בע"ה ג' סיון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ריכוז חדשות היום: שלישי, כ"ז ניסן תש"פ (21/04/2020)

חדשות היום בקצרה מהקול היהודי: טרור חקלאי, הסכם לקמת ממשלת אחדות, חשש מפגיעה בריבונות, אינתיפאדה מושתקת ועודו..

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ז ניסן תש"פ - 14:50 21/04/2020
גודל: א א א

היום שנים עשר יום שהם שבוע אחד וחמישה ימים לעומר. "הרחמן הוא יחזיר לנו עבודת בית המקדש במהרה".

בית דפוס שסרב לסייע בעידוד נטיות הפוכות – חוייב לשלב פיצוי כספי גדול

בית המשפט בבאר שבע חייב את בית הדפוס 'צבע הקשת' בעיר לשלם פיצוי בסך 50,000 ₪ עבור "האגודה למען הלה"ב", לאחר שזה סרב להדפיס חומרים המעודדים נטיות הפוכות. השופטת כתבה בפסק הדין כי "כשאמונה דתית מתנגשת עם ההכרח לתת שירות במקום ציבורי – הערך האחרון מכריע".

טרור חקלאי: נתפסו בדואים בשעה שגנבו אפרסקים ולימונים ממטעים בדרום

שני בדואים בשנות ה-20 וה-30 לחייהם, נתפסו הלילה בשעה שגנבו תוצרת חלקאית מסוג אפרסק ולימון, במשקל של כ-35 ק"ג, ממטעים הסמוכים למושב איתן שבדרום. זו הפעם השלישית בתוך ימים ספורים, בהם נתפסים בדואים בשעה שגונבים פירות מהמטעים באותו אזור. בפעמים הקודמות נתפסו הגנבים עם מאות ק"ג של לימונים.

בליווי משטרה וצבא: ערבים הגיעו לחרוש אדמות הסמוכים לישובים בגוש שילה

ערבים הגיעו אתמול לחרוש אדמות במספר מוקדים באזור הישובים אחיה ועדי עד שבגוש שילה בבנימין, כשהם מלווים בכוחות משטרה וצבא. תושבים מהאזור הגיעו להפגין במקום במחאה על הפקרת הבטחון והאדמות באזור.

נחתם הסכם להקמת ממשלת ישראל ה-35

נתניהו וגנץ חתמו על הסכם קואליציוני להקמת ממשלה. לפי ההסכם, תתקיים רוטציה בראשות הממשלה בין גנץ לנתניהו, שר הביטחון יהיה גנץ. הליכי חקיקה להחלת ריבונות על חלקים מיהודה ושומרון יהיו בהתייעצות עם גנץ ויחלו רק בעוד מספר חודשים. שר המשפטים יהיה ממפלגות מהשמאל ועדה למינוי שופטים תהיה בגוש הימין. ועדת השרים לחקיקה תפעל תחת ווטו משותף. חוק הגיוס יועבר על פי מתווה עליו הסכימה מועצת גדולי התורה.

עתירות הוגשו לבג"צ: מנע מנתניהו, שנאשם בפלילים, להרכיב ממשלה

שתי עתירות הוגשו לבג"צ המבקשות למנוע את הטלת המנדט להרכבת הממשלה על בנימין נתניהו, זאת כיוון שהוא נאשם בפלילים. מספר עתירות כאלו נדחו על הסף בעבר בנימוק שאינן רלוונטיות. כעת, לאחר חתימה על ההסכם לפיו הח"כים מהקואליציה יבקשו מהנשיא להטיל את הרכבת הממשלה על נתניהו, בג"צ קיבל את העתירות וביקש מהצדדים להגיב עד ליום חמישי בשעות הצהרים. על פי הסיכומים בין כחול לבן לליכוד, במידה ובג"צ פוסל את הרכבת הממשלה בידי נתניהו, הכנסת מתפזרת לבחירות נוספות.

הקורונה בישראל: 181 מתילם, למעלה מ-4,300 החלימו

מניין הדבקים בקורונה בישראל עומד על 13,883 בני אדם, בהם 142 במצב קשה ו-113 מונשמים. כ-4,353 חולים בקורונה החלימו ושוחררו לביתם. בישראל מתו 181 בני אדם מנגיף הקורונה, בהם יהודים ואינם יהודים, כולם אזרחי ישראל. ברחבי העולם מתו מאות יהודים מקורונה.

הקורונה בעולם: למעלה מ-2 מיליון חולים. 40,000 מתים בארה"ב בלבד

בעולם סופרים 2,181,287 נדבקים בנגיף הקורונה ו-170,436 מתים במגפה. עד כה, 646,854 בני אדם החלימו ממגפת הקורונה. בארצות הברית בלבד סופרים עד כה 42 מתים במגפת הקורונה. ברוסיה עומד מניין הדבקים על 47,121, על פי דיווחים מקומיים.

דיווח: ישראל תקפה בסוריה. מערכות הגנה יירטו את הטילים.

על פי דיווחים בכלי תקשורת זרים, ישראל ביצעה תקיפה באזור העיר תדמור שבמחוז חומס בסוריה. התקיפות כוונו, כך על פי הדיווחים, לעבר עמדות צבאיות של מיליציות איראניות מצפון לשדה התעופה בתדמור. על פי הדיווחים, התקיפה "סוכלה" בידי מערכות ההגנה בסוריה, שיירטו את הטילים.

חיילים ירו לעבר ערבי שהשליך בקת"ב. המחבל הפצוע פונה טיפול בשערי צדק

דובר צה"ל מסר אמש, כי חיילי צה"ל ביצעו ירי לעבר ערבים שהשליכו בקבוקי תבערה לעבר עמדת שמירה סמוך לצומת ה-T בגוש עציון. על פי הדיווח, הירי פגע ברגליו של אחד המחבלים והוא פונה לקבלת טיפול במרכז הרפואי שערי צדק בירושלים.

בחינוך המיוחד שבים ללימודים: 50,000 תלמידים, בהדרגה.

כ-50,000 תלמידי החינוך המיוחד שבים היום ובימים הקרובים, באופן מדורג, מצומצם ומבוקר, ללימודים. זאת כפי שנקבע במתווה לשחרור הגבלות הקורונה.

דבורייה: קיבל קנס  וזרק אבנים על שוטרים

ערבי בשנות ה-40 לחייו, שקיבל דו"ח בגין הפרת התקנות למניעת התפשטות הקורונה בכפר דבורייה בצפון, חזר למקום לאחר זמן קצר ויידה אבנים לעבר השוטרים. נזק נגרם לניידת המשטרה. לאחר מרדף רגלי הוא נעצר והוגש נגדו כתב אישום.

דיווח: שליט צפון קוריאה נמצא בסכנת חיים בריאותית

על פי פרסומים שונים, שליט צפון קוריאה, קים ג'ונג און, נמצא בסכנת חיים אחרי ניתוח שעבר. על פי הפרסומים, ארה"ב עוקבת אחר מידע מודיעין בעניין.

האינתיפאדה המושתקת: בקת"ב ואבנים בהר חברון ובגוש עציון

ערבים יידו אתמול אבנים לעבר אוטובוס סמוך לאל פוואר שבהר חברון ונזק נגרם לרכב. במקרה אחר, ערבים השליכו בקבוק תבערה לעבר כלי רכב סמוך לישוב תקוע שבגוש עציון. כוח צה"ל שהיה במקום ביצע ירי לעבר המחבל שנפצע והוא הועבר לטיפול במרכז הרפואי שערי צדק בירושלים.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


63 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 268 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד