בע"ה ב' סיון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ריכוז חדשות היום: שני, כ"ט שבט תש"פ (24/02/2020)

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ט שבט תש"פ - 16:07 24/02/2020
גודל: א א א
  • הלחימה בדרום: עד כה כ-50 רקטות יורו בידי ערביי עזה, נזק למבנים ו-6 נפגעים.
  • חשד: ערבי נהג 'אלטע-זאכען' ביצע מעשים מגונים בנערים בני 17 במודיעין
  • הערב: סיבוב שערים לרגל ראש חודש אדר
  • האנרכיסט יונתן פולק נחקר בגין הסתה על מאמר שפרסם ב'הארץ'
  • בג"ץ הקפיא את פעילות ועדת הבדיקה להתנהלות מח"ש
  • צה"ל תקף מטרות טרור בדמשק שבסוריה
  • טוויטר חסמה חשבונות של ארגונים הפועלים בתחום הזהות היהודית וחיזוק התא משפחתי
  • האינתיפאדה המושתקת: אוטובוסים נרגמו באבנים בבקעת הירדן ובבנימין

חדשות היום בקצרה בקול היהודי:

הלחימה בדרום: עד כה כ-50 רקטות יורו בידי ערביי עזה, נזק למבנים ו-6 נפגעים.

דובר צה"ל מסר כי עד לשעה 18:00 זוהו כ-50 שיגורים משטח רצועת עזה לעבר יישובי ישראל. אחוזי היירוט של מערכת כיפת ברזל עומדים על כ-90% מהשיגורים. במהלך היום ירו ערביי עזה רקטות לעבר אשקלון, נתיבות, שדרות ולעבר יישובים רבים במועצות האזוריות באזור.

נזק נגרם לגן שעשועים ולמבנים בשדרות ובנתיבות. מהמרכז הרפואי ברזילי באשקלון נמסר כי החל משעות הצהרים הובאו שישה פצועים מאירועי האזעקות באשקלון ושדרות. שניים נפצעו במהלך ריצה למרחב מוגן ומצבם קל. ארבע נוספים נפגעי חרדה ומצבם קל.

בג'יהאד אסלאמי אמרו כי הם סיימו הערב את תגובתם הצבאית לאירוע בדרום הרצועה אתמול בשעות הבוקר, אז נהרגו שני מחבלים שהניחו מטען, וכן על התקיפה הישראלית בדמשק. במהלך היום צה"ל תקף מספר פעמים יעדים של ארגוני הטרור ברצועת עזה.

חשד: ערבי נהג 'אלטע-זאכען' ביצע מעשים מגונים בנערים בני 17 במודיעין

ערבי כבן 24 ממזרח ירושלים העוסק בקנייה ומכירה של ריהוט ישן ("אלטע-זאכען") חשוד כי ניגש אל שני נערים יהודים בני 17 בגן ציבורי במודיעין וביצע מעשים מגונים. מהחקירה עולה כי החשוד הציג עצמו כשוטר סמוי. מעצרו של החשוד הוארך מעת לעת ובפרקליטות מתכננים להגיש כנגדו בקרוב כתב אישום.

הערב: סיבוב שערים לרגל ראש חודש אדר

כמידי ראש חודש, הערב יצא בשעה 19:00 סיבוב שערים המסורתי מרחבת הכותל המערבי של הר הבית, בשירה וריקודים, סביב שערי הרב הבית, בתפילה וכיסופים לבניין המקדש.

האנרכיסט יונתן פולק נחקר בגין הסתה על מאמר שפרסם ב'הארץ'

האנרכיסט יונתן פולק נחקר היום במשטרה בחשד להסתה בעקבות מאמר אותו פרסם בעיתון הארץ ובו קרא "לחצות את הקווים ולהצטרף לילדי האבנים ובקבוקי התבערה". חקירתו מגיעה בעקבות תלונה שהגיש ארגון עד כאן. תלונה נוספת הגיש הארגון נגד פולק על כך שפולק השתתף בהתפרעות אלימה בכפר קדום ביום שישי האחרון, יממה בלבד לאחר ששוחרר ממעצר.

בג"ץ הקפיא את פעילות ועדת הבדיקה להתנהלות מח"ש

בג"ץ הקפיא הערב את פעילות ועדת הבדיקה הממשלתית להתנהלות מח"ש. השופטים חנן מלצר, יצחק עמית ודוד מינץ הורו למדינה לנמק מדוע לא תבוטל הוועדה בתוך 60 ימים. בינתיים, הוציאו השופטים צו ביניים שמקפיא את פעילות הוועדה.

צה"ל תקף מטרות טרור בדמשק שבסוריה

צה"ל תקף מטרות של ארגון הטרור הג'יהאד האסלמי באזור עאדליה בפאתי דמשק שבסוריה. במקום מבצע הגא"פ מחקר ופיתוח של א מצעי לחימה תוך התאמם לייצור ברצועת עזה.

טוויטר חסמה חשבונות של ארגונים הפועלים בתחום הזהות היהודית וחיזוק התא משפחתי

הרשת החברתית טוויטר חסמה לאחרונה מספר של של חשבונות טוויטר המזוהים עם ארגוני שונים הפעילים בתחום הזהות ההודית וחיזוק התא משפחתי, וביניהם מפלגת נעם, תנועת חזון, מרכז ליב"ה, עו"ד אלדד רבינוביץ' ועוד.

האינתיפאדה המושתקת: אוטובוסים נרגמו באבנים בבקעת הירדן ובבנימין

אוטובוס נרגם היום באבנים סמוך לכפר הבדואי זובידאת באזור יריחו שבבקעת הירדן. כמו כן, ערבים יידו אבנים לעבר אוטובוס סמוך לישוב אדם בבנימין, נזק נגרם.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


12 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 96 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד