בע"ה י"ג תמוז תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

אירוע חיזוק ליהודים מחשש שיושפעו מהמסיון

ארגון יד לאחים ערך אירוע ליהודים אשר נהנים מבית תמחוי מסיונרי השייך לכנסיה ועקב כך חשופים למסיון

  • יח"צ
  • ט' טבת תשע"ח - 21:36 27/12/2017
גודל: א א א
(יד לאחים)
(יד לאחים)

יד לאחים ערכו בחנוכה האחרון אירוע לעשרות יהודים הנהנים בדרך כלל מבית תמחוי בבעלות המסיון, כשהפעם הם זכו למסיבת חנוכה על טהרת היהדות.

במסיבה, שבה נטלו חלק כ-50 עולים מחבר העמים, המהווים את בסיס השדרה של הקהילה המיסיונרית המקומית, זכו המשתתפים ליטול חלק בהדלקת הנרות ולשמוע על נסי חג החנוכה.

המאבק במיסיונרים באשדוד גבר בשנה האחרונה כשנודע כי הללו עושים כל מאמץ "להשכיחם תורתך ולהעבירם מחוקי רצונך", באמצעות חלוקת סלי מזון לעולים חדשים, רובם מחבר העמים. הכוונה הזדונית העומדת מאחורי מלכודת הדבש הזו היא הרצון להתחבר אל אותם עולים ולהמיר בהמשך את דתם. לאחר תקופת ההרצה של החלוקה המיסיונרית, מנתה הכנסייה כ-100 יהודים.

מידע נוסף שהגיע ליד לאחים הצביע על התקדמות בנייתו של מרכז מיסיונרי ההולך ומוקם ברחוב העופרת – ואשר נועד להיות משכן הקבע של המיסיונרים בעיר. מקום זה נתון בימים אלו תחת מאבק עיקש שמנהל יד לאחים במטרה למנוע את השלמת הקמתו.

למסיבה הגיעו כאמור כ-50 יהודים, המשתתפים בפעילות המיסיונרית. לחלקם הייתה זו הפעם הראשונה שהם משתתפים בפעילות יהודית כלשהיא.

האירוע נפתח בהדלקת הנרות שבה כובד הרב אלכס נסטרוב, רכז המחלקה לקליטת עלייה ביד לאחים. לאחר ההדלקה פצחה התזמורת בשירי חנוכה וסופגניות חמות חולקו למשתתפים. בנקודה זו נשא הרב נסטרוב דברים נרגשים. הוא סיפר למשתתפים על סיפור חנוכה ועל היהודים שהתייוונו באותה התקופה. הנוכחים גילו הזדהות נרגשת עם הדברים והרב נסטרוב הוסיף: "בכל יהודי קיים פך קטן של שמן טהור שאותו גם המיסיונרים, המתייוונים של דורנו, לא יצליחו לטמא. עלינו למצוא את פח השמן ולהדליק אותו". הקהל הגיב במחיאות כפיים קצובות ונרגשות.

בסיום האירוע, נוסף לחנוכיות המהודרות, לנרות ולספרוני ההסברה חולקה לכל אחד מהמשתתפים גם שמיכת פוך איכותית – תרומת נדיב החפץ בעילום שמו.

הרב חנוך גכטמן, מנהל המחלקה להצלה ממיסיון ביד לאחים, מציין בהתרגשות את הצלחת האירוע ומספר כי כמה מהמשתתפים נעמדו על רגליהם בסיום האירוע והודיעו בריש גלי כי כף רגלם לא תדרוך עוד במתחם המיסיונרי. לדבריו, כמו לא היה די בכך, "חלק נכבד מהמשתתפים ביקש להשתתף בשיעורי תורה או לקבוע לימוד יהדות בחברותא עם פעילי יד לאחים". 

תגובות (0) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


3 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 30 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד