בע"ה ט"ו סיון תש"פ
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

אנטישמיות בירושלים: בית כנסת נפרץ וחולל

תמונות: בית כנסת בשכונת קריית יובל נפרץ ע"י אלמונים שפרצו את ארון הקודש השליכו את ספרי התורה על הארץ ושפכו עליהם חומצות

  • כ"ג שבט תשע"ט - 09:40 29/01/2019
גודל: א א א
(משטרת ישראל)
(משטרת ישראל)

הבוקר (ג') פרסמה המשטרה כי במהלך הלילה פרצו אלמונים לבית הכנסת בשכונת קריית יובל בירושלים וחיללו אותו בצורה קשה.

האלמונים פרצו לבית הכנסת לאחר שפגעו בלוח החשמל שלו, השליכו ספרי קודש רבים על הארץ בצורה מבזה. האלמונים פרצו את ארון הקודש באמצעות דיסק חיתוך ודרך החור שפערו הוציאו החוצה את ספרי התורה. 

לאחר מכן השליכו את ספרי התורה בבזיון על הארץ ושפכו עליהם חומצות שפגעו בספרי הקודש.

המטרה הגיע עם בוקר למקום והחלה באיסוף ממצאים וחקירה לזיהוי החשודים.

תגובות וגינויים נרחבים נשמעו למעשה המזעזע.

הרב הראשי לישראל הרב יצחק יוסף אמר הבוקר "הלב היהודי מתפלץ למראה ספרי תורה מתגוללים בבזיון נורא שחוללו ע״י בני בליעל בתוך בית הכנסת. על הרשויות להפוך כל אבן, להגיע אל הפושעים ולמצות איתם את מלוא חומרת הדין.

 על כל אותם שנחשפו לזוועה, לקבל על עצמם תענית או לפדות אותה בצדקה וכן כל יהודי שכבוד התורה יקר לליבו, יקבל על עצמו יום של לימוד תורה בתענית דיבור להגדיל ולחזק כבוד התורה שחולל".

יו״ר תנועת התעוררות ויו״ר האופוזיציה עופר ברקוביץ מסר בעקבות הפריצה והשחתת בית הכנסת בקרית יובל: ״הזדעזתי מהמעשה הנורא של פגיעה בקדשי ישראל. זהו אירוע קשה והתמונות מהמקום מזכירות ימים אפלים אשר מחרידים כל יהודי באשר הוא. 

אני קורא למשטרת ישראל לפעול באופן מיידי ולהקצות את כל המשאבים הנדרשים על מנת לתפוס את הפורעים ולהביאם לדין במהרה״

יו״ר ש״ס השר דרעי אמר כי: "הזדעזעתי עד עמקי נשמתי ממראות החילול המחפיר שהתרחש הלילה בבית הכנסת ״שיח ישראל״ של הקהילה הצרפתית בקריית יובל בירושלים. אין לב יהודי שלא מתפלץ ממראות כאלה הזכורים מאירועים קשים בהיסטוריה 
היהודית. 

קשה להאמין כיצד מתרחש פוגרום אנטישמי ומזוויע כזה בבית כנסת, כאן בארץ ישראל, בהיכל שנקרא על שמו של יונתן סנדלר הי״ד שנרצח עם שני ילדיו בטבח המזעזע בטולוז שבצרפת. 

הבוקר אפנה למפקד מחוז ירושלים במשטרה, להבין כיצד ארע הדבר הנורא הזה ולדרוש ממנו למצות את מלא חומרת הדין עם הפורעים. לא ניתן לאירוע שכזה לעבור בשקט במדינת ישראל.

הרב הראשי לישראל הגאון רבי דוד לאו אמר כי  ״זהו בוקר קשה לכל יהודי באשר הוא, לא ניתן לעבור לסדר היום אחרי חילול ברוטאלי  שכזה בבית מקדש מעט, חובה עלינו לעשות חשבון נפש איך הגענו למצב שבעיר הקודש ירושלים מתחלל בית כנסת וספרי תורה מושלכים לרצפה. לצערי זה לא המקרה הראשון בתקופה האחרונה ואני מצפה שמשטרת ישראל תתייחס לזה כאל פשע שנאה לכל דבר וירכזו את מרב המאמצים שמי שאחראי למעשה הנפשע לא יינקה.

שר החקלאות אורי אריאל בתגובה לחילול בית הכנסת "שיח ישראל": "השבוע ציינו את יום השואה הבינלאומי והיום אנו מתעוררים ליום שמזכיר את הימים האפלים והנוראיים של אז. הריסת בית כנסת הוא חילול נבזי שפוגע בכולנו.
אלו מראות קשים ויש למצות את הדין עם הפושעים לאלתר."

תגובות (1) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 6 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד