינוי ניכר והיו נמוכות מהרגיל לעונה.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 323 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד