בע"ה כ"ז כסלו תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ריכוז חדשות היום: שלישי י"ב אדר ב' התשפ"ב (15/3/22)

ריכוז חדשות היום בקצרה: חומש: עלילת דם, טיל בישיבת חב"ד, שלושה מחבלים חוסלו, נשים במועצות הדתיות, אקטיביזם שיפוטי, הפחתת מכסים, המלחמה באוקראינה, קר מאוד

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ב אדר ב תשפ"ב - 18:24 15/03/2022
גודל: א א א

נשים במועצות הדתיות

שר הדתות מתן כהנא סיים היום פרק מינויים במועצות הדתיות, במהלכם החליט להחליף ב-17 ערים ומועצות את הממונים על המועצות הדתיות כשב-7 מתוכם השר בחר למנות נשים.

חומש: "עלילת דם"

לאחר שדובר צה"ל הוציא הלילה הודעה על עימותים שאירעו בין חיילי צה"ל לבין תלמידים מישיבת חומש, בישיבת חומש דוחים את ההאשמות ואומרים כי מדובר בעלילת דם.

בעקבות הפרסום – חלק מהנשקים לא יילקחו

לאחר הפירסום בקול היהודי על איסוף נשקים מתושבי יו"ש, צה"ל החליט "לדייק" את רשימות התושבים וחלק מהם לא יידרשו להחזיר את נשקם.

שלושה מחבלים חוסלו

במהלך פעילות מעצרים הבוקר של מסתערבי משמר הגבול בעיר רהט שבנגב, בקלנדיה מצפון לירושלים ובבלאטה שבשכם, פתחו מחבלים באש חיה על הלוחמים, ויידו אבנים ומטעני חבלה. הכוחות השיבו בירי ובאמצעים לפיזור הפגנות. מהירי של הלוחמים נהרגו שלושה מחבלים.

אקטיביזם שיפוטי

השופטת מיכל אגמון גונן נתנה אתמול צו למניעת אכיפה כנגד אישה שהגיעה מאוקראינה לישראל, מבלי להדרש לתשובת המדינה, על אף שמדובר באישה ששהתה בעבר בישראל באופן בלתי חוקי, וכמו כן בטרם הגיעה לישראל מאוקראינה עברה בכמה מדינות, ובביקורת הגבולות הזדהתה בשם בדוי.

טיל בישיבת חב"ד

טיל רוסי פגע היום בבניין ישיבת חב"ד שבעיר חרקוב באוקראינה. איש לא נפגע.

הפחתת מכסים על פירות וירקות

שר האוצר ושר החקלאות חתמו הבוקר על צווים להפחתת מכסים על ייבוא פירות וירקות. זאת במסגרת רפורמה שלפיה בתוך 5 שנים יבוטלו כלל המכסים בענף.

רוצה להיות שהיד

המשטרה עצרה היום ערבי תושב מזרח ירושלים לאחר שהעלה סרטון ברשת הטיק טוק בו הוא מביע את כוונתו לבצע פיגוע ו"להיות שהיד".

החרמון ייפתח מחר

כ-60 סנטימטר שלג התווספו ביממה האחרונה לאתר החרמון. מחר האתר ייפתח למבקרים.

המלחמה באוקראינה

נשיא אוקראינה וולודימיר זלנסקי אמר היום כי אוקראינה חוזרת בה מרצונה להפוך לחברה בנאט"ו, אך הוא דורש במקום זאת ערבויות בטחוניות ממדינות המערב. בתוך כך רוסיה הודיעה כי הטילה סנקציות אישיות כנגד נשיא ארה"ב ג'ו ביידן, וכנגד ראש ממשלת קנדה, ג'סטין טרודו.

תחזית

הערב והלילה צפוי להיות מעונן חלקית עד בהיר. הטמפרטורות ימשיכו להיות נמוכות וקיים חשש לקרה באיזורים המועדים. מחר יהיה מעונן חלקית ותחול עליה קלה במטמפרטורות בעיקר בהרים.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 47 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד