בע"ה כ"ג שבט תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ריכוז חדשות היום (06/08/2019) ה' אב התשע"ט

איראן תגדיל את התמיכה בחמאס בתמורה למידע מודיעיני | סערה נגד הפרס לרב גינזבורג | המשטרה השתילה נשק אצל ערבי מירושלים לצורך סדרת טלוויזיה | לכל החדשות >>

  • מערכת הקול-היהודי
  • ה' אב תשע"ט - 14:00 06/08/2019
גודל: א א א

ריכוז חדשות היום (06/08/2019) ה' אב התשע"ט

  • נמשכת הסערה נגד נתינת פרס היצירה התורנית לרב יצחק גינזבורג
  • איראן רוצה להגדיל את הסיוע לחמאס בתמורה למידע רגיש על מתקנים צבאיים בישראל
  • פולארד: אשתי בסכנה – אפשרו לי לעלות לישראל
  • כתובות נאצה על משאית בשר כשר במיאמי
  • לצורך סדרת טלוויזיה: שוטרים שתלו נשק בבית ערבי בירושלים
  • כמאה מחבלים סיימו תואר ראשון בכלא
  • נעצרה חוליית גנבי רכב ערבים שגנבו עשרות כלי רכב זהים בתל אביב
  • ערבים שיידו בקבוקי תבערה במעלה הזיתים נעצרו לחקירה

לקבלת התכנים המקוריים והייחודיים של הקול היהודי הורד את האפליקציה שלנו >>

איראן רוצה להגדיל את הסיוע לחמאס בתמורה למידע רגיש על מתקנים צבאיים בישראל

בפגישה של אנשי חמאס עם בכירי המשטר האיראני ביקשו בכירי חמאס מאיראן להעלות את סכום התמיכה שלה בארגון ל־30 מיליון דולר בחודש וכן שאיראן תסייע להם להתקרב למשטר הסורי.

על פי דיווח בחדשות 12 אמש איראן הסכימה להעלות את סכום התמיכה אך זאת בתמורה לכך שחמאס תספק עבור איראן מידע מודיעני לגבי מיקומים של מצבורי הטילים של ישראל. אנשי המשלחת של חמאס  השיבו כי יעבירו את הבקשה לרצועת עזה.

פולארד: אשתי בסכנה – אפשרו לי לעלות לישראל

יונתן פולארד התראיין לערוץ12 וסיפר כי מצבה הבריאותי של רעייתו אסתר פולארד אינו טוב וכי הוא זקוק לסיוע בביטול תנאי השחרור שלו על מנת שיותר לו לעלות לישראל.

"זה עניין של חיים ומוות. סוגיה הומניטרית", אמר פולארד. "אני לא יכול לטפל ברעייתי עכשיו באופן יעיל כי אין לי חופש תנועה. אם היא צריכה משהו באמצע הלילה אני לא יכול לעזוב את הבית, אני מבקש מנתניהו שיפנה באופן אישי לנשיא טראמפ ויבקש הקלה בתנאי השחרור שלי", סיכם פולארד.

לשכת ראש הממשלה מסרה בתגובה, "ישראל נותרה מחויבת להשבת ג'ונתן פולארד. ראש הממשלה ימשיך לפעול עד להשבתו לישראל".

נעצרה חוליית גנבי רכב ערבים שגנבו עשרות כלי רכב זהים בתל אביב

כוחות משטרה עצרו סמוך למחסום רנטיס בבנימין שני חשודים ערבים אשר היו חלק מחוליה אשר ביצעה בחודשים האחרונים עשרות גניבות של רכבים מאותו הדגם בתל אביב. השניים, נהגו לגנוב את הרכבים ולהעבירם לאיזור יהודה ושומרון. במארב שהוצב להם כאמור במחסום רנטיס נעצרו החשודים והועברו לחקירה שבסיומה מעצרם הוארך עד לסוף השבוע.

ערבים שיידו בקבוקי תבערה במעלה הזיתים נעצרו לחקירה

בפעילות משטרתית במזרח ירושלים, נעצרו שלושה ערבים החשודים ביידוי בקבוקי תבערה לעבר בית בשכונת מעלה הזיתים.

במקביל צפויה היום הפרקליטות להגיש כתבי אישום נגד שלושה חשודים אחרים שנעצרו בפעילות דומה לפני כשבועיים בגין שיגור זיקוקים לעבר אותו בית. מדובר בביתו של חבר מועצת העיר ירושילם אריה קינג.

כמאה מחבלים סיימו תואר ראשון בכלא

 93- מחבלים סיימו השנה תואר ראשון בכלא למרות האיסור על לימודים אקדמיים בבית הסוהר כך פורסם אתמול בכאן רשת ב.

על פי הדיווחים למעלה מ-2000 מחבלים לומדים כיום לתואר ראשון ובכל בית כלא ישנם כמה עשרות שלומדים לתארים אקדמיים.

ברשות הפלסטינית אף ציינו את סיום לימודי המחבלים בטקס מיוחד שערכו מכיוון שרשות האסירים של הרשות היא זו שמממנת את המסלול העיקרי של הלימודים הגבוהים למחבלים.

משירות בתי הסוהר נמסר: "אין לימודים אקדמיים לאסירים בטחוניים בבתי כלא בישראל. הדיווח מבוסס על מקורות זרים בעלי אינטרס ואינו מחובר למציאות. מדובר בפייק תארים ובפייק דיווח".

כתובות נאצה על משאית בשר כשר במיאמי

לאחר שלפני שבוע בוצע ירי לעבר מתפלל סמוך לבית הכנסת בצפון מיאמי, חוקרת משטרת מיאמי אירוע של ריסוס צלב קרס על משאית לממכר מזון כשר. הבעלים סיפר לכלי התקשורת כי זו לא הפעם הראשונה בה המשאית הושחתה על ידי אלמונים.

מונה קציו חינון ראשי חדש בצה"ל

אלוף משנה אופיר ליוויוס, שנפצע באורח קשה מפיצוץ מטען חבלה בעזה לפני כ14 שנים וחזר לשורות צה"ל יועלה לדרגת תת אלוף וימונה לקצין החינוך הראשי בצה"ל. כך החליט אתמול הרמטכ"ל, רא"ל אביב כוכבי.

מינויים נוספים שקבע הרמטכ"ל אמש: אלוף משנה א' ימונה לקצין המודיעין הראשי ויועלה אף הוא לדרגת תת אלוף. עוד הוחלט כי אלוף משנה צחי חפץ ימונה לקצין משאבי אנוש ראשי וראש חטיבת הנפגעים באגף כוח האדם, ויועלה אף הוא לדרגת תת אלוף.

הצאצאים קיבלו את יצירות זקניהם שנשדדו בשואה

צאצאי משפחת דוידסון, אשר זקניהם נרצחו בשואה הנוראה ורכושם נבזז קבלו לידיהם יצירות אומנות שנגזלו מהוריהם על ידי הנאצים במהלך השואה. היצירות הושבו לצאצאים בטקס שנערך במוזיאון הלאומי לאומנות בווארית בעיר מינכן ונטל בו חלק שר האמנות של בוואריה.

השר ציין כי למרות העובדה שהחרמת היצירות תועדה על ידי הנאצים, היה קשה מאוד להגיע ליורשים החוקיים. בני המשפחה חיפשו במשך שנים ארוכות אחר היצירות שרובן צוירו במאה ה־19 והוחרמו במהלך מלחמת העולם השניה.

לצורך סדרת טלוויזיה: שוטרים שתלו נשק בבית ערבי בירושלים

שוטרים שתלו נשק בביתו של ערבי תושב מזרח ירושלים ותיעדו את מציאתו בסדרת הדוקו "מחוז ירושלים" ששודרה בכאן 11 לפני מספר שבועות.

את הדיווח הביא עיתונאי הארץ ניר חסון לפיו החיפוש נעשה בביתו של ערבי בשם סאמר סלימאן בשכונת עיסאוויה בחורף האחרון, בסופו של החיפוש קיבל בעל הבית מהשוטרים דו"ח חיפוש שבו נכתב: "לא נתפס דבר". בסדרת הטלוויזיה כאמור נראים השוטרים שהם חושפים בבית נשק מסוג M-16.

סלימאן מעולם לא נעצר או נחקר בנוגע לנשק ש''נמצא'' בביתו, בעקבות פניית "הארץ" הוסר הפרק מהאתר ומערוץ היוטיוב של תאגיד השידור ''כאן''.

נמשכת הסערה נגד נתינת פרס היצירה התורנית לרב יצחק גינזבורג

ארגון השמאל תג מאיר ואנשי שמאל נוספים ממשיכים לפרסם את התנגדותם לנתינת פרס היצירה התורנית לרב יצחק גינזבורג ביום חמישי הקרוב. בתג מאיר הודיעו כי יערכו הפגנה מול מקום חלוקת הפרס ובמספר כלי תקשורת תקפו אנשי הארגון את האירוע.

מנגד, שר התחבורה בצלאל סמוטריץ' שצפוי לשאת דברים באירוע יצא להגנת הרב גינזבורג ואמר כי יצירתו של הרב בהחלט מצדיקה את הענקת הפרס. סמוטריץ' הותקף על דבריו וכך גם שר החינוך הרב רפי פרץ, זאת לאחר שפורסם כי ישתתף באירוע. הפרס צפוי כאמור להנתן על ידי הקתדרה לתורה ולחכמה בגבעת שמואל ביום חמישי הקרוב.

מזג האוויר: 

מזג האוויר היום יהיה: מעונן חלקית עד נאה עם ירידה קלה בטמפרטורות. תורגש הקלת מה בעומס החום. הלילה: מעונן חלקית. לפרטים נוספים >>

האינתיפאדה המושתקת:

למעקב אחר כלל אירועי האינתיפאדה המושתקת לחצו כאן >>

 

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 32 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד