בע"ה כ"ד כסלו תשפ"ב
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

אלימות של "נשות הכותל" במהלך תפילת ראש חודש

אישה מ"נשות הכותל" הכתה את אחת המתפללות במהלך תפילת ראש חודש, תלונה הוגשה למשטרה. "קוראים לשר הדתות לתקן את תקנות הרבנות"

  • יח"צ
  • א' אדר תשע"ט - 14:10 06/02/2019
גודל: א א א
ראש חודש בכותל המערבי
ראש חודש בכותל המערבי

 

במהלך תפילת ראש חודש אדר שנערכה היום (ד') בהן השתתפו מאות נשים וגברים, נכחו במקום קומץ מ"נשות הכותל" ובמהלך התפילה דווח כי אחת מהן הכתה את אחת מהנשים המתפללות.

האישה שהוכתה הגישה תלונה למשטרה כנגד המכה.

אירוע זה מתווסף למכתב שנשלח אתמול לשר הדתות – הרב יצחק ועקנין, ע"י נציגות נשים למען הכותל, בו שאלו "מי יגן על הנשים והנערות בתפילת ר"ח אדר א', מפני אלימות נשות הפרובוקציה?". במכתב תיארו הנשים את האלימות בה נוקטות נשות הפרובוקציה כנגד המתפללות, ואת העובדה כי המאבטחים לא מתערבים בנידון. את המכתב סיימו בשאלה "האם לרבבות הנשים המבקשות להתפלל אין זכויות?"

המטה המשותף לשמירה על המקומות הקדושים מסר כי התקנות בנוגע להתנהלות בכותל הן עמומות כרגע, ובעקבות המצב לא ניתן לאסור את מעשיהן של נשות הכותל, שגורמות לפרובוקציה מידי חודש.

מהמטה נמסר: "גם היום, כמו בכל ראש חודש, מאות נשים וגברים הגיעו לתפילת ראש חודש בכותל המערבי, מול מיעוט פרובוקטיבי ואלים שבאו לבזות ולחלל את הכותל. גם היום נתקלנו באלימות מצידן. המצב הזה חייב להשתנות ואנחנו קוראים לשר הדתות לתקן את התקנות כפי שביקשה הרבנות הראשית כבר בקיץ האחרון, וכפי שקידם את הדברים השר אזולאי ז"ל. התקנות בכותל חייבות לאפשר תפילה אך ורק ע"פ המסורת וע"פ ההלכה היהודית, אך ורק ע"פ הרבנות הראשית לישראל".

תמונות וסרטונים: המטה המשותף לשמירה על המקומות הקדושים

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 37 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד