בע"ה ד' תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

מאות סופרי סת"ם בדקו את המזוזות בקיבוצים

מרמת הגולן ועד לנגב: מתנדבי ארגון איילת השחר קבעו מזוזות בבתים במושבים וקיבוצים לקראת ראש השנה, והוסיפו עוד מאות חברותות לפרויקט 'חברותא'

  • יח"צ
  • כ"ד אלול תשע"ט - 09:30 24/09/2019
גודל: א א א
(איילת השחר)
(איילת השחר)

השבוע נערך פרויקט 'יום המזוזה הארצי' של ארגון איילת השחר.  במהלך יום הפעילות, עברו כ-200 מתנדבים במאות מושבים וקיבוצים, משלומי בגליל המערבי ועד לקיבוץ סופה הסמוך לגבול מצרים. במהלך הפעילות, גילו הסופרים מאות מזוזות פסולות, חלקן מתולעות, חלקן מקוטעות או עם תוספות מיותרות.

באחד מן המקרים, גילה סופר הסת"ם כי המזוזה שהיתה בפתח ביתו של אחד מן התושבים שנים ארוכות, נושאת בתוכה כתב שאינו קשור כלל לפרשת קריאת שמע. לצד בדיקת המזוזות, סיפקו הסופרים מזוזות כשרות ומהודרות והסבירו למתעניינים שהגיעו עם ילדיהם על מהות מצוות המזוזה, על תהליך הכתיבה ועל הסגולה לשמירה על דלתות ישראל.

הירשמו לתפוצת הווצאפ של הקול היהודי >>

הירשמו לניוזלטר שלנו >>

בהתאם למטרות הפרוייקט, קבעו המתנדבים של 'איילת השחר' מזוזות גם בבתים שעד עתה לא היתה להם אף מזוזה. 

יאיר אוחנה, מנהל הפרוייקטים בארגון איילת השחר אמר, כי "במהלך יום הפעילות המתנדבים שלנו פגשו יהודים רחוקים מעולם התורה והמצוות, ודווקא מצוות מזוזה מחברת אותם ומאפשרת להם להיפתח ליהדות ולקיום מצוות נוספות".

ואכן, מאות המתנדבים שעברו שעות ארוכות בקיבוצים והמושבים, החל משלומי שבגליל המערבי וקיבוצי רמת הגולן ועד לקיבוצים סופה וכרם שלום שבעוטף עזה, בואכה הגבול עם מצרים, עניינו את התושבים בפרוייקט חברותא של ארגון איילת השחר והוסיפו מאות חברותות חדשות שילמדו מידי שבוע עם אחד מפעילי 'איילת השחר'.

הרב שלמה רענן מייסד איילת השחר מסכם את הפעילות ואומר ש"פעילות יום המזוזה הארצי, הוא רק הפתיח לפעילות החגים של ארגון איילת השחר בכל הקיבוצים והמושבים שמשתפים איתנו פעולה. עשרות המשפחות שהתחדשו לראשונה במזוזות, ומאות שקיבלו מזוזה כשרה, פתחו את הלב והפכו לחלק מהמשפחה העניפה של 'איילת השחר' שזוכים לחיי קהילה עם תפילות ופעילויות לחגים גם בקיבוצים ומושבים בהם לא קיים בית כנסת".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 21 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד