בע"ה י"ז תמוז תשפ"ד
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ריכוז חדשות היום: שני י"ד סיון התשפ"ב (13/6/22)

ריכוז חדשות היום בקצרה: שוטר תועד מאיים על קטינה שישבור לה את היד, זוהתה גופת ספיר נחום הי"ד, ח"כ שיקלי עתר לביהמ"ש כנגד הכרזתו כפורש, נמשכים החיפושים אחרי רינת לופז

  • מערכת הקול-היהודי
  • י"ד סיון תשפ"ב - 18:16 13/06/2022
גודל: א א א

שוטר תועד מאיים על קטינה שישבור לה את היד

במהלך פינוי התצפית לזכר רינה שנרב שהוקמה סמוך למעלה לבונה תועד שוטר כשהוא מאיים על נערה כבת 14 כי ישבור לה את היד.

בנוסף, על פי עדות התושבים שהיו במקום, נמנעה גישת כוחות רפואה מלהגיע אל הנערה ולפצועים נוספים שהיו במקום.

כיממה לאחר שנמצאה זוהתה גופתה של ספיר נחום הי"ד

בתום תהליך זיהוי במכון לרפואה משפטית באבו כביר שארך כיממה זוהתה גופתה של ספיר נחום הי"ד.

גופתה של נחום, בת 24 מעכו נמצאה אמש בבאר מים סמוך לאיבטין שבגליל.

לאחר מציאת גופתה הוחמרו החשדות כנגד בן זוגה הערבי לשעבר, וולא חלאילה, והוא נחקר כעת בחשד לחטיפה ורצח. חלאילה הוא עבריין פלילי ולאומני מוכר, והמשטרה הודיעה כי תבקש את הארכת מעצרו ב-15 ימים.

מחאת הנהגים: מנהרות הכרמל נחסמו

כחלק ממחאת נהגי האוטובוסים כנגד הרפורמה שמובילה שרת התחבורה מרב מיכאלי, חסמו הבוקר נהגים את מנהרות הכרמל לכיוון דרום  וכן את הכניסה לכביש 6 מצומת העומק.

איראן: שני מדענים שעסקו בפיתוח אמל"ח מתו

כלי תקשורת באיראן מדווחים כי במהלך היממה האחרונה מת תוך "ביצוע משימתו", מדען בשם מוחמד עבדוס, שנטל חלק בפיתוח כלי טיס ללא טייס וטילים בליסטיים. מוקדם יותר דווח כי מת עלי קמאני, אשר ע"פ הדיווח היה גם הוא מדען בכיר בתחום התעופה והטילים, כתוצאה מתאונת דרכים.

מחאת הסתדרות המורים: הלימודים בחיפה יחלו ב-10:00

כחלק ממחאת הסתדרות המורים, הלימודים בגני הילדים, בבתי הספר היסודיים ובחטיבות הביניים שבמחוז חיפה, הושבתו הבוקר עד לשעה 10:00.

המלצת ה-FDA: חיסוני פייזר בטוחים עבור ילדים מגיל חצי שנה

מנהל המזון והתרופות האמריקני הודיע כי חיסוני חברת פייזר כנגד נגיף הקורונה נמצאו יעילים ובטוחים לשימוש עבור ילדים בגילאי חצי שנה עד 4.

שביתת הנהגים: שיבושים בעוטף ירושלים ובצפון

במסגרת מחאת נהגי האוטובוסי המאוגדים בוועדי התחבורה של "כח לעובדים", הושבתו הבוקר עד לשעה 8:30 קווים רבים ביישובי עוטף ירושלים ובצפון.

עמיחי כרמלי ז"ל הובא למנוחות

עמיחי כרמלי ז"ל, מתנדב המשטרה שנדרס למוות על ידי בדואים מרהט הובא אמש למנוחות. המפכ"ל אמר בלוויה כי הוא רואה באירוע הדריסה "פיגוע פלילי".

נהג ערבי הותקף בגז פלפל

נהג הסעות ערבי בשם זיאד טובאס העובד כמסיע של נהגי חברת קווים בירושלים טען בראיון ל"חדשות 12" כי אתמול (א') נערים תקפו אותו בגז פלפל בצומת רמות, וכתוצאה מכך הוא נזקק לטיפול רפואי.

מזכיר הממשלה נפגש עם נשות הכותל

ראשי התנועה הרפורמית והקונסרבטיבית בישראל הגיעו היום למשרד ראש הממשלה יחד עם נציגות מ"נשות הכותל" לפגישה עם מזכיר הממשלה שלום שלמה. ע"פ דיווח של העיתונאי צביקה קליין הצדדים דנו בהקפאת וביטול מתווה הכותל.

סרט המאשים את ישראל באירועי פרעות תשפ"א יוקרן באוניברסיטאות

אביה שקלאר – חמו מגלובס דיווחה היום כי באוניברסיטה העברית יוקרן הערב ובעוד שבוע באוניברסיטת בן גוריון הסרט "עדויות מאי 21" שמגדיר את "פרעות תשפ"א" שהתחוללו בערים המעורבות בזמן מבצע "שומר החומות" כ"מסע הפחדה של משטרת ישראל" ו"טרור של כנופיות היהודים".

קצין ברש"פ מכר נשק למטרות טרור

המשטרה התירה הבוקר לפירסום כי הפעילה עבריין מוכר מתחום עבירות הנשק כסוכן חשאי ובעקבות פעילותו נעצרו הבוקר למעלה מ-30 חשודים בעבירות נשק.

באחת העיסקאות שבוצעה מול קצין ערבי במנגנוני הביטחון של הרש"פ, הקצין ביקש לוודא כי הנשק ישמש לפגיעה ביהודים.

ח"כ מעוז: צה"ל מסרב לשתף פעולה עם מחקר על פציעת לוחמות

ח"כ אבי מעוז אמר היום בראיון לערוץ 14 כי "צה"ל מסרב לשתף פעולה עם מחקר שביקשתי מהכנסת בעניין נתוני הפציעות של הלוחמות".

ראשי ערים עתרו כנגד הרפורמה בתחבורה

ראשי הערים, דימונה, קרית שמונה, וביתר עלית, הגישו עתירה כנגד יישום רפורמת התחבורה של השרה מרב מיכאלי. לדבריהם הרפורמה תוביל לעליית מחירים משמעותית בפריפריה.

יועצת השר לפיד: להכיר בעוול של 48

העיתונאי ישי פרידמן ממקור ראשון פירסם היום כי יועצת התקשורת החדשה של יאיר לפיד, מיה בנגל, התבטאה בעבר כי מדינת ישראל צריכה להכיר בעוול שנעשה לדבריה לערבים במלחמת העצמאות ואף לפצות אותם על כך.

ח"כ שיקלי עתר לביהמ"ש כנגד הכרזתו כפורש

חבר הכנסת עמיחי שיקלי שהוכרז ע"י סיעת ימינה כפורש היגש היום עתירה כנגד הכרזתו כפורש. לדבריו. הכרזתו כפורש היתה "משחק מכור מראש" ונבעה משיקולים פוליטיים.

החיפושים אחרי רינת לופז, נעדרת בסיכון גבוה, נמשכים כבר למעלה מ-3 שבועות

בסוף השבוע האחרון משפחתה של רינת לופז התירה לפירסום לבקשת המשטרה כי היא נעלמה מהמוסד שבו שהתה וביקשה את עזרת הציבור בחיפושים אחריה. אירגון להב"ה קרא היום לכוחות הבטחון לעשות ככל שביכולתם למצוא את לופז, ולדבריהם "היא בוודאות מנוצלת ע"י ערבים".

רמת אזהרת המסע לאיסטנבול הועלתה לרמה הגבוהה ביותר

האגף ללוחמה בטרור במטה לביטחון לאומי (מל"ל) הודיע היום כי רמת אזהרת המסע לאיסטנבול תועלה לרמה מס׳ 4, המהווה את הרמה הגבוהה ביותר.

במל"ל אומרים כי רמת האזהרה הוחמרה בשל "התמשכות האיום ונוכח עליית מדרגה בכוונות האיראניות לפגוע בישראלים בטורקיה, בדגש על איסטנבול". המל"ל קורא לישראלים השוהים באיסטנבול "לצאת בהקדם האפשרי מהעיר, ולישראלים המתכננים לצאת לטורקיה להימנע מהגעה אליה עד להודעה חדשה".

הותר לפרסום: חייל, אזרח וקטין חשודים בפירסום ידיעות סודיות

בהודעה משותפת לשב"כ, משטרת ישראל וצה"ל הותר היום לפירסום כי חייל בשירות חובה, אזרח בגיר וקטין עצורים בחשד לפירסום ידיעות סודיות.

בהודעה נכתב כי "החקירה החלה לפני מספר שבועות בעקבות פרסומים ברשתות החברתיות, כפי שהתגלה בשב״כ, מהם התעורר חשד לדלף סוד".

עוד ע"פ ההודעה, מחלקת הסייבר בפרקליטות המדינה צפויה להגיש היום (ב') לביהמ"ש המחוזי בלוד כתב אישום נגד נאשם בגיר, המייחס לו עבירות של השגה, איסוף, רישום והחזקה של ידיעות סודיות וכן עבירות מסירת ידיעות סודיות.

כתב אישום נוסף יוגש לביהמ"ש המחוזי באר שבע כנגד קטין, בגין כך שקיבל ידיעות סודיות מהנאשם הבגיר ומחייל נוסף בשירות, ושיתף את מכריו בידיעות הסודיות שהחזיק, ואף פרסם חלק מהן ברבים. כמו כן, עניינו של החייל בשירות החובה, שנחשד במסירת מידע מסווג ובפרסום מידע, מטופל בימים אלה על ידי התביעה הצבאית

תחזית – התחממות קלה וטפטופים

הלילה ומחר צפוי להיות מעונן חלקית עד בהיר. עד שעות הבוקר עדיין ייתכן טפטוף. תחול עלייה קלה בטמפרטורות בעיקר בהרים ובפנים הארץ.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 5 מהשבוע האחרון