בע"ה כ"ד אב תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

אז מי מארגן את "המחאה הספונטנית"?

ארגון "נשים שוברות שוויון" מפרסם מי עומד מאחורי קמפיין "נגד אלימות נשים", בעוד שהמטרה לדבריהן היא פירוק מוסד המשפחה

  • מערכת הקול-היהודי
  • כ"ו כסלו תשע"ט - 10:34 04/12/2018
גודל: א א א
המודעה שהפיצו ב"נשים שוברות שוויון" (נשים שוברות שוויון)
המודעה שהפיצו ב"נשים שוברות שוויון" (נשים שוברות שוויון)

ארגון "נשים שוברות שוויון" הפועל כנגד אג'נדות פמינטיות קיצוניות ופגיעה במוסד המשפחה, פרסם פוסט בפייסבוק בו סקר את העומדים מאחורי קמפיין המאבק ב"אלימות נגד נשים" והשביתה היום עליה הכריזו מספר ארגונים.

תחת הכותרת "שובתות על הדם", הזכירו ב"נשים שוברות שוויון" כי השביתה והקמפיין דומים בצורה מחשידה לקמפיין בנושא בעלי הנטיות ההפוכות והשביתה המתוקשרת בנושא.

"קואליציית ״דגל אדום״ המונה למעלה מ-50 ארגונים הכריזה: "זהו מצב חירום! ביום שלישי אנחנו שובתות - והציבור ישבות איתנו!". אז רגע לפני שהודענו לבוס שלנו שאנחנו לא מגיעות לעבודה כאות הזדהות, בדקנו מי מארגן את המחאה "הספונטנית" הזו. מי יו"ר הקואליציה האדומה הזו שקמה להגנתנו?", נכתב בפוסט.

"בדקנו, ודי בקלות איתרנו פרצופים מוכרים. הנה רשימה חלקית: הקרן החדשה לישראל, החזית הגאה, ארגון הנוער הגאה, אגודת הלהט"ב, שדולת הנשים ועמותות נוספות מהז'אנר של השביתה האחרונה מטעם הקהילה הגאה (גם היא הייתה "ספונטנית". איך לא?). 

מבחינתנו, ישנו קו מאחד שמנחה את הקואליציה המסוכנת הזו בכל ימות השנה: דרדור מעמד האישה וניסיון להשוות בינינו לבין הגברים. הכרזת מלחמה מתמדת בין גברים לנשים משל היו אויבים זה לזה. הכרזת מלחמה על מפעל המשפחה (אגב, אלימות "במשפחה" – אאוט. זה כבר לא אישו. אלימות נגד "נשים" – אין)", נכתב. 

"משפחות יקרות, אלימות במשפחה היא נושא כואב וחשוב. אבל דווקא בשל חשיבותו, אין לנו כל כוונה לתת דריסת רגל צינית-פוליטית לארגונים המושתתים על קרנות זרות. דווקא בגלל הכאב העצום שיש ברצח בתוך המשפחה, אין לנו כל כוונה להפנות אצבע מאשימה כלפי הגברים (בני זוגנו, אחינו, ילדינו וחיילנו) כמי שאחראים למצב.

דווקא בגלל המספרים הגבוהים של פשיעה נגד נשים מצד מסתננים (כן כן, אי אפשר לטאטא את זה...), אין לנו כל כוונה לכרות ברית עם ארגונים הפועלים ללא לאות להטמעתם, ריבויים והצגתם של המסתננים כ"מבקשי מקלט". 

נשים יקרות, לבנו אתכן וכאבכן כאבנו. אנחנו לא ניקח את הכאב שלכן רק כדי לרכב על עוד עגלה המבקשת לנגח את השלטון. לא נרקוד על דמן של הקרבנות כדי לקצור רווח פוליטי ותקציבי שיממן עוד כמה משכורות מנופחות ומיותרות. 

אנחנו בשוברות שוויון לא שובתות לרגע. נמשיך לדאוג למעמדכן. נמשיך לדרוש לשמור על מהותכן ונעמוד בגבורה נשית נגד כל ניסיון לפגוע במהות המיוחדת והמשותפת לנו כנשים", נכתב.

תגובות (2) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 19 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד