בע"ה כ"ז שבט תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ריכוז חדשות היום (13/08/19) י"ב אב התשע"ט

שדולת הנשים מנסה את מזלה בחיפה | הישק קמפיין הבחירות של 'ימינה' | פתרון יצירתי נוסף לחדירות המחבלים בעזה | אנטישמיות בארה"ב | לכל החדשות >>

 • מערכת הקול-היהודי
 • י"ב אב תשע"ט - 14:00 13/08/2019
גודל: א א א

ריכוז חדשות היום - (13/08/19) י"ב אב התשע"ט

 • ש"ס עתרה נגד ההחלטה בעפולה – בימ"ש יקיים דיון 4 ימים אחרי המופע
 • נחשף השם החדש לאיחוד הימין – "ימינה" תחת הסיסמא: "ישראל רוצה ימינה"
 • שדולת הנשים מבקשת למנוע אירוע נפרד בחיפה
 • דיווח: היועמ"ש ימליץ לפסול את גופשטיין ומרזל
 • מערכת הבטחון תקים קיר נגד חדירות בעוטף עזה בעלות עשרות מליונים
 • אנטישמי ניקב 100 צמיגים של רכבי יהודים בארה"ב
 • נסיון פיגוע בסידני: מוסלמי ניסה לדקור עוברים ושבים
 • עיראק: פיצוץ מסתורי במחסן נשק
 • תג מחיר ביתמא: צמיגי כלי רכב של ערבים נוקבו
 • נעצרו ערבים שריססו כתובות אנטישמיות בעיר העתיקה

הורידו עכשיו את אפליקציית הקול היהודי לטלפון הנייד >>

ש"ס עתרה נגד ההחלטה בעפולה – בימ"ש יקיים דיון 4 ימים אחרי המופע

אמש פורסם כי בית המשפט בנצרת הורה לעיריית עפולה ולשדולת הנשים לענות לעתירת ש"ס עד ליום ראשון הבא רק אז בית המשפט יחל לדון האם לתת צו ביניים ולאפשר את קיום המופע בעפולה כפי שש"ס מבקשת.

תנועת ש"ס עתירה לבימ"ש המחוזי בנצרת נגד החלטת העירייה להסכים לפסק הדין האוסר קיום אירוע בהפרדה לחרדים. בעקבות הלחץ הציבורי הקדים בימ"ש את הדיון בעתירה למחר בשעה 10:00.

מש"ס נמסר לאחר הודעת בימ"ש הראשונה: "עושה רושם שבית המשפט החליט לרמוס את זכויות המיעוט החרדי. החלטתו לדון בעתירה ארבעה ימים אחרי מועד האירוע מגוחכת ומנסה לקבור קבורת חמור את זכויותיהם של אזרחים משלמי מיסים שבסך הכל רוצים להינות מאירוע אחד בהפרדה מתוך מאות אירועים שמתקיימים בקיץ. העובדה שהעתירה של שדולת הנשים קיבלה מענה מהיר מבית המשפט (תוך 4 ימים, ומתוכם שישי-שבת ותשעה באב) מוכיחה את המשך האפליה המקוממת נגד ציבור שלם רק בשל אמונתו ואורחות חייו".

נחשף השם החדש לאיחוד הימין – "ימינה" תחת הסיסמא: "ישראל רוצה ימינה"

אמש (ב׳) השיקו ראשי מפלגת ״ימינה״ את קמפיין הבחירות של המפלגה במעמד יו״ר הרשימה, איילת שקד, שר התחבורה בצלאל סמוטריץ׳, שר החינוך הרב רפי פרץ, מועמדי המפלגה ומאות פעילים.

באירוע, שנערך במלון כפר המכביה, הושק שמה החדש של המפלגה: ״ימינה״ תחת סיסמת הבחירות - ״ישראל רוצה ימינה״.

בנוסף, הושק הלוגו הרשמי, בצבעי כחול, לבן, ירוק וכתום, אשר ילווה אותה בפרסומים הרשמיים. אותיות הרשימה יישארו טב.

שדולת הנשים מבקשת למנוע אירוע נפרד בחיפה

לאחר שלעת עתה הצליחה שדולת הנשים במאבקה בחרדים בעיר עפולה וביטלה אירוע שיתקיים בהפרדה בעיר, פנתה אמש השדולה לראש עיריית חיפה עינת קליש רותם וליועצת המשפטית של העירייה בדרישה לאסור קיום מופע חרדי המיועד לגברים בלבד.

בפניית השדולה נטען כי האירוע עתיד להתקיים במרכז הקונגרסים בחיפה שהוא אולם עירוני וייערך בחסות העירייה ועל כן אי אפשר לקיימו בהפרדה.

דיווח: היועמ"ש ימליץ לפסול את גופשטיין ומרזל

בעוצמה יהודית תוקפים את היועץ המשפטי לממשלה בעקבות הדלפת פרסום אמש בערוץ 13 לפיו ימליץ היועץ המשפטי לממשלה לפסול את מועמדי עוצמה יהודית, בנצי גופשטיין וברוך מרזל מלרוץ בבחירות הקרובות לכנסת.

בעוצמה יהודית תקפו את היועץ המשפטי לממשלה ואמרו כי "שוב מתגלה כי היועץ המשפטי לממשלה עובד אצל הרפורמים ומשמש נציג לשמאל הקיצוני במשרד המשפטים. ההדלפה החמורה של עמדת היועץ המשפטי כאשר בקשות התגובה מטעם עוצמה יהודית טרם הוגשו מלמדת כי עמדתו הוכרעה מראש".

 

מערכת הבטחון תקים קיר נגד חדירות בעוטף עזה בעלות עשרות מליונים

אתמול פורסם ב'החדשות' כי במערכת הביטחון הוחלט להקים מכשול נוסף בעוטף עזה - קיר ביטחון נגד חדירות של מחבלים לקיבוצים ולשדרות.

על פי הדיונים שמתקיימים בימים אלה מדובר בקיר בגובה של  6 מטרים לאורך 9 קילומטרים במקטעים ובצמידות לישובים ולתוואי כביש 34 בין יד מרדכי דרומה עד לנחל עוז ואמור להוות מכשול נוסף, במרחב בין גבול עזה ובין הישובים.

עלות הפרויקט עשרות מליוני שקלים כאשר הדיונים לאישורו תקציבית, מתנהלים בין משרד התחבורה הביטחון ומשרד ראש הממשלה ומתמקדים במציאת מקור תקציבי.

אנטישמי ניקב 100 צמיגים של רכבי יהודים בארה"ב

המשטרה בעיר לייקווד שבניו ג'רזי עורכת חיפושים אחר אדם שתועד כשהוא מנקב צמיגים של למעלה ממאה מכוניות השייכות למשפחות מהקהילה האורתודוקסית בעיר.

בסרטונים שפורסמו פרצופו מוסתר על ידי כובע גרב, כשהוא מבצע חלק מהמעשים.

המשטרה המקומית חוקרת את האירוע כפשע שנאה, בשל העובדה שההשחתה בוצעה בשכונה דתית וכל הקרבנות הם יהודים חרדיים.

נסיון פיגוע בסידני: מוסלמי ניסה לדקור עוברים ושבים

כלי תקשורת בסידני שבאוסטרליה דיווחו הבוקר כי לפחות אשה אחת נהרגה מדקירות במהלך אירוע בו תועד אדם רץ לעבר עוברים ושבים, מנסה לדקור אותם וזועק 'אללה הוא אכבר'.

המשטרה המקומית הצליחה לעצור את הדוקר והוא נחקר. מתיעוד של האירוע נראה כי הדוקר הוקף בשלב כלשהו על ידי אנשים שהיו ברחוב, ומשהבין כי הוא עומד להיתפס רצה האיש להימלט מהמקום אך נתפס על ידי המשטרה.

עיראק: פיצוץ מסתורי במחסן נשק

כלי תקשורת ערביים דיווחו אתמול סמוך לשעה 00:20 על פיצוץ שאירע במתחם לאחסנת אמצעי לחימה, כלי נשק ותחמושת בדרומה של בגדד. רשת סקיי ניוז בשפה הערבית דיווחה כי מדובר בפיצוץ במחסן תחמושת, אך לא דווח אם כלי טיס תקפו את המתחם וגרמו לפיצוץ. כלי תקשורת בעיראק דיווחו כי הפיצוץ במתחם לאחסנת האמל"ח נגרם משיגור של פצצות מרגמה לעבר הבסיס שבו שוהים כוחות שיעיים, המזוהים עם המיליציות הפרו־איראניות הפועלות בעיראק.

תג מחיר ביתמא: צמיגי כלי רכב של ערבים נוקבו

כתובות נגד ערבים רוססו על מבנה בכניסה לכפר יתמא הסמוך לרחלים. בנוסף, נוקבו צמיגים של כמה מכוניות. המשטרה חוקרת את האירוע.

נעצרו ערבים שריססו כתובות אנטישמיות בעיר העתיקה

המשטרה עצרה אתמול בשעות הערב 2 קטינים ערבים שריססו כתובות גרפיטי ובהם צלבי קרס על קיר באחד מרחובות העיר העתיקה בירושלים.

כוחות המשטרה שהיו בקרבה למקום האירוע איתרו את 2 הקטינים כבני 16 ועצרו אותם לחקירה בחשד להשחתת פני מקרקעין ובחשד לעבירות ממניע גזענות. היום יובאו החשודים בפני בית משפט השלום בירושלים לדיון בעניינם.

מזג האוויר:

מנתוני השירות המטאורולוגי עולה כי היום תחול עליה קלה בטמפרטורות. יוסיף להיות חם ויבש בהרים ובפנים הארץ. הלילה: בהיר עד מעונן חלקית. לפרטים נוספים >>

האינתיפאדה המושתקת:

למעקב אחר כלל אירועי האינתיפאדה המושתקת לחצו כאן >>

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 38 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד