בע"ה ט"ו שבט תשע"ט
הרשמה לניוזלטר שלנו

Close

בג"ץ: בתי ספר יתוקצבו על הכנת בנות דתיות לגיוס

בג"ץ חייב את משרד החינוך לתקצב הכנת בנות לגיוס גם בבתי הספר של הציבור הדתי לאומי. בארגון חותם זועמים

  • יח"צ
  • ב' שבט תשע"ט - 13:20 08/01/2019
גודל: א א א
צילום: דובר צה"ל
צילום: דובר צה"ל

בארגון "חותם" תוקפים הבוקר (ב') את משרד החינוך בעקבות פסיקת בג"ץ מהשבוע שעבר בנוגע לתקצוב הכנה לשירות לצה"ל של בנות דתיות. מנכ"ל ארגון חותם, עמיטל בראלי, טוען כי עמדת משרד החינוך שהוצגה לשופטי בג"ץ מנוגדת לעמדת החמ''ד ולערכים לאורם הוא מחנך את תלמידותיו.

"תשובת משרד החינוך בעתירה היא לא פחות משערוריה. גם השופט מינץ כתב בהחלטתו כי תשובת משרד החינוך היא בניגוד לערכי ומטרות החמ"ד שרואה בשירות הלאומי המקום הנכון לתרומה משמעותית לבנות", טוען בראלי.

לדבריו, "צר לנו שהחמ"ד פעל במחשכים בניגוד למדיניות המוצהרת שלו ולא עמד בלחצים שהפעילו עליו ארגונים פלורליסטים. אנו נפעל בכל דרך למנוע את כניסת ארגונים אלו לתוך האולפנות הדתיות ולכל מסגרת שלא תרצה בשטיפת מוח".

עוד הוסיף בראלי: "בשבוע הבא נפגין יחד עם בנות החמ"ד מול משרד החינוך בדרישה שלא לכפות שטיפת מוח שאינה מתאימה לעולמן החינוכי כיון שרצונן לתרום למדינה רק במסגרת השירות הלאומי, במסגרת שעליה התחנכו בתוך מערכת החינוך".

הבוקר פורסמה פסיקת בג"ץ, אשר לפיה נדרש משרד החינוך לממן פעולות הכנה לצה"ל לבנות דתיות, כפי שהוא מממן פעולות דומות לבנים דתיים.

פסק הדין נתן בג"ץ בעקבות עתירה שהוגשה על ידי עו"ד אמנון לורך ובאמצעות עו"ד גיא פורר ודבי שליט ממשרד יגאל ארנון נגד משרדי החינוך, הביטחון, המשרד לשוויון חברתי וצה"ל.

בעקבות הגשת העתירה, משרד החינוך פירסם מבחני תמיכה לפעילות הכנה לשירות צבאי גם לתלמידות החינוך הממלכתי־דתי.

תגובות (3) פתיחת כל התגובות כתוב תגובה
מיון לפי:

האינתיפאדה המושתקת


2 אירועי טרור ביממה האחרונה
האירועים מה- 24 שעות האחרונות ליומן המתעדכן > 38 מהשבוע האחרון

סיקור מיוחד