בע"ה י"ח תמוז תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ברכת כהנים

  • כ"ו אייר תשע"ג - 14:52 06/05/2013
גודל: א א א

ר' איל חיים נוקד הכהן זצ"ל נפטר במוצאי שבת קודש פרשת בהעלותך לאחר מחלה קשה. איל היה מעמודי התווך של חברון. הוא פעל רבות לחיזוק היישוב, בניה והתרחבות.במקביל היה חובש ופראמדיק מצטיין, והציל חיי אנשים רבים.


לאחר שחלה, הוקלט איל כשהוא שר את ברכת הכהנים, בלחן של הזמר ביני לנדאו. ביני לנדאו, כהן בעצמו, הלחין את ברכת הכהנים והחל פרוייקט במסגרתו אסף כמאה כהנים ששרו את השיר. לאחרונה פרסמה משפחת נוקד סרטון עם ביצועו של איל זצ"ל עם תמונות מחייו והרי הוא לפניכם.


איל למד בישיבת 'עוד יוסף חי' ששכנה בקבר יוסף הצדיק בעיר שכם. לאחר נישואיו עם רעייתו עינת, התגורר ביצהר, ומשם עברו לחברון.


איל זצ"ל שימש כפארמדיק של ארגון 'איחוד הצלה' בחברון, טיפל בחייו בעשרות נפגעים, בהם גם נפגעי טרור, ובעצמו נפצע שלוש פעמים. כשעמד בטרמפיאדה סמוך לבית אל לפני כעשרים שנה, ניסו לחטוף את איל מחבלים. איל נאבק איתם ונורה בידו, אך הצליח לדרוך את נשקו בעזרת הרגל ולהשיב אש. לפני מספר שנים נפצע איל בפיגוע בת רומיידה וספג קליע בכתפו, וכעבור כמה שנים ידו ערבים אבנים לעברו בשעה שנסע על קטנוע בחברון. איל התהפך ורגלו נשברה.


ר' איל היה איש תורה וחסד, אב למופת, שמח בחלקו, וחי חיי טוהר וקדושה משולבים בבנין הארץ.


נשמתו של איל עלתה לגינזי מרומים במוצאי שבת קודש פרשת בהעלותך והשאיר אחריו אלמנה ותשעה יתומים.

אחד מחבריו המקורבים של ר' איל סיפר כי "איל נתן עיניו וליבו להיות מיצר בצרתם של ישראל. גם מסר נפשו להילחם באויב הערבי, גם טיפל בפצועים והציל חיים, לעיתים תוך כדי חירוף נפש וכניסה למצבי סיכון.. אבל בנוסף- היה גאון עולם בהקשבה! גאון עולם בהבנת נבכי הנפש, על כל תחלואיה ומכאוביה.. הוא נתן הרגשה כנה של שותף אמיתי, של חבר כל כך טוב…


פרוייקט ברכת כהנים של הזמר ביני לנדאו


מארגני הפרוייקט פרסמו כי הפרויקט יצא לדרך בכדי לאסוף כמה שיותר כהניםשיברכו את ברכת כהנים ויעבירו ברכה זאת לעולם כולו. בפרוייקט השתתפו כהנים מארץ ישראל ומחו"ל, ובניהם כאמור איל נוקד זצ"ל.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 11 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד