בע"ה ג' סיון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ריכוז חדשות היום: שלישי, י"ט כסלו תש"פ (17/12/2019)

נחשף חלקה המדיני של תכנית טראמפ / מינוי חדש כפרקליט המדינה / אלפים חוגגים את ראש השנה לחסידות / 15 אירועי טרור בפחות מיומיים ועוד..

  • י"ט כסלו תש"פ - 13:50 17/12/2019
גודל: א א א

כותרות היום בקול היהודי בשעה 14:00

  • דיווח: זהו חלקה המדיני של תכנית המאה של טראמפ
  • פרקליטת המדינה החדשה: אורלי בן-ארי גינזברג
  • לקראת הבחירות: עמיר פרץ יישאר יו"ר העבודה.
  • חג הגאולה: אלפים מגיעים גם היום לאירועי י"ט כסלו בירושלים
  • האינתיאפדה המושתקת: מאתמול – 15 אירועי טרור נרשמו, נזק נגרם
  • מזג האוויר: היום ללא שינוי, מחר עליה בטמפרטורות

חדשות היום בהרחבה:

 

דיווח: זהו חלקה המדיני של תכנית המאה של טראמפ

ערוץ טלוויזיה לבנוני המקושר לחיזבאללה, פרסם את טיוטת החלק המדיני של 'עסקת המאה'  שיזם נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ. לא התקבל אישור או הכחשה לפרסום מהבית הלבן. הסעיפים בטיוטת התכנית שפורסמה, עוסקים בהקמת מדינת "פלסטין החדשה", מעבר חופשי לירדן ולעזה, ריבונות ערבית בחלקים מיהודה ושומרון וברצועת עזה, בקעת הירדן תישאר כפי שהיא וירושלים תהיה משותפת לישראל ול'פלסטין החדשה'. יהודים לא יוכלו לרכוש בתים מערבים. כל המחבלים הכלואים ישוחררו בהדרגה ועוד.

פרקליטת המדינה החדשה: אורלי בן-ארי גינזברג

שר המשפטים אמיר אוחנה הודיע היום כי ימנה את עו"ד אורלי בן-ארי גינזברג לתפקיד פרקליט המדינה, זמני. זאת בעקבות כך שלא ניתן למנות קביעות לתפקיד זה בממשלת מעבר. אתמול סיים שי ניצן את תפקידו כפרקליט המדינה.

 

לקראת הבחירות: עמיר פרץ יישאר יו"ר העבודה.

הנהלת מפלגת העבודה אישרה היום פה אחד את המשך כהונתו של ח"כ עמיר פרץ כיו"ר מפלגת העבודה לקראת הבחירות הקרובות לכנסת. כמו כן, מפלגת גשר בראשות אורלי לוי אבקסיס תתחבר גם בבחירות אלו עם מפלגת העבודה. כמו כן, לא יתקיימו פריימריז במפלגה לפני הבחירות. ביום רביעי הבא צפויה ועידת המפלגה לאשר את ההחלטות.

חג הגאולה: אלפים מגיעים גם היום לאירועי י"ט כסלו בירושלים

אלפי בני אדם גודשים גם היום את אולמות בנייני האומה בירושלים לרגל 'חג הגאולה' ואירועי י"ט כסלו המכונה גם ראש השנה לחסידות. במקום נערכות התוועדויות חסידות, הופעות של זמרים ואומנים ועוד. בין היתר, במקום תיערך הערב התוועדות עם הרב יצחק גינזבורג. במקביל, ייערכו התוועדויות חסידיות בבתי חב"ד ברחבי הארץ.

האינתיאפדה המושתקת: מאתמול – 15 אירועי טרור נרשמו, נזק נגרם

ערבים יידו הבוקר אבנים לעבר כלי רכב בכביש חוצה יהודה שבהר חברון וסמוך לישוב בית חגי. כמו כן, ערבים יידו אמש אבנים לעבר כלי רכב בכפר חווארה בשומרון, סמוך לכפר עבוד, סמוך לאל ערוב, באזור הר ברכה בשומרון ובמקומות נוספים. נזק נגרם לכלי רכב פרטיים ולאוטובוסים.

מזג האוויר: היום ללא שינוי, מחר עליה בטמפרטורות

מזג האוויר צפוי להיות היום רגיל לעונה ולא צפוי שינוי בטמפרטורות. בלילה יהיה בהיר עד מעונן חלקית. מחר תחול עליה קלה בטמפרטורות.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


63 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 267 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד