בע"ה ט"ז אלול תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

שליחי חב"ד קוראים: "לעמוד בתוקף על שלמות הארץ"

בכינוס שלוחי הרבי מחב"ד מחו השלוחים בתוקף על קריאתו של ח"כ גפני שטען כי מותר לפי ההלכה להעביר קרקעות לערבים

  • כ"ג אב תשע"ז - 21:47 15/08/2017
גודל: א א א
(יח"צ)
(יח"צ)

בשבת האחרונה התקיים כינוס מיוחד של שלוחי הרבי מליובאוויטש, אותם שלח הרבי לפני כארבעים שנה מחצרו שבניו יורק לעלות לישראל (בשנים תשל"ו-תשל"ח, 1976-1978), כדי לחזק ולהרחיב את פעילות חב"ד בישראל.

 בכינוס שהתקיים בשכונת 'נחלת הר חב"ד' שבקרית-מלאכי, דנו השלוחים ברעיונות חדשים להרחבת פעילות הפצת מעיינות החסידות ובחיזוק החיבור של בני הנוער בארץ למסורת ישראל. את הכינוס ארגנו השלוחים הרב יהודה איידלקופ והרב אברהם שמואל בוקיעט.

במהלך סדנאות הכינוס, התקיים גם דיון מיוחד בנושא דרך ההלכה להשגת שלום ובטחון בארץ הקודש. בדיון מחו השלוחים בחריפות על דברי חבר הכנסת משה גפני (יהדות התורה), שפרסם בתקשורת את ה'השקפה' "שאין צורך להתחשב בהתנחלויות, ויתור למען השלום אינו ויתור ומותר לפי ההלכה לפנות יישובים ולהחזירם לערבים", 'השקפה' שנוגדת לחלוטין את ההלכה הברורה בשלחן ערוך, כפי שהסכימו וחתמו על כך בפסק-דין 400 גדולי רבני ישראל, אמרו השלוחים.

בין החלטות הכינוס: "לעמוד בתוקף על שלימות הארץ"

בין החלטות כינוס שכתבו השלוחים, נכתב "הרבי מליובאוויטש הזהיר בעבר בזעקות מכאב ליבו הקדוש, לעמוד בתוקף על שלימות הארץ, והזהיר כי על-פי ההלכה היהודית (בשלחן ערוך 'אורח חיים' סימן שכ"ט), כל ויתור רק יגביר את הסכנה ואת שפיכות הדמים, חס וחלילה. דברים אלו הוכחו פעם אחר פעם לאורך עשרות השנים האחרונות, כאשר כל ויתור בעמדת ישראל וכל נסיגה משטח שבשליטת ישראל, הביאה באופן ישיר להגברת הטרור ורצח יהודים, רחמנא-ליצלן".

"אנו, שלוחיו של הרבי לארץ ישראל, נמשיך להביע את זעקתו הגדולה בכל מקום. אנו קוראים לממשלת ישראל, לעומדים בראשה ובראש מערכת הביטחון, לפעול על-פי הוראות הרבי, מנהיג ישראל האמיתי. על פי פסק-דין תורתנו הקדושה יש לעמוד בתקיפות על שלימות ארץ הקודש ללא ויתור על אף שעל לנכרים, ולפעול בכל הדרכים האפשריות כדי לחסל מראש כל מי שרוצה לפגוע ביהודים, באופן של "הקם להרגך השכם להרגו", ללא התחשבות כלל ב"מה יאמרו הגויים".

עוד הוסיפו השלוחים וכתבו, כי "הננו מוחים בכאב ובכל תוקף על דברי הבלע של חבר הכנסת משה גפני, שפרסם השבוע 'דעה' ש'עבר עליה הכלח' שכביכול "אין צורך להתחשב בהתנחלויות, ויתור למען השלום אינו ויתור ומותר לפי ההלכה לפנות יישובים ולהחזירם לערבים.."! דעה זו אף בשעתה היתה מופרכת ונוגדת את דברי ההלכה. קל-וחומר כיום, שכל אחד יכול לראות בעיניו, שכל הטרור, ירי הטילים והפצמ"רים, פיגועי הירי וטרור הסכינים, נגרמו באופן ישיר כתוצאה מהויתורים ומההתנתקות הנוראה, עד שלעיני כל אותם השטחים שנמסרו לנכרים כ"ויתור למען השלום" הפכו לעמדות ירי נגד יהודים!".

"לא יתכן שח"כ חרדי ייצא בקריאה גלויה נגד הלכה ברורה בשלחן ערוך, שהיא הלכה חמורה יותר מהלכות שבת, כיון שזהו פיקוח נפש הדוחה שבת".

"אנו מחזקים את ידי 'קונגרס הרבנים פיקוח נפש', המאגד 400 גדולי רבני ישראל מכל החוגים, החתומים על איסור מסירת שטחים לאויבי ישראל שמעוררים ומוחים כבר שנים רבות, בדרכו של הרבי, על כך שמסירת שטחים היא סכנה נוראה לכל תושבי ארץ הקודש".

"אין ספק שכאשר סוף סוף יאזינו לאזהרות תורתנו הקדושה, ויפעלו בדרך הנכונה על-פי "תורת חיים", כפי שעורר מנהיג ישראל ואוהבן של ישראל הרבי מליובאוויטש, יקויים האמור בתורה "תיפול עליהם אימתה ופחד בגדול זרועך ידמו כאבן", "ונתתי שלום בארץ ... ואולך אתכם קוממיות", בקרוב ממש בגאולה האמיתית והשלימה".

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


6 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 37 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד