בע"ה ד' סיון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ריכוז חדשות היום: שלישי, כ"ב אייר תש"פ (18/05/2020)

חדשות היום בקצרה מהקול היהודי: בג"ץ דן בדרישה לאפשר עליית ירושלים להר הבית והותיר את ההסכם עם ירדן חסוי, סטודנטים ערבים פרסמו סרטון נגד צה"ל ועוד...

  • כ"ד אייר תש"פ - 15:00 18/05/2020
גודל: א א א

חדשות היום בקצרה מהקול היהודי:

עמירם בן אוליאל הורשע ברצח אך זוכה מחברות בארגון טרור

בית המשפט המחוזי בלוד הרשיע היום את עמירם בן אוליאל בשלוש עבירות רצח, בעבירות של ניסיון לרצח והצתות, זאת בשל הצתת בית בכפר דומא שבבימין פני קרוב ל-5 שנים, שגרם למותם של בני משפחת דוואבשא. ההרשעה ניתנה על אף שהודאתו של בן אוליאל הוצאה ממנו תחת עינויים קשים ולמרות התהיות הרבות העולות מכתב האישום נגדו. יחד עם זאת, שלושת השופטים זיכו את בן אוליאל מעבירת חברות בארגון טרור, מחמת הספק.

בג"ץ דן בעתירה המבקשת לאפשר ליהודים לבקר בהר  הבית, אך הותיר את ההסכם עם ירדן חסוי

בית המשפט העליון דן היום בעתירה שהגישו יהודה עציון וארנון סגל, בה הם דורשים כי בית המשפט יורה למדינה ולמשטרה לאפשר ליהודים לבקר בהר הבית, גם בתקופת משבר הקורונה. במסגרת העתירה, דרש עו"ד איתמר בן גביר המייצג את העותרים, כי ישראל תחשוף את ההסכם שנחתם בין ישראל לירדן. השופטים דנו בהסכם עצמו במעמד צד אחד בלבד וההסכם נותר חסוי.

פעילים חסמו את הכניסה לשגרירות הירדנית

פעילי תנועת 'חוזרים להר' הגיעו היום לשגרירות הירדנית ברמת גן וחסמו את הבניין במחאה על סגירת הר הבית ליהודים. זאת במקביל לדיון שנערך בבג"ץ בדרישה לפתוח את הר הבית ליהודים.

סטודנטים ערבים באוניברסיטה העברית פרסמו סרטון נגד צה"ל

בדף הפייסבוק של תא הסטודנטים של 'חד"ש' באוניברסיטה העברית בירושלים, הועלה סרטון המסית נגד חיילי צה"K הלומדים כסטודנטים בקמפוס וכן נגד מדינת ישראל. הסרטון פורסם לרגל 'יום הנכבה'. כמו כן, בסרטון מהללים את פעולות המחבלים באינתיפאדה השנייה והראשונה. חברי תנועת אם תרצו פנו במכתב חריף לראשי האוניברסיטה.

האינתיפאדה המושתקת: ערבים יידו אבנים בשומרון, בהר חברון וגוש עציון

ערבים יידו הבוקר אבנים לעבר כלי רכב סמוך לישוב קרני שומרון, נזק נגרם לכלי רכב. באירוע אחר הבוקר, ערבים יידו אבנים לעבר כלי רכב סמוך לאריאל בשומרון. אמש, ערבים יידו אבנים לעבר כלי רכב סמוך לכפר אל ערוב שבגוש עציון, נזק נגרם. מוקדם יותר אמש, ערבים יידו אבנים לעבר אוטובוס סמוך לקרית ארבע, ונזק נגרם.

מזג האוויר: שרב כבד ועומס חום קיצוני

מזג האוויר היום בהיר עד מעונן חלקית ושרב כבד ישרור בכל רחבי הארץ יחד עם עומס חום כבד עד קיצוני.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 323 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד