בע"ה ט"ו תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

אזהרת מסע לסיני: "בכוס התה היה סם"

ב"זולה של חצרוני" הוציאו הודעת אזהרה ליורדים לסיני. הראל חצרוני בשיחה עם הקול היהודי: "חבר'ה שלנו נפלו, בנות אולפנה, בחורי ישיבה"

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • כ"ח תמוז תשע"ט - 20:33 31/07/2019
גודל: א א א
מפגש בין נערה יהודיה לבדואי בסיני. למצולמים אין כל קשר לכתבה. (מנחם קוניקוב)
מפגש בין נערה יהודיה לבדואי בסיני. למצולמים אין כל קשר לכתבה. (מנחם קוניקוב)

חופי סיני הפכו בשנים האחרונות לאחד מיעדי הבילוי המועדפים על רבים מאזרחי ישראל, כולל חלקים נרחבים בציבור הדתי והחרדי.

חופים מרהיבים בזול, שקט ושלווה, אך השקט טומן גם סכנות רבות בדמות ניצול, התמכרויות והידרדרות רוחנית, וזאת אם נניח לרגע את ההתרעות על פיגועים קשים שמפיצה מערכת הביטחון.

הורידו עכשיו את אפליקציית הקול היהודי לטלפון הנייד >>

מקרים חוזרים ונשנים של ניצול הביאו בימים האחרונים את אנשי "הזולה של חצרוני", מרכז לנערים ונערות המופעל בידי OU ישראל, להוציא "אזהרת מסע" לסיני.

לקול היהודי נודע כי אחד ממקרי האונס היה של נערה דתיה נורמטיבית, שמצאה את עצמה נפגעת בצורה קשה לאחר שבעל אחד ממקומות הלינה הציע לה כוס תה. מה שהיא לא ידעה הוא שכמה טיפות סם אונס שמהל הבדואי בכוס התה עשויות לשנות את חייה.

"היא הגיעה עם חברות, לא למסיבות ולא לסמים אלא לשבת לנוח, ומצאה את עצמה נפגעת למרות שהייתה כביכול שמורה וכל הזמן בחברת כמה חברות", סיפרה לקול היהודי אשת טיפול.

"הגענו, נוף מטריף והים בכלל, אנשים טובים, אווירה טובה, כל מה שחיפשנו זה רק שקט...", סיפרה הנערה.

"בעל הקאמפ הציע לנו שנורקלים חינם, וואלה מפתה.. עפנו על זה, באמת היה מדהים, חזרנו, הכל היה טוב ויפה, רגוע ושקט.. בערב ישבנו לאכול, שיחקנו משחקים, שרנו שירים, הוא הציע לי תה, מה כבר יכול להיות? זה הדבר הכי מתאים בקור של המדבר בלילה.. ואז זה התחיל, רצף אירועים רק בלי רצף, משהו לא ברור, תחושות שבדיעבד אני יודעת להגיד... פתאום מצאתי את עצמי מטושטשת".

"חזרנו לישראל, חברה ליוותה אותי הביתה, לא הצלחתי ללכת לבד. כעבור זמן מה נכנסתי לפייסבוק סתם להסתכל, ואז נתקלתי בפוסט שבאמת לרגע חשבתי שנכתב עליי, אותם תסמינים, סיטואציה עם קווי דמיון, אותו אדם, נכנסתי קצת לפאניקה, ואז נפל האסימון. פתאום הכל מתחבר, בתה היה סם. לא בחרתי בזה, לא רציתי בזה, לא הבאתי את זה על עצמי בשום צורה. בסך הכל רצינו רק שקט, כנראה ששם לכל החינם היה מחיר".

יש לציין כי בסדרת כתבות באתר MAKO נטען כי בדואי המנהל את אחד החופים אנס מספר בנות. הוא מצידו הכחיש וטען כי במהלך השנים היה "עם 400 בחורות ישראליות".

"את חשובה! שמרי על הראש על הלב ועל הנפש"

"ליותר מדי בנות חופשת סיני החלומית הפכה בין רגע לחלום בלהות", נכתב בפלאייר שמפיצים מדריכי "הזולה של חצרוני".

"בואי נחשוב איך לך זה לא יקרה. בחרת לצאת לנפוש – תהני, רק קחי לתשומת לבך: אל תשתי שום דבר שמישהו נותך לך. גם אם הוא "בעל המלון" או ה"חושה". הישארי תמיד בחבורה מוכרת. שמרי על עצמך – את חשובה! שמרי על הראש על הלב ועל הנפש".

"סיני זה היום המקום מספר 1 בסמים", אומר לקול היהודי הראל חצרוני מפעיל "הזולה של חצרוני" שליווה ומלווה אלפי בני נוער לאורך השנים.

"זה מושך היום בצורה הכי מטורפת. לבדואים יש עניין לספק כמה שיותר סמים ואנשים יוצאים לסיני לטובת זה, והדבר הזה יוצר סכנות קשות רוחניות ופיזיות כי בסוף הכל מתערבב – השתיה, הסמים והניצול".

חצרוני מתייחס גם לכך שרבים נוסעים לסיני בכדי לטייל ולא למטרות בעייתיות.

"אני לא נכנס עוד לשאלה של סיני זה ארץ ישראל או לא ארץ ישראל", הוא מדגיש. "אבל אם בן אדם אומר לי תשמע, אני נוסע כמו שאני נוסע לשביל ישראל, עושה מסלולים, ולא מתקרב לחופים שמפוצצים בסמים, עדיין אני אומר שרק מי שחזק ברמה שאומר: אני שונא סמים שנאת חיי, מי שכך יכול אולי לנסות ליסוע.

אבל אם לא מגיע לשם ברמה שהוא מתעב את זה זו בעיה. חבר'ה שלנו נפלו, גם עם כיפות, ונשואים ובנות אולפנות ומה שאתה רוצה", הוא מדגיש ובשל פרטיות הנעזרים בו, מעדיף שלא להיכנס לפרטי סיפורים קשים ביותר בהם הוא מטפל בימים אלו.

תגובות (5) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 14 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד