בע"ה ב' אדר תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

אלימות משטרתית ועצורים במהלך ההפגנה נגד המצעד

שוטרים תקפו באלימות פעילי להב"ה שהפגינו נגד מצעד בעלי הנטיות ההפוכות. כ-20 מפגינים נעצרו על ידי המשטרה. "להילחם על זהות המשפחה היהודית"

  • דוד אור שחר
  • כ"א אב תשע"ח - 21:33 02/08/2018
גודל: א א א
יחיאל גורפיין TPS
יחיאל גורפיין TPS

משטרת ישראל הפעילה אלימות קשה כנגד המפגינים מול מצעד בעלי הנטיות ההפוכות שהתקיים אמש (ה') בירושלים.

התנכלות המשטרה החלה כאשר שוטרים ביצעו עיכובים של פעילי להב"ה ועוצמה יהודית שהגיעו סמוך למסלול המצעד בכוונה להגיע להפגנת הנגד. 22 מפגינים עוכבו ושוחררו, ועורך דין בן גביר הודיע כי יתבע את המשטרה על עיכובי שווא. משה בן זיקרי פעיל להב"ה מאילת נעצר והובא הבוקר (ו') לדיון. בן זיקרי נחשד בכניסה לבמת האירוע מחופש ומחאה נגד המצעד.

לדברי עו"ד בן גביר הפעילים עוכבו לפי "רשימה שחורה" שנמצאת בידי המשטרה.

יו"ר להב"ה בנצי גופשטיין מסר בתגובה לעיכובי הפעילים כי "המשטרה מחבלת בהפגנת הנגד ואחרי שפעלה לסתום פיות מתנגדי המצעד, עכשיו היא פועלת לצמצם מספר המפגינים נגד שבלאו הכי המספר מצומצם לאור הגבלת המשטרה".

עוד אומרים בלהב"ה כי עו"ד איתמר בן גביר נפגע קלות במהלך אלימות שהפעילו השוטרים נגד המפגינים, כאשר קצין בשם דקל פרץ לתוך המפגינים והיכה את עורך הדין בן גביר, במהלך המכות גרם הקצין נזק למשקפיו של איתמר בן גביר.

בהמשך ההפגנה עוכב גם יו"ר להב"ה בנצי גופשטין ונגרר על ידי השוטרים. כמו כן שוטרים מחופשים לבעלי נטיות הפוכות פרצו להפגנה ועצרו את אחד המשתתפים. בסופו של יום נעצרו בהפגנה כ-20 בני אדם ונלקחו לתחנת המשטרה.

בגשר המיתרים הפגינו מאות באירוע מחאה של ארגון ליב"ה ואנשי ישיבת הר המור ותלמידי הרב צבי טאו נגד המצעד. הרב יגאל לווינשטיין נשא דברים במקום ואמר כי על היהדות להילחם עבור ערכי המשפחה.

 

תגובות (4) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 36 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד