בע"ה י"ח תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ריכוז חדשות היום (22/08/19) כ"א אב התשע"ט

בג"ץ דן בערעורים לפסילת עוצמה יהודית והרשימה המשותפת | הרשימה המשותפת מסכימה לקאוליציה עם כחול-לבן | ערביי עזה ירו רקטות וצה"ל הפציץ בעזה | ערבי מואשם בתקיפה מינית של קטינה ושני בגירות ועוד...

  • כ"א אב תשע"ט - 14:00 22/08/2019
גודל: א א א

ריכוז חדשות היום (22/08/19) כ"א אב התשע"ט

  • בג"ץ דן בערעורים המבקשים לפסול את עוצמה יהודית והרשימה המשותפת
  • ערביי עזה ירו רקטות לעבר יישובי שער הנגב. צה"ל הפציץ ברצועה.
  • תקלה ארצית אמש ברשת פלאפון.
  • ערבי מואשם בתקיפה מינית של קטינה ושתי בגירות.
  • ח"כ עודה מצהיר על הסכמה להצטרף לקואליצייה עם כחול-לבן.
  • רמת הגולן: לוחמים ירו בשוגג לעבר כלי טיס אזרחי לאחר שחשדו כי חדר מסוריה.
  • מזג האוויר: נאה ותחול התחממות קלה..

לתכנים הייחודים והמקוריים של הקול היהודי - הורידו את האפליקציה שלנו >>

בג"ץ דן בערעורים המבקשים לפסול את עוצמה יהודית והרשימה המשותפת

בית המשפט העליון דן היום בערעורים שהוגשו על החלטת ועדת הבחירות המרכזית של הכנסת בשבוע שעבר.

הבקשה הראשונה, שהוגשה בידי מפלגת כחול לבן והמרכז הרפורמי לדת ומדינה, מבקשת לפסול את רשימת עוצמה יהודית לכנסת הכוללת את עו"ד איתמר בן גביר, בנצי גופשטיין וברוך מרזל. גופשטיין החליט להחרים את הדיון בבג"ץ ואמר כי "המשחק מכור מראש. השופטים פסקו את הדין עוד לפני הדיון".

לאחר מכן בג"ץ החל לדון בבקשה שהגישו אנשי עוצמה יהודית, לפסול את הרשימה הערבית המשותפת. בתחילת הדיון אמרו שופטי בית המשפט העליון כי כיוון שחברי הרשימה המשותפת לא הגישו תצהירים לבית המשפט, יצאו השופטים מנקודת הנחה שכלל הראיות שהגישה מפלגת עוצמה יהודית נגד חברי הרשימה הערבית, הן ראיות אמת.

היועימ"ש מנדלבליט תומך באישור התמודדותם של בן גביר ושל שתי הרשימות. החלטת בג"ץ תפורסם בהמשך.

אישום: ערבי תקף מינית קטינה ושתי בגירות בתל אביב

פרקליטות מחוז תל אביב הגישה לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום כנגד נער ערבי כבן 16 משכם בגין עבירות של אינוס, מעשה מגונה וכניסה לישראל שלא כדין. זאת לאחר שנחשד בתקיפת נערה בת 16 ושתי בגירות נוספות.

ערבים מעזה ירו רקטות לעבר יישובי ישראל – צה"ל תקף ברצועה

סמוך לשעה 12:00 בליל אמש, הופעלו אזעקות צבע אדום ביישובי המועצה האזורית שער הנגב. מיד לאחר מכן דווח כי נשמעו פיצוצים באזור. לפחות פצצת מרגמה אחת התפוצצה בשטח פתוח. צה"ל ביצע תקיפה בצפון רצועת עזה. לא דווח על נפגעים.

בחירות 2019 מועד ב': ח"כ עודה מצהיר כי יסכימו לקואליצייה עם כחול-לבן

לאחר שדווח כי מפלגת ישראל ביתנו בראשות אביגדור ליברמן חתמה על הסכם עודפים עם מפלגת כחול לבן, כעת פורסם כי מפלגת ימינה חתמה על הסכם עודפים עם מפלגת הליכוד.

בתוך כך, הצהרי חבר הכנסת איימן עודה מהרשימה הערבית המשותפת, כי הפעם לא יפסלו הצטרפות לקואליצייה עם  כחול לבן ומפלגות השמאל. זאת בתנאי שייענו לדרישות ייסוד שנוגעות לערביי ישראל ולתהליך המדיני.

בין דרישותיו של ח"כ עודה: הקפאת הריסת מבנים בלתי חוקיים של ערבים, ביטול החוק שהחמיר את הענישה בנושא ובניית עיר ערבית. כמו כן, ביית בתית חולים ציבורי בעיר ערבית, חידוש משא ומתן עם "הפלסטינית" וביטול חוק הלאום. זאת לצד דרישות נוספות.

טעות ברמת הגולן: לוחמי צה"ל ירו לעבר כלי טיס אזרחי-ישראלי

לוחמי חטיבת צנחנים ביצעו ירי לעבר מטוח אזרחי ברמת הגולן לאחר שחשדו כי מדובר בכלי טיס שחדר מסוריה לשטח העבירי של ישראל. מיד כשהתברר כי מדובר במטוס אזרחי, חדלו הלוחמים מלבצע את הירי. שני קליעים פגעו בגוף המטוס, סנטימטרים בודדים ממיכל הדלק. פגיעה במיכל הדלק של המטוס היתה יכולה לגרום לפיצוץ כלי טיס. בצה"ל הודיעו כי יערכו תחקיר לבדיקת נסיבות המקרה.

שני ערבים מטמרה מואשמים בתמיכה בדאעש

כתבי אישום הוגשו היום כנגד שני ערבים מהכפר טמרה בגין תמיכה בארגון הטרור דאעש. הנאשמים הם אמין יאסין בן 22, סטודנט לרפואה בסלובקיה ועלי עמוס בן 28 שבעבר נחקר בחשד לביצוע עבירות ביטחון בזיקה לארגון דאעש.

תקלה ברשת פלאפון: קושי בהוצאת וקבלת שיחות.

אמש דיווחו לקוחות רבים של חברת פלאפון כי מורגשת תקלה ברחבי הארץ בהוצאת וקבלת שיחות. הגלישה הסלולרית עבדה כרגיל. בהמשך דיווחה החברה כי התקלה תוקנה.

מזג האוויר: נאה עם התחממות קלה

מזג האוויר היום נראה ותחול עליה קלה בטמפרטורות, בעיקר בהרים ובפנים הארץ. בלילה יהיה מעונן חלקית עד בהיר. מחר צפוי להיות מזג אוויר דומה.

אינתיפאדה מושתקת: ניסיון פיגוע במעבר אלנבי - .

ערבי כבן 35 משכם ניסה לחנוק, באמצעות מטען של טלפון סלולרי, מאבטח במעבר אלנבי. מאבטחים במקום השתלטו על התוקף והוא הועבר לחקירה. עשרות ערבים התקהלו והתפרעו סמוך למעבר ביתוניא כאות הזדהות עם המחבלים הכלואים בישראל. כוחות הבטחון הפעילו אמצעים לפיזור הפגנות.

מתחילת השבוע נרשמו ביומן האינתיפאדה המושתקת של הקול היהודי כ-20 אירועי טרור, בהם ערבים יידו אבנים ובקבוקי תבערה לעבר כוחות הבטחון ואזרחים. לפירוט אירועי הטרור >>

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 11 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד