בע"ה כ"ד שבט תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ריכוז חדשות היום: שני י"א תמוז תשפ"א (21/6/2021)

ריכוז חדשות היום בקצרה מהקול היהודי: ביהמ"ש שיחרר את האימאם המסית, ערבי מעכו מואשם בניסיון רצח, בקת"ב על בתים בשמעון הצדיק, מג"ב מתנכלים לתושבי אורי קומי, המנהל האזרחי דחה השגת אביתר, חשד לאירוע ביטחוני, נתניהו: לפיד סיכן את ישראל, הכור בבושהר הושבת.

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"א תמוז תשפ"א - 17:17 21/06/2021
גודל: א א א

חדשות היום בקצרה מהקול היהודי:

ביהמ"ש שיחרר למעצר בית את האימאם מסית מלוד
בית משפט השלום בראשון לציון שיחרר היום את יוסוף אלבאז, האימאם של לוד למעצר בית עד חמישי למרות בקשת המשטרה להאריך את מעצרו, לאחר שנעצר בהסתה לאלימות, טרור ואיומים. אתמול שחרר בית המשפט בנצרת את השייח המסית כאמל חאטיב.

ערבי מעכו מואשם בניסיון רצח
חביב אבו חביב, ערבי מעכו בן 41, הואשם היום בגין מעשה טרור של ניסיון רצח, ניסיון לפציעה בנסיבות מחמירות והתפרעות במסגרת כל ההתפרעויות בעיר בחודש סיון על רקע לאומני-גזעני. מכתב האישום עולה כי תקף יהודי באמצעות אבנים, מקלות ובעיטות, וכי נגרמו למתלונן שברים בגופו.

דוקר היהודי בבית ג'אלא הורשע בניסיון רצח
שופטי ביהמ"ש הצבאי ביהודה הרשיעו את המחבל אחמד מסאלמה בניסיון לרצח, לאחר שדקר יהודי מספר פעמים באמצעות סכין יפנית בבית ג'אלא. בהכרעת הדין צוטטה הודאתו של המחבל שרצה לדקור ולהרוג אותו.

בקבוקי תבערה נזרקו על בתי היהודים בשכונת שמעון הצדיק
דיווח: בשכונת שמעון הצדיק בירושלים נזרקו מספר בקבוקי תבערה לעבר בתי התושבים היהודים. האש התלקחה ובנס אין נפגעים בנפש.

תושבי קומי אורי; "כוחות מג"ב חזרו להתנכל לתושבים"
בימים האחרונים שוטרי מג''ב מגבירים את ההתנכלות לתושבי גבעת קומי אורי ללא הסבר או סיבה. לדברי התושבים הם חוזרים להתעלל כמו בתקופות קשות שהיו בגבעה. מוקדם יותר הבוקר הגיעו בלשים מימ"ר ש"י לגבעת הבלאדים הסמוכה לכוכב השחר וערכו חיפושים בגבעה.

המנהל האזרחי דחה את ההשגה של תושבי אביתר
בשעות הלילה המאוחרות, העביר המנהל האזרחי דחייה להשגה של תושבי הישוב אביתר לצו התיחום. יועמ״ש איו״ש קבע כי אין לתב״ע שהגישה המועצה התכנות תכנונית ואין לתושבים זכויות במקרקעין. לדבריו אין מניע להתחלת הליכי אכיפה. החלטה זו באה בנוסף להחלטתו שלא לקבל את בקשת התושבים לביטול צו התיחום סביב הישוב.

חשד לאירוע ביטחוני על כביש החוף
כוחות משטרה רבים הוזעקו לכביש החוף, סמוך למושב מגדים, בעקבות חשד לאירוע ביטחוני. עוברי אורח דיווחו על שני עצורים במקום, ועל עומסי תנועה כבדים בכבישים 2 ו-4.

נתניהו: לפיד סיכן את ישראל
יו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו האשים את שר החוץ יאיר לפיד על שהתחייב לארצות הברית להודיע מראש על כל פעולה שתעשה ישראל נגד איראן, ובכך הפקיר את חופש הפעולה של ישראל לפעול נגד משטר האייתולות באיראן. לפיד אמר היום כי ההרס וההזנחה שמצא במשרדים הם בלתי נתפסים.

איראן: הכור הגרעיני בבושהר הושבת בשל כשל טכני
התקשורת המקומית באיראן דיווחה הבוקר כי הכור הגרעיני בבושהר הושבת למשך מספר ימים בשל כשל טכני.

התחזית: עלייה קלה
היום תחול עלייה קלה בטמפרטורות והן תחזורנה להיות רגילות לעונה. מחר מזג האוויר צפוי להתקרר מעט. בימים רביעי – חמישי צפויה עלייה קלה נוספת במידות החום. 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


14 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 71 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד