בע"ה י"ב תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

קרן תמיכה חדשה של בעלי תשובה, מבעלי תשובה

הרב אורי זוהר: "במקום להישען על אחרים, מתוכנו ובעצמנו נתרום לאותן משפחות שמתקשות יותר"

  • יח"צ
  • כ"ג אייר תש"פ - 09:27 17/05/2020
גודל: א א א

המשבר הכלכלי העולמי והארצי לא פסח על משפחות רבות של בעלי תשובה שפרנסתם נפגעה. העובדה שבעלי תשובה אינם מאוגדים בקהילות מסודרות, מקשה עליהם להיכלל ביוזמות מבורכות קיימות לסיוע כלכלי מידי בעקבות המשבר.

בימים אלה הקימה תנועת 'אחריות יהודית' קרן ייחודית לסיוע לציבור בעלי התשובה בישראל. היא מוקמת ביוזמת פעילים חברתיים בתנועת התשובה ומטרתה לעשות את הצעד הראשון בדרך לסולידריות ופעולה עצמית בקרב תנועת התשובה. בקרן חברים רבנים ובעלי תשובה חרדים ודתיים לאומיים. הבשורה של חיבור אמיתי בין גוונים יהודיים שונים, מהווה פריצת דרך של ממש בחברה הישראלית והיא תאפשר לבנות מחנה אמוני שיהווה דגם למעגלים רחבים נוספים.

כחלק מפעילותה, מזניקה כעת התנועה קמפיין גיוס המונים לקרן כלכלית חברתית דחופה. "הקמפיין הוא נקודת ציון בתולדות תנועת בעלי התשובה בישראל, המונה על פי הערכות הלמ"ס כ 300 אלף איש ואישה. הציבור הזה, שאינו מאורגן במסגרת כלשהי, מהווה בשורה חברתית חשובה ביותר, בשל היותו ביטוי לישראלים המבקשים מחדש את זהותם היהודית", אומרים ב'אחריות יהודית'.

הרב אורי זוהר, מאדני היסוד של תנועת התשובה הישראלית, משתתף באחד הסרטונים שם הוא מפציר במי שיכול לתרום עבור הקרן. לדבריו, "במקום להישען על אחרים, מתוכנו ובעצמנו נתרום לאותן משפחות שמתקשות יותר". עוד משתתפים בסדרה, חוזרים בתשובה ומתחזקים מפורסמים, ביניהם: אביתר בנאי, ישי ריבו, שולי רנד, עודד מנשה, עדן הראל, יונתן רזאל, צבי יחזקאלי, גולן אזולאי ועוד עשרות.

"הקמנו את תנועת אחריות יהודית שתכליתה לחבר את תנועת התשובה יחד", אומר יו"ר תנועת אחריות יהודית, אלעד צדיקוב. "זהו ציבור שהגיע מתוך הישראליות ובנה קומה יהודית וכעת הוא בא להשפיע אותה החוצה אל כלל עם  ישראל".

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 37 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד