בע"ה ב' סיון תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

אחד מבתי הכנסת הגדולים בעולם - בעבודה עברית

בימים הנוראים יתפללו חסידי ויז'ניץ יחד עם אדמו"ר בבניין בית הכנסת החדש, הענק והמפואר שעומד לקראת סיום בנייתו בימים אלו. כולו בעבודה עברית, על פי צווי אדמו"ר

  • ז' אלול תש"פ - 17:38 27/08/2020
גודל: א א א
אדמו"ר מויז'ניץ באתר העבודות בבני ברק (באדיבות כיכר השבת)
אדמו"ר מויז'ניץ באתר העבודות בבני ברק (באדיבות כיכר השבת)

בימים אלו, ההכנות לסיום בית הכנסת המפואר של חסידות ויז'ניץ בבני ברק הולכות ונשלמות. ובראש השנה ויום הכיפורים השנה, צפויים החסידים להתפלל במבנה החדש יחד עם אדמו"ר. מדובר על אחד מבתי הכנסת הגדולים בעולם והעיקר - הוא נבנה רק על ידי ידיים יהודיות.

מדובר על החלטה של האדמו"ר מויז'ניץ, שהחליט כי בניית בית מקדש מעט חובה עליה להיעשות רק על ידי יהודים על אף העלויות העצומות הכרוכות בכך. באתר כיכר השבת פורסמה הכתבה בנושא יחד עם התמונות.

כי מדובר באחד פרויקטים המורכבים ביותר לביצוע; ראשית, בשל העבודות בלב שכונת מגורים, שנית, העבודה כללה הריסת מבנה ישן, חפירות מתחת לאדמה, ובעיקר מדובר על בניית קומפלקס אדיר ממדים, בגודל של 2,300 מטרים רבועים.

לקבלת עדכונים מהקול היהודי בווצאפ >> | הירשמו לניוזלטר שלנו >> | ​הורד את האפליקציה של הקול היהודי >>

יצחק סקאלי, שאחראי על בניית בית הכנסת, אמר ל'כיכר השבת': "כמו בבית המקדש, שנבנה כולו על ידי יהודי ירושלים, גם כאן, הכל נבנה על ידי יהודים, ואין מתבקש מכך כאשר מדובר בבית כנסת, שזהו בית גדול וקדוש לה'".

סקאלי, ממשיך לספר: "לרבי מאוד היה חשוב לסיים את המבנה מהר ככל הניתן, כמו שכתוב ברמב"ם שבית כנסת צריך להיבנות ביום ובלילה, ולסיים את בנייתו מהר. פעם אחת כשכנסתי אל הקודש פנימה, הרבי אמר לי שכל יום שיקדימו את סיום הבנייה זו זכות מיוחדת".

"אני זוכר", מוסיף סקאלי, "שלפני שיצאתי הרבי קרא לי ואמר: "למרות שאני רוצה לזרז את הבניה, אל תשכח שמדובר בעובדים יהודים וחל עליך האיסור של 'לא תרדה בו בפרך", צריך להזדרז, אמר לי הרבי, אבל לא לרדות בעובדים היהודים ח"ו".

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


12 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 96 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד