בע"ה ט"ו סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ריכוז חדשות היום (16/09/19) ט"ז אלול התשע"ט

ארגון זיזים לא יסיע ערבים לקלפיות | הוחמר עונשו של אח המחבל מברקן | מפלגת נעם הסירה את מועמדותה בוועדת הבחירות | לכל החדשות >>

  • מערכת הקול-היהודי
  • ט"ז אלול תשע"ט - 13:57 16/09/2019
גודל: א א א

ריכוז חדשות היום (16/09/19) ט"ז אלול התשע"ט

  • תחזית מזג האוויר: עליה בטמפרטורות ייתכן גשם מקומי בצפון הארץ ובחוף
  • ארגון השמאל זזים לא יסיע את הבדואים לקלפיות
  • 5 שנות מאסר לערבי מירושלים שתקף שוטרים
  • סוכל נסיון הברחת רובה ציד שהוסתר ברכב במעבר תאנים
  • חשד: ערבי מג'אסר א זרקא החזיק ברשותו נשק מסוג קרלו
  • הוחמר עונשו של אח המחבל מברקן
  • מפלגת נעם פרשה והבוקר הגיע לכנסת להסיר את מועמדותה

 

ארגון השמאל זזים לא יסיע את הבדואים לקלפיות

יו"ר ועדת הבחירות, השופט חנן מלצר, הורה אתמול (ראשון) לארגון "זזים", ארגון שמאל הפועל להסעת ערבים לקלפיות,  שלא להפעיל מערך הסעות לקלפיות למען בדואים מכפרים בלתי מוכרים, אלא אם כן יירשמו עד מחר כ"גוף פעיל בבחירות" במשרד מבקר המדינה.

בהחלטתו דוחה מלצר את חוות דעתו של היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, וקיבל את עתירת הליכוד בנושא. בעקבות זאת מסרו ב"זזים" כי לא יירשמו כגוף פעיל בבחירות ולא יוכלו להפעיל את מערך ההסעות כל עוד יש צו מניעה נגדם. הארגון לא הסביר מדוע אין בכוונתו להירשם במשרד המבקר.

5 שנות מאסר לערבי מירושלים שתקף שוטרים

בית המשפט המחוזי בירושלים גזר חמש וחצי שנות מאסר בפועל וקנס כספי בסך 15 אלף ₪ על  מחבל תושב סילוואן, שהורשע, בעבירות של מעשה טרור של חבלה בכוונה ופעולה בנשק למטרת טרור. הנאשם הורשע בכך שבשלושה אירועים שונים השליך בקבוקי תבערה, אבנים ואף בלון גז לעבר כוחות משטרה ואבטחה בכפר סילוואן.
 
על פי כתב האישום לפני כשנתיים יידו הנאשם ושני חבריו בקבוקי תבערה לעבר ג'יפ משטרתי שחנה בשכונת סילוואן וגרמו להתלקחותו. באירוע נוסף התארגנו השלושה והשליכו בקבוקי תבערה אבנים וזיקוקים לעבר רכב אבטחה שבו ישבו מאבטח, נהג ושלושה תושבים. חלקו הקדמי של הרכב התלקח ולרכב נגרם נזק רב. בגין אירוע נוסף בפברואר 2017 הורשע הנאשם ביידוי אבן משתלבת ובלון גז לעבר רכב משטרתי, שליווה צוות של הוצאה לפועל בביצוע פעולות גביה בסילוואן, כתוצאה מהפגיעה נגרם נזק לרכב.

סוכל נסיון הברחת רובה ציד שהוסתר ברכב במעבר תאנים
 
הבודקים הבטחוניים של רשות המעברים במשרד הביטחון במעבר תאנים, בשיתוף עם משטרת ישראל, סיכלו אמש (ראשון) ניסיון הברחת נשק לתוך שטח ישראל. רכב משפחתי שהגיע למעבר ובו זוג הורים ושני ילדים,  עורר את חשדם של הבודקים הביטחוניים במעבר. במהלך הבדיקה אותר ברכב רובה ציד מסוג טוטו 0.22. הרובה הוסתר מאחורי המושב האחורי. למקום הוזמן חבלן משטרתי. הנהג, אבי המשפחה, עוכב לחקירה.

הוחמר עונשו של אח המחבל מברקן

בית המשפט הצבאי לערעורים במחנה עופר דחה אתמול (א') את ערעורו של אמג'ד וליד סלימאן נעלווה, אחיו של המחבל אשרף נעלווה שרצח את קים לבנגרונד-יחזקאל וזיו חג'בי ז"ל באזור התעשייה בברקן לפני כשנה. 

אמג'ד הורשע בבית משפט הצבאי שומרון באי מניעת עבירה בכך שידע שאחיו מחזיק בנשק לא חוקי, אך לא עשה את המוטל עליו על מנת למנוע את העבירה. בנוסף, הורשע אח המחבל בשיבוש הליכי משפט משום שלאחר הפיגוע דאג להעלים את מכשיר ההקלטה ממצלמות האבטחה סביב בית המחבל, במטרה למנוע מהצבא לקבל מידע על המחבל ושותפיו בזמן שהמחבל נמלט חמוש מכוחות הביטחון. 

בגזר דינו הראשון נגזרו עליו 12 חודשי מאסר בפועל אשר היו אמורים להסתיים בחודש הקרוב. התביעה הצבאית הגישה ערעורים על קולת העונש, ומנגד הוגש ערעור מצד המחבל כנגד הרשעתו באי מניעת החזקת נשק ועל חומרת עונשו.

אתמול בבית המשפט הצבאי לערעורים השיג השופט יאיר תירוש בחריפות על החלטת בית המשפט הצבאי קמא, וקבע כי העונש שגזר על אח המחבל אינו מבטא את חומרת המעשים באופן קיצוני. 

מפלגת נעם פרשה והבוקר הגיע לכנסת להסיר את מועמדותה

מועמדי מפלגת נעם ובראשם הרב דרור אריה יו"ר המפלגה הגיעו הבוקר (ב')  לועדת הבחירות המרכזית בכנסת, שם הסירו את מועמדותם לכנסת ה-22. נזכיר כי אמש בכנס ענק במלון רמאדה בירושלים בהשתתפות כאלף פעילי ופעילות מפלגת נעם הודיעו כי מפלגת נעם ממשיכה בפעילותה, אך לא תרוץ לכנסת בבחירות הקרובות.

חשד: ערבי מג'אסר א זרקא החזיק ברשותו נשק מסוג קרלו

 

ערבי תושב ג'סר א זרקא נעצר לאחר שהחזיק ברשותו נשק בלתי חוקי מסוג קרלו. הוא נעצר אמש והיום הובא לדיון בבקשה להאריך את מעצרו בבית משפט השלום בחדרה

תחזית מזג האוויר: עליה בטמפרטורות ייתכן גשם מקומי בצפון הארץ ובחוף

 

היום יהיה מעונן חלקית עד בהיר בבוקר ייתכן גשם מקומי בצפון הארץ ולאורך החוף. הטמפרטורות יעלו ויהיו רגילות לעונה. הים התיכון גלי ומסוכן לרחצה, גובה גלים 70-150 ס"מ, טמפרטורת המים 30 מעלות.

טמפרטורות החזויות להיום: בירושלים 27-18 תל אביב 30-25, חיפה 28-23, באר שבע 33-20, צפת 27-20 אריאל 27-19 מודיעין 31-20 טבריה 35-22, אילת 39-27 מעלות.

 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 6 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד