בע"ה ג' תשרי תשפ"א
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

אש קודש: "אם לא תהיה ברירה ניקח את העניינים לידיים"

ערבים תקפו השבת יהודים שטיילו בכרמי הישוב אש קודש. ובהמשך התפתחו עימותים בין הצדדים. התושבים מצביעים על אזלת היד של צה"ל שאינו מטפל בפורעים הערבים. "אם לא תהיה ברירה ניקח חזרה את העניינים לידיים", אומר דובר הישוב.

  • אלחנן גרונר
  • כ"ב אלול תשע"ב - 12:31 09/09/2012
גודל: א א א
ערבים תקפו השבת יהודים שטיילו בכרמי הישוב אש קודש. ובהמשך התפתחו עימותים בין הצדדים. התושבים מצביעים על אזלת היד של צה"ל שאינו מטפל בפורעים הערבים. "אם לא תהיה ברירה ניקח חזרה את העניינים לידיים", אומר דובר הישוב.
[caption id="attachment_5643" align="aligncenter" width="432" caption="פעילי שמאל וערבים בכפר קוצרא (קבוצת הפייסבוק של קוצרא)"]
במהלך השבת הותקפו שלושה תושבי הישוב אש קודש שבגוש שילה בידי עשרות ערבים. האירוע התרחש כאשר השלושה טיילו בכרם יהודי סמוך לישוב. ערבים שמשתלטים על אדמות מדינה ועובדים באיזור הבחינו בהם ותקפו אותם במקלות ובאבנים.
השלושה נחבלו באורח קל והצליחו להימלט לישוב. אנשי כיתת הכוננות יצאו להדוף את הערבים שהחלו להתקדם אל עבר בתי אש קודש עד להגעת כוחות צה"ל למקום.
במהלך העימותים נפצעו באורח קל מאוד שלושה מחברי כיתת הכוננות.
דובר הישוב אש קודש אהרון קצוף סיפר בשיחה עם הקול היהודי על האירוע. לדבריו, לאחר שאנשי כיתת הכוננות החלו להרחיק את הערבים, החלו הרמקולים במסגדי הכפר קוצרא לקרוא לערבים להגיע למקום. "המסגדים של הכפר התחילו להזעיק מאות ערבים, וכיתת הכוננות הדפה אותם במשך כשעה עד שהגיעו כוחות צה"ל", מספר קצוף.
"כשצה"ל הגיע כיתת הכוננות נסוגה לאחור והחיילים מצאו את עצמם מוקפים משלושה כיוונים על ידי ערבים שתקפו אותם באבנים". לדבריו, החיילים נסוגו אחור וביקשו תגבורת, ורק כשהגיעו כוחות נוספים החלו להדוף את הערבים אל הכפר תוך שימוש ברימוני גז והלם.
ביום חמישי דווח בקול היהודי כי ערבים מהכפר קוצרא החלו להשתלט על אדמות מדינה סמוך לאש קודש. לדברי התושבים, אזלת היד של קציני צה"ל היא שהביאה לתקיפת התושבים בשבת.
"באירוע ביום חמישי המג"ד התחנן בפני הערבים שיעזבו את אדמות המדינה אבל הם לא שמו עליו", מספר קצוף. "האירוע בשבת היה בדיוק באותו מקום. המג"ד נתן את מילתו שיהיו פה כוחות שימנעו מהערבים לעבור את הקו כחול של הישוב ולעבוד באדמות המדינה, והנה אותם ערבים שעבדו שם תקפו את התושבים שטייליו בכרמים של הישוב".
קצוף אומר כי האמון בין התושבים לצה"ל שגם כך לא היה ברמה גבוהה במיוחד, הדרדר עוד יותר לאור התנהלות המג"ד. "כשהמג"ד הגיע לשטח בשבת והזכירו לו את ההבטחה שלו והפרצוף שלו פשוט נהיה אדום והוא הלך מהמקום. אמרו לו שאי אפשר לסמוך עליו ולישון בלילה בשקט כי הוא לא מקיים את ההבטחות שלו".
קצוף מציין כי המנהל האזרחי פועל נגד התושבים היהודים ונותן לערבים להשתלט על אדמות מדינה במקום שמסכן את הישוב.
אתם לא קצת תמימים ביחס לצבא? הרי בשנים האחרונות לא מעט אירועים כאלו בגזרה שלכם.
"לבקשת צה"ל אנחנו אפשרנו לו לעשות את תפקידו בלי להתערב, אבל הוא לא עושה כלום", אומר קצוף. "אם לא תהיה ברירה ניקח חזרה את העניינים לידיים".
תגובות (5) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


0 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 10 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד