בע"ה כ"ז כסלו תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ריכוז חדשות היום: שלישי ה' כסלו תשפ"ב (9/11/21)

ריכוז חדשות היום בקצרה: צה"ל מאיץ תכניות מבצעיות מול איראן, בנט: "אין משא ומתן להקמת מדינת טרור בארץ", גיסתו של לפיד התפטרה מקק"ל, עבודות שירות לאריה שיף, גדרות נגד חזירי בר בחיפה, הצתת רכבים סמוך לאוניברסיטת חיפה.

  • מערכת הקול-היהודי
  • ה' כסלו תשפ"ב - 17:37 09/11/2021
גודל: א א א

ריכוז חדשות היום בקצרה מהקול היהודי:

כוכבי: צה"ל מאיץ תכניות מבצעיות להתמודדות עם איראן
הרמטכ"ל אביב כוכבי אמר היום בוועדת החוץ והביטחון כי צה"ל מאיץ את התכניות המבצעיות והמוכנות להתמודדות עם איראן ועם איום הגרעין הצבאי. מפקד הצבא האיראני, הגנרל עבאד אל-ראחים מוסאבי האשים היום את ישראל בכך שגורמת לחוסר יציבות."המשטר הציוני הוא מקור חוסר הביטחון. התגובה שלנו לא תהא מוגבלת לאזור מסוים". אמש כלי תקשורת בסוריה דיווחו כי נשמעו פיצוצים באזור חומס והעיר טרטוס וייחסו את התקיפה לישראל. מקורות דיווחו כי התקיפה בוצעה מצפון ביירות ויועדה לאזור החוף ומרכז חומס.

בנט: "אין משא ומתן להקמת מדינת טרור בארץ"
רה"מ אמר אתמול בכנסת בדיון "ממשלת בנט-עבאס מחדשת את התהליך להקמת מדינת טרור בלב ישראל", כי התבקש להשיב על משא ומתן מדיני להקמת מדינת טרור בלב הארץ. "להלן תשובתי: אין כל משא ומתן מדיני להקמת מדינת טרור בלב הארץ". היום נפגש יו"ר רע"ם של התנועה האסלאמית, מנסור עבאס עם עבדאללה מלך ירדן בידיעתו של בנט.

גיסתו של לפיד הודיעה על התפטרותה מדירקטוריון קק"ל
לאחר ביקורת ציבורית על מינוי קרובות משפחתו של יאיר לפיד לתפקידים בכירים בקק"ל, הודיעה גיסתו על התפטרותה מדירקטוריון קק"ל ומתפקידיה במפלגתו 'יש עתיד'.

כתב אישום נגד ח"כ חיים כץ
כתב אישום הוגש היום נגד חבר הכנסת חיים כץ מהליכוד לבית המשפט השלום על פי החלטת היועמ"ש. זאת, בגין קשירת קשר להשגת מטרה כשרה באמצעים פסולים. כץ הודיע שאין בכוונתו לבקש חסינות מפני העמדה לדין פלילי.

עבודות שירות לאריה שיף
בית המשפט המחוזי בבאר שבע גזר הבוקר 9 חודשי עבודות שירות על אריה שיף, שהורשע במסגרת הסדר טיעון בעבירה של המתה בקלות דעת של מוחמד אל-אטראש, שניסה לגנוב את רכבו אשתקד. בנוסף ישלם שיף עשרת אלפים ₪.

עבריין שהפך סוכן משטרתי הפליל 78 סוחרי אמל"ח
בתום שנה של הפעלת סוכן משטרתי במגזר הערבי, הופללו 78 עברייני אמל"ח. הסוכן, עבריין לשעבר, פעל תחת כיסוי של חייל בארגון פשע שמספק נשק ל"בוסים" שלו. בפשיטת המשטרה, נתפסו 40 רובים, 13 אקדחים, שני מקלעים ושני מטעני חבלה ונעצרו 65 חשודים, וביממה הקרובה צפויים להיעצר 13 נוספים.

אחרי 200 יום בחלל: 4 אסטרונאוטים נחתו במפרץ מקסיקו
ארבעה אסטרונאוטים נחתו הבוקר, אחרי 200 ימים ששהו בחלל כחלק ממשימה של חברת ספייס איקס של אילון מאסק

חיפה: גדרות למניעת חדירת חזירי הבר לשכונות
במסגרת תכנית עבודה בין עיריית חיפה ורשות הטבע והגנים, החלה העירייה בביצוע חסימה באמצעות גידור מכיוון רכס הכרמל, במטרה למנוע מחזירי הבר להיכנס לשטחי העיר. הגידור יתבצע  בנקודות בהן זוהו וסומנו מעברים פעילים של חזירים אל שכונות המגורים.

הצתת רכבים סמוך לאוניברסיטת חיפה
רכבים של סטודנטים הוצתו היום מחוץ לאוניברסיטת חיפה. שריפת הרכבים גלשה ליער הסמוך והציתה מספר עצים. כוחות משטרה סרקו את העיר מחשש לניסיון המשך ההצתות בחסות היובש והרוחות המזרחיות החזקות בהרי הצפון והמרכז.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


3 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 48 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד