בע"ה ד' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ריכוז חדשות היום: שלישי, ה' כסלו תש"פ (3/12/2019)

לוחם צה"ל יידה אבנים על ג'יפ מג"ב: "פוגעים באחים שלי" / ירדן מנעה כניסת יהודים לבושי כיפות וציצית / אלו התאריכים האפשריים לקיום בחירות שלישיות ועוד...

  • מערכת הקול-היהודי
  • ה' כסלו תש"פ - 14:00 03/12/2019
גודל: א א א

כותרות היום בקול היהודי בשעה 14:00

  • לוחם צה"ל יידה אבנים לעבר ג'יפים של מג"ב ונשפט. "אתם פוגעים באחים שלי"
  • סגני ראשי מועצות שביקשו לבקר בירדן נדרשו להסיר כיפות וציציות
  • למרות תיעוד הגניבה – המשטרה סגרה את התיק לאחר מספר ימים
  • אלו התאריכים האפשריים לקיום בחירות שלישיות, במידה ולא תוקם ממשלה
  • השר בנט חתם על הצו המגביל פעילות כלכלית של פעילי טרור
  • אפי נוה והשופטת כרייף יועמדו לדין, בכפוף לשימוע
  • מזג האוויר: גשם עשוי לרדת הלילה בצפון

 

חדשות היום בהרחבה:

 

לוחם צה"ל יידה אבנים לעבר ג'יפים של מג"ב ונשפט. "אתם פוגעים באחים שלי"

לוחם צה"ל בפלוגת תומר של חטיבת גבעתי יידה אבנים לפני למעלה משבוע לעבר ג'יפים של משמר הגבול במוצב תפוח בשומרון. על פי הדיווח, במהלך האירוע אמר הלוחם כי "זה בגלל שהם פוגעים באחים שלי", כשהוא מתכוון לפגיעה במתיישבים באזור. הלוחם נשפט ל-28 ימי ריתוק.

דובר צה"ל מסר, כי "התנהגות הלוחם אינה עולה בקנה אחד עם המצופה מלוחם בצה"ל.

סגני ראשי מועצות שביקשו לבקר בירדן נדרשו להסיר כיפות וציציות

עשרות סגני ראשי מועצות וערים הגיעו לפני מספר ימים לאילת והשתתפו בכנסת פורום הסגנים. כחלק מהגיבוש הם תכננו לטייל בירדן, אולם לטענתם כשהגיעו למקום ביקשו הירדנים מהסגנים הדתיים והחרדיים להוריד את הכיפות שחבשו ולאחר מכן ביקשו מהם להוריד את הציציות שעל גופם. הסגנים סירבו וחלק גדול מחברי הפורום, כולל סגן ראש עיריית באר שבע שמעון בוקר שאינו חרדי, עזבו את המקום.

בעקבות האירוע, שוחח שר הפנים אריה דרעי עם אנשי משרד החוץ וראש המל"ל ולאחר מכן התאפשרה כניסת המשלחת הישראלית לירדן ללא שום הגבלות.

למרות תיעוד הגניבה – המשטרה סגרה את התיק לאחר מספר ימים

המשטרה סגרה תיק חקירה בתוך כשבוע מאז שהוגשה תלונה, בגין גניבת אופניים חשמליים מחצר בניין בשכונת קרית משה בירושלים. זאת למרות שהוגש למשטרה תיעוד מהגניבה בה ניתן לראות את פניו של הגנב. בתוך כך, תושבים רבים בשכונה מדווחים על פריצות וגניבות מבתיהם בחודשים האחרונים. תיעוד הוידאו פורסם באתר הקול היהודי.

מהמשטרה נמסר לקול היהודי, כי מספר חשודים בגין פריצות בשכונה נעצרו. "במקרה זה התקבלה תלונה שבעקבותיה נפתחה חקירה, בוצעו ומבוצעות פעולות במישור המודיעיני במטרה לאתר את החשוד ולמצות עמו את הדין. נמשיך להיאבק בעברייני הרכוש באשר הם, הכל במטרה להגן על רכושם של תושבי האזור".

אלו התאריכים האפשריים לקיום בחירות שלישיות, במידה ולא תוקם ממשלה

במידה ולא תוקם ממשלה עד ליום רביעי הבא, הבחירות הבאות לכנסת יתקיימו באחד מתוך שלושת התאריכים שפרסמה ועדת הבחירות המרכזית לכנסת: יום שני כ"ט שבט (25 בפברואר), יום שלישי ז' אדר (3 במרץ) או ב-כ"א אדר (17 במרץ).

כדי לקיים את הבחירות באחד משני התאריכים הראשונים שאוזכרו, יאלצו חברי הכנסת לבצע שינוי חקיקה לפני פיזורם האוטומטי בשבוע הבא.

השר בנט חתם על הצו המגביל פעילות כלכלית של פעילי טרור

שר הבטחון נפתלי בנט חתם היום על צו מנהלי המגביל את פעילותם הכלכלית של פעילי טרור יחידים. הצו עתיד להטיל מגבלה על יכולתו של פעיל טרור לעשות שימוש בנכסיו ולקדם את ענייניו הפיננסיים ואת ענייני ארגון הטרור בארץ ובחו"ל.

אפי נוה והשופטת כרייף יועמדו לדין, בכפוף לשימוע

פרקליטות המדינה הודיעה כי תעמיד לדין, בכפוף לשימוע, את ראש לשכת עורכי הדין לשעבר אפי נווה, וכן את שופטת בית משפט השלום אתי כרייף באשמת שוחד, מרמה והפרת אמונים בפרשה שזכתה לכינוי "תיראי מופתעת".

מזג האוויר: גשם עשוי לרדת הלילה בצפון

מזג האוויר היום יהיה מעונן חלקית עד בהיר וללא שינוי ניכר בטמפרטורות. בלילה יהיה מעונן חלקית וגשם עשוי לרדת בצפון.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 4 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד