בע"ה כ"ד טבת תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

ביטון מבהירה: "לא בעד גיוס נשים לתפקידי לחימה בצה"ל"

לאחר שפורסם בשם ביטון, מקום 2 בעוצמה יהודית, כי "שירות נשים בצה"ל הוא מבורך", היא מבקשת להבהיר את עמדתה. "שירות בצה"ל לאשה דתיה הוא מורכב ואני בעד שלא להיכנס למיטה חולה. אישה שאינה דתית - רק בתפקידי מטה"

  • יהודה פרל
  • ד' אלול תשע"ט - 18:35 04/09/2019
גודל: א א א

בשבוע שעבר פורסם ראיון עם אדווה ביטון, מועמדת מספר 2 במפלגת עוצמה יהודית בראשות איתמר בן גביר, שעורר מעט 'כאבי בטן' אצל מצביעי המפלגה הימנית.

הראיון פורסם במגזין של השבועון הדתי-לאומי 'שבתון' ובו נכתב בשם ביטון כי "שילובן של נשים בצבא מבורך".

עוד אמרה ביטון בראיון, כי "יחד עם זאת חשוב לזכור שהשילוב של אשה דתית הוא מורכב. יש לבצע הפרדה ברורה בין תפקידים קרביים ביחידות לוחמות שהחיים בהם מאוד משותפים ואינטנסיביים, מלאי אתגרים מבחינה אנושית ודתית, לבין תפקידים תומכי לחימה, בהם המפגש בין המינים דומה להתנהלות של מקום עבודה".

הורידו את האפליקציה שלנו >>

הירשם לתפוצת המייל של הקול היהודי >>

בשיחה עם הקול היהודי, מבקשת ביטון להבהיר את עמדתה ולהסביר את דבריה, בנוגע לסוגית שילוב נשים בצה"ל.

"זה לא יצא מובן", פותחת ביטון את השיחה, כשהיא מתייחסת לראיון איתה ב'שבתון'. "קיבלתי הרבה שאלות בנושא ואנסה להבהיר את עמדתי".

בתחילה, מבקשת ביטון לספר לנו על תפקידה בצה"ל במהלך שירותה הצבאי. "הייתי מפקדת מעבדה בחיל האוויר. למעשה, המעבדה הזו אחראית על תקינותם של כלי הטיס של צה"ל. אנחנו יכולות לזהות תקלה טכנית ובכך להציל בני אדם וכמובן גם את כלי הטיס".

"זהו תפקיד משמעותי ובהחלט נהנתי". עוד קודם לכן, מציינת ביטון, "שרתתי שלושה חודשים בשירות לאומי בגן הבוטני אבל החלטתי שאני רוצה אחרת. אבי הוא יוצא יחידת 8200 והוא עזר לי להשתלב בצבא".

לגבי סוגית שילוב הנשים בצה"ל כיום, אומרת ביטון: "אין ספק ששירות צבאי הוא מורכב. היום אני לא בעד שירות צבאי לנשים", אומרת ביטון ומסבירה. "אני לא בעד גיוס נשים לתפקידי לחימה, גם מבחינה אידיאולוגית וגם מבחינת המבנה הפיזיולוגי שלנו הנשים".

"נקודה נוספת היא, אכן יש תפקידים משמעותיים בצבא שיכולים להתאים לנשים, אך עדיף, בשל המורכבות שבדבר, שהדבר לא יעשה על בסיס חיול רגיל, עבור האשה הדתית", אומרת ביטון. "שירות נשים דתיות בצה"ל, בתפקידים המתאימים, צריך להיות על בסיס אזרחי. כמו שנעשה בשירות הלאומי".

"למרות שבזמנו עשיתי שירות צבאי, כעת אני לא בעד שירות צבאי לאשה הדתית", אומרת ביטון ומוסיפה "עבור אישה שאינה דתית, אני בעד אך ורק בתפקידי מטה ותומכי לחימה".

"עדיף שלא להכניס את הראש למיטה חולה. ישנן הרבה בעיות בגיוס נשים לצה"ל. אפשר ללכת לשירות לאומי שמציע תפקידים שונים ברמת החסד והנתינה וכדומה".

תגובות (4) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


1 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 23 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד