בע"ה כ"ז שבט תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

אימה במושב: ערבי התחזה ליהודי וניהל קשר אלים עם יהודיה

ערבי מקלקיליה התחזה ליהודי ופגע בצעירה יהודיה במשך חודשים. לאחר מעצרו הגיעה לביהמ"ש צעירה יהודיה נוספת שטענה כי היא ארוסתו וביקשה כי ישוחרר אליה למעצר בית

  • אלחנן גרונר, הקול היהודי
  • ד' שבט תשפ"ב - 14:20 06/01/2022
גודל: א א א
ארכיון
ארכיון

צעיר ערבי מקלקיליה התחזה תקופה ארוכה ליהודי, ניהל קשר פוגעני עם אשה יהודיה ממושב הודיה והטיל את אימתו על מכריה במושב, אלא שגם לאחר מעצרו חלה תפנית מפתיעה בעלילה.

מדובר בסאהר מצטפא, ערבי כבן 30 מקלקיליה. לפי כתב האישום שהוגש נגדו בחודש שעבר לבית משפט השלום באשקלון, הוא שהה בתחומי מדינת ישראל כשש שנים בניגוד לחוק, הציג את עצמו לסובביו כ"סאהר חרירי" וטען כי הוא בן לאם יהודיה ואב דרוזי מהצפון.

לפני כשבעה חודשים הכיר הנאשם צעירה יהודיה תושבת מושב הודיה שבחוף אשקלון והשניים הפכו לבני זוג.

אלא שכעבור כמה חודשים הקשר הפך לאלים ואובססיבי. כתב האישום מתאר כיצד איים מצטפא על מכריה של הצעירה היהודיה שלא יהיו עימה בקשר. האיומים כללו הגעה לבתים ואיום ברצח על שני מכרים של הצעירה מהמושב וכן איומים ועל חברתה של הצעירה, נשואה ואם לילדים. בנוסף התקשר והילך אימים על הגרוש של הצעירה.

ניקב צמיגים, גנב את הכלב ופרץ לבית

באחד הימים התפתח ויכוח בין מצטפא לחברתו ובתגובה ניקב מצטפא את ארבעת צמיגי הרכב שלה. בהמשך גנב את הכלב שלה וקשר אותו בחולות סמוך לאשקלון כשהוא מאיים שאם לא תהיה איתו בקשר לא ישיב את הכלב. בנוסף פרסם תמונות אישיות שלה.

בפעם אחרת פרץ לביתה, גנב את מכשיר הפלאפון שלה וכאשר המתלוננת הזמינה מכר שלה והתקשרה ממכשיר הטלפון שלו למשטרה, פרץ הנאשם שוב לבית, ואיים כי היא "עושה טעות".

גם כאשר שהתה המתלוננת בתחנת המשטרה שם מסרה תלונה, ניסה הנאשם לאיים עליה כשהוא שולח לה הודעה בה נכתב "אם אני נעצר הבעיה כבר לא איתי... אמרתי לאבא שהתלוננת עליי שלחתי לו את המספר שלך". עוד כתב הנאשם כי אם תבטל את התלונה "כלום לא קרה".

רפ"ק רוסלן ביסטרוב קצין אח"מ תחנת קרית מלאכי סיפר לקול היהודי כי במהלך החקירה גילתה המשטרה שהנאשם הוציא מכתב מעו"ד בו נטען כי הוא מאוים בשטחי הרשות הפלסטינית, ואף פתח בהליך לקבלת מקלט מדיני תוך שהוא מזייף מסמך, אלא שבמשטרה גילו שמדובר בשקר וכי הוא אינו מאוים.

 "כשהוגשה התלונה בעצם התחלנו לחפש אדם שלא קיים כי הוא התחזה", סיפר רפ"ק ביסטרוב. "הפעלנו כלים והגענו לתושב שטחים מקלקיליה. יש 15 מעורבים שנחקרו בתיק ובסופו של דבר הגשנו כתב אישום על סט של 7 עבירות והוא נכנס למעצר עד לתום ההליכים".

לדבריו מדובר במקרה חריג של התחזות ליהודי. "זה מקרה מאוד חריג. הנאשם קרא לעצמו סהר ודיבר עברית ברמה מאוד טובה".

הארוסה היהודיה התייצבה בבית המשפט

אלא שכאן לא נגמרה הסאגה. לקול היהודי נודע כי לאחר שביהמ"ש הורה על מעצרו של מצטפא עד לתום ההליכים, הגיש עורך דינו שאול שניידר בקשה לעיון חוזר וביקש לשחררו למעצר בית אצל צעירה יהודיה מבאר שבע שטענה כי היא ארוסתו.

הצעירה טענה בבית המשפט כי היא מכירה את הנאשם במשך שנתיים וכי היתה ביניהם תקופה של נתק אולם בחודש האחרון הם התארסו, ככל הנראה בזמן שהנאשם כבר במעצר. לדבריה היא יודעת כי הוא מאוים בשטחי הרשות הפלסטינית, דבר שכאמור המשטרה מכחישה.

לדיון הגיעה צעירה נוספת, גם היא מבאר שבע, שסיפרה כי היא חברתה של הצעירה הראשונה וכי היא יכולה לשמש גם כן כערבה עבור הנאשם. היא סיפרה כי היא בהליכי פשיטת רגל וכי בעבר היתה מפקחת במשך חודש על נאשם אחר ששוחרר למעצר בית בערד. לא ברור האם אכן מכירות השתיים את הנאשם או שמא גויסו בידי גורמים כאלו ואחרים לטובת נסיון לשחררו. כמו כן לא ברור האם הנאשם ניהל קשרים עם מספר נשים יהודיות במקביל.

התובעת המשטרתית התנגדה בתוקף לשחרורו של הנאשם, אשר הינו שב"ח והדגישה כי כתב האישום מלמד על מסוכנות רבה. מנגד, עורך דינו טען כי ישנם גם ערבים שב"חים המשתחררים לחלופות מעצר בתוך שטחי מדינת ישראל למרות שאין להם אישור שהיה.

ביהמ"ש סירב בסופו של דבר לשחרר את הנאשם והוא נותר במעצר עד לתום ההליכים.

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 55 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד